Към майките на момиченца!

  • 1 996
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 733
 Момиченцето ми е почти на 9год. , доста е развита за възрастта си и се чудех дали не е време да поговоря с нея за цикъла. Знам ли, чета из нета много рано им идва за първи път ( за мен на по на 10-11 години са си още деца, какъв цикъл  ooooh!). Не искам да я натоварвам или да я тревожа излишно, но и не искам да и се случи в училище примерно и даси изкара акъла детето. Вие кога говорихте с дъщерите си за това или кога мислите да го направите?

# 1
  • Мнения: 1 100
Говори.  Peace

# 2
  • Мнения: 4 733
Уфффф, не е ли рано още? Все се надявах това да ми кажете...

# 3
  • Мнения: 3 740
Никак не е рано. Като начало може да й пробуташ някоя книжка за тийнейджърки, в тях простичко и достъпно се разискват тези неща, а после да поговорите за прочетеното. Най-важното е да не усети, че ти се притесняваш, защото и тя ще се притесни да говори за това.
Всъщност, как така досега не те е попитала за какво са ти дамските превръзки?

# 4
  • Мнения: 4 733
О,не. Тя знае за цикъла и за това за какво служат дамските превръзки. Е, не съвсем пълно обяснено,но съм и говорила за това. Не сме говорили за това, че ще се случи и на нея при това съвсем скоро.То дете още и през ум не ми е минавало,че толкова рано ще се случи ( евентуално ).

# 5
  • Мнения: 1 100
При децата всичко е относително. На най-добрата ми приятелка и дойде в 3ти клас, а на мен в 7ми.  Joy Няма нищо лошо да поговорите. А пък вече кога ще се случи... божа работа. Подготви я, само това можеш да направиш за нея. Тя си е дете с или без цикъл. Просто гадната природа ни прецаква веднъж в месеца. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 492
Мисля, че е време да поговорите.Синът ми е на 10г и преди около два месеца дръпнах една лекция , че вече е време за вторичните полови белези.Обясних подробно за цикъла при момичетата и подобаващото негово поведение.Казах, че е нормално да започне развитието на гърдите при момичетата и колко са скокотливи девойките по темата.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох и моята щерка даже задмина 9-я си РД, но и аз още отлагам... Може би трябва някоя и друга лекция по въпроса, за сега нещо съвсем малко като инфо, но да са горе-долу запознати. Добре ме накара да се замисля по въпроса, Касиди  Thinking

Навремето баба ми почна да ме образова по таз тематика и майка доста беснееше  #Cussing out, че е трябвало тя 1-ва да ми разкаже. Затова наистина е време да си поговоря с щерката.  Simple Smile

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Според мен трябва да говориш с нея и да е подготвиш , не че в училище не разискват темата със съученичките си . В петък се върнах от зелено училище , бях с класа на голямата която е в трети клас , та покрай нея се възползвахме с малката и ние се записахме . На едно от момиченцата , което беше в стаята на дъщеря ми и се зацапваше хартията с кръв като отиде по малка нужда  , веднага в стаята се раз иска въпроса , аз се опитах компетентно да се намеся , но се указа че няма нужда .Детето си беше подготвено и изобщо не се притесни , само като и дадох да си сложи превръзка , постоянно идваше и ми казваше "Лельо,това много ме дразни , не мога да ходя нормално ." И аз като теб бях убедена че е твърде рано , но след случката вече знам че не е . Детето за което разказах тежи 40кг. , дъщеря ми и е до раменете , може и това да има значение , незнам .

# 9
  • Мнения: 3 360
Уфффф, не е ли рано още? Все се надявах това да ми кажете...

Въобще даже не е рано WinkНалага се да поговорите... Stop

# 10
  • София
  • Мнения: 4 866
много преди първия цикъл на виктория бяхме обсъдили възможните варианти за реакция при изненада: ако е в училище, ако е сама у дома, ако е на гости, ако...
а за цикъла като част от физиологията знаеше от...ами сякаш винаги е знаела newsm78 от първия път, когато е видяла превръзки у дома или в магазина, знае за какво служат.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...първия път, когато е видяла превръзки у дома или в магазина, знае за какво служат.

eеееее, то е щерката е наясно за какво служат...(че даже и племенникът, когато нямаше и 10г. всичко разбираше и подозираше).
НО не е за това Темата  Stop. Не е важно да знаят само за какво служи превръзката, а и маааааааалко повечко по въпроса!
Касиди - все още не знам, как и какво да спомена. Ще попрочета и ще се посъветвам и чак тогава ще си позволя да ти дам съвет и насоки на ЛС-а ти Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 4 866
ами габриела на 4 г и половина знае, че тялото на всяко момиче като расте се приготвя и за децата, които един ден ще роди. знае, че в тялото има място, където ще расте бебе и всеки месец това място се приготвя. ако няма бебе, меките стени се развалят и от тялото изтича кръв. процесът започва дълго преди момичето да е наистина готово за бебе, за да може тялото да е добре приготвено.
виктория ми се струва, че е знаела това дори от по-рано, защото нея на всичко съм я учила по-рано отколкото сега габриела.
още откакто тръгна на училище й казах, че е възможно първата й менструация да я изненада в клас и съответно й обясних как да реагира. периодично й напомнях. изненада я, докато бяхме на море. нямаше силни емоции, страх, объркване, само й беше криво, че за няколко дни влизаше във водата само до средата на бедрата.

пропускам ли нещо?

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...пропускам ли нещо?

все още не мога да кажа...
Нужно ми е малко време, както казах и по-горе?
На колко беше голямата ти щерка, янита, когато и дойде М?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 866
беше на 10 г. и няколко месеца.

Общи условия

Активация на акаунт