Захранване с банан

  • 7 088
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Значи искам да попитам тези които са давали банан от кога започнахте да го давате,как го приготвяхте и по колко давахте и ако бебето е захранено с плодово пюре банан и ябълка пак ли трябва да се почне с по няколко лъжички от банана.Благодаря предварително на тези които ми отговорят.

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Бананово пюре купешко дадох на 4м. В суров вид банан на 6м. /вече без захранване/
Суровите плодове се дават след 6м.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз въведох банана в плодово купено пюре, на в комбинация с ябълка, преди една седмица. Обаче съжалих, защото Ени започна да ака в тъмнозелени цветове, а коремчето й беше твърдо и подуто. Имай предвид, че банана по принцип е алерген и е по-добре да се изчака с него. А за суровите плодове и зеленчуци знам, че се дават след 10 м.

# 3
  • Мнения: X
В купешко пюре на 5м., в суров вид 6ти - 7ми месец.

# 4
  • Мнения: 3 331
Беше навършил шест месеца, когато му дадох за първи път банан - пюре на Хип.
А пасиран банан му дадох месец-два по-късно - не си спомням точно. В момента му давам може би един-два пъти седмично - пасиран с авокадо или със зърнена каша и АМ.

# 5
  • Мнения: 7 803
банан в пюре няма проблеми след 4 месеца, но в суров вид не по-рано от 6 месеца

# 6
  • Мнения: 601
Аз дадох в суров вид в 6-ти навършен, казват че не е добре по-рано в суров вид,понеже съдържа хистамин

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Суров дадох в началото на 7я месец,като преди това захраних от пюре.Не съм го правила нищо.Просто ги избирах да са на кафеви точки и го пасирах.След около месец само го намачквах.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 194
пак ли трябва да се почне с по няколко лъжички от банана.

Да.

# 9
  • Мнения: 27 524
След навършени 6 месеца дадох пасиран суров банан.
В купено пюре по-рано.

# 10
  • Мнения: 733
Като пюре непомя защото рядко ядем плодови, но в суров вид към 6 месец и до сега трепери за него само като го види.

# 11
  • Мнения: 47 821
моят син се обрина от бананово пюре(готово),на 10 месеца беше Rolling Eyes
мисля че е до дете,някои го препоръчват рано,други късно(заради хистамина),по принцип си го въведи като нова храна-няколко лъжички от готово пюре(или топлинно обработен банан,пече се като чушка с кората на котлона)

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
В купешко пюре на 5м., в суров вид 6ти - 7ми месец.

И аз така  Peace

# 13
  • Мнения: 391
на шест месеца дадох  пюре от банан на Хип  ,а  на 11 месеца дадох само банан .
Мнооого бавно действам  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 555
Дадох на навършени 6 м суров пасиран банан без предварително захранване !!!

Общи условия

Активация на акаунт