секцио и пластика на корема

  • 3 131
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Здравейте мамита!Бих искала да попитам тези от Вас които са раждали секцио-правили ли са ви пластика на корема /изрязване на излишната кожа след ваденето на детето и преди зашиването/.Живо се интересувам от отговорите Ви! newsm78

# 1
  • Мнения: 8 769
Не са ми правили. Дори не са ме и питали дали да ми правят. В същност тогава разбира ли се коя е излишната кожа? Защото след първото секцио на мен корема ми се прибра 1:1. Виж, след второт вече си имам коремче, и се замислям за пластика...някъде далеч напред във времето когато забогатея.... Crazy

# 2
  • Мнения: 131
Алелееее! Явно са задобрели нашите Агинеколози  #Crazy Аз не съм чувала, че има такава възможност - още при самото секцио да се направи и пластика на корема. Когато раждах имаше една мама, но на нея и правиха само "пластичен" шев, защото преди тази бременност беше претърпяла гинекологична операция, от която и останал много грозен цикатрис (това е бепегът). Та използваха след секциото да пооправят предишния белег.
По-скоро си мисля, че може би известно време след секциото, ако коремчето не се е прибрало, трябва да се посети някой пластичен хирург. Ето Аурелия е имала късмет първия път.

# 3
  • Мнения: 305
Ами да,знам че правят,един доктор в Плевен,казва се Аспарух Георгиев или накратко-Пухо,знам че се прави всичко наведнъж,но трябва да разуча по подробно

# 4
  • Мнения: 131
Е, значи ако ти остане време ще споделиш Wink Стига да има парички е добре човек да си направи такова нещо, вместо после да се чуди къде да си събира кожицата

# 5
  • Мнения: 205
Аз живея в Бразилия и тук определено е манака на пластичните хирургии. Тук действат така :
1. секцио - 60 % от жените
2. след 7 месеца пластика на корема. Излишната коя се изрязва, та дори и липосукция си правят в същото време за по добър резултат.
Мойта приятелка тук дето роди направи така. Мисля, че веднага не може, не е редно, нали корема не ви се е прибрал от раждането още.
Тук си правят пластични, но чакат 6 - 7 месеца, тъй като повече от това време не кърмят деца. Щом спре кърменето след 6 месец се насрочват пластичните операции. Shocked



----------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 21:59 от Аурелия

# 6
  • Мнения: 190
И двете си деца съм родила секцио. Не съм си правила пластика, не съм и разпитвала за такава възможност, защото и след двете операции коремът ми се прибираше идеално. /Сега се отпуснах и имам корем, който не е следствие на бременност и за него се притеснявам как ще го сваля./

# 7
  • Мнения: 305
Bubbi,бих искала да разбера защо избра секцио и двата пъти и има ли голяма болка след това?

# 8
  • Мнения: 163
Пробвах и двата варианта раждане и определено мога да кажа,че след нормалното раждане болката е по малка и възстановяването по бързо,но пък раждането при секциото е по бързо и по лесно.Така,че и двете си имат и плюсовете и минусите.

Общи условия

Активация на акаунт