Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора

София

Моля за съвет- кое "зло" е по-малко?
 Нямам опит нито с живеенето със свекърва / срещаме се веднъж месечно и не ми е на сърце/, а ще ми се наложи да я приема за постоянно в къщата си, за да гледа бебка, нито с детегледачка. Как да избера?
Цитирай

Варна

Аз съм ЗА ДЕТЕГГЛЕДАЧКАТА  Peace
Поне ако ти писне от нея може просто пове4е да не идва, а свекито не можеш лесно я разкара. Пък и ще ти излезе по-евтино да плащаш заплата на 4ужда жена, отколкото цял живот да се отплащаш 4е ти е изгледала децата Naughty

ПС: Да ме извиняват свекървите, изразих скромното си мнение   bouquet
Цитирай

София

Аз съм ЗА ДЕТЕГГЛЕДАЧКАТА  Peace
Поне ако ти писне от нея може просто пове4е да не идва, а свекито не можеш лесно я разкара. Пък и ще ти излезе по-евтино да плащаш заплата на 4ужда жена, отколкото цял живот да се отплащаш 4е ти е изгледала децата Naughty

ПС: Да ме извиняват свекървите, изразих скромното си мнение   bouquet
Peace
Цитирай

Скъпо момиче,аз бих те посъветвала да се спреш на свекърва си.Освен грижи пространството  на аурата на детенцето ти ще  свети от нейната любов.Не пишеш  какво е  бебчето- момиченце или момченце.Запомни всяка ситуация и чувства преживени сега един ден ще преживееш и ти със своите внуци.Така,че сама си помисли какво бъдеще да си кодираш.
 newsm78
Цитирай

преди Варна/сега Горна Оряховица

Моето мнение е,че ако си нямате някакви проблеми със свекито ,е по-добре тя да гледа бебчето.Детегледачката е все пак чужд човек,а бабата е друго нещо,винаги ще взема присърце всяко нещо около внучето.Но пак казвам,зависи и какъв човек е свекърва ти,но щом съществува варианта тя да е детегледачка,значи може да и се гласува доверие.Пък и да не забравяме,че свекървите са майки на мъжете ни,жени като нас,и те са били снахи едно време и ако с времето са запазили младежкият си дух ще е прекрасно
 devila 2     yes
Цитирай

Пловдив

Лично се бях спряла на детегледачка , заради по горе споменатите причини. Свекърва ми е пенсионер повече от 8г. , без работа и много искаше да гледа детето , останалата част от семейството ми и приятелите ни ме убедиха в същото. Така , че взех решението свекърва ми да гледа Иван и не съжелявам, до една степен. Много пъти съм писала във форума прословутите проблеми  от това , но може би това се забравя , като видя с каква любов го гледа.
Иначе не живее при нас , а на няколко преки от нас. Идва и си отива. Незнам дали бих издържала да живее постоянно при нас.
Успех в решението!  bouquet
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

виж сега...
Ти може да не се понасяш със свеки, но тя пък да гледа добре внучката си. Все пак са една кръв и не можеш да сравняваш нея с детегледачка.
Но ако ти се качи после на главата  ooooh!, само защото "ойно време" ти е гледала детето... тогава не знам. Оправяй се  Laughing

...не е лесен изборът ти  Flutter. Пробвай и 2-те положения и само за 2-3 месеца ще знаеш, кое е вярното за теб и бебето.
Цитирай

под кривата круша

ЗА детегледачка.
Цитирай

И двете положения си имат и положителните и отрицателните страни, така че изборът ти наистина няма да е лесен.Свеки ще спестиш някоя парица, с която после може да купиш нещо на детенце, но пък може би ще изпотрошиш сума нерви, защото много често нашите виждания се разминават с тези на майки и свекърви, НО поне ще бъдеш сигурна ,че ще   се води  винаги от любовта си към внучето.Детегледачкане можеш да бъдеш сигурна, че ще гледа и възпитава детето така, както на теб ти се иска .Много детегледачки са такива, защото  си мислят че е добре, хем да взима парички, хем по цял ден да е свободна /т. е. те така го приемат/.  И  ако детето не може да говори....         .... охо! ела ги виж! Не казвам, разбира се ,че всички детегледачки са такива има и съвестни и свестни.Аз имах щастието да си гледам и двете деца, и, повярвай ми нагледала съм се на детегледачки .Успешен избор! И двете положения са обратими, така че ........
Цитирай

София

и аз съм поставена пред такъв избор, но мисля, че за детето най-добре е да е с баба си. в нашия случай тя я гледа добре, учат много нови неща, и като се прибера вкъщи вечерно време ме посреща едно усмихнато личице, което за мен е най-важното нещо!
но... се налага да живее у нас и ... съм стигала до там да искам да се изнеса от нас!  Crying or Very sad много е гадно и се замислям дали няма да си намерим детегледачка - за да си спестя малко от нервите, но в нашия случай е по-сложно малко, защото съкровището ходи на ясла и баба й я гледа само като е болна, а такава детегледачка ще си намеря много трудно!  Naughty
Цитирай

София/ Баня Лука

Моля за съвет- кое "зло" е по-малко?
 Нямам опит нито с живеенето със свекърва / срещаме се веднъж месечно и не ми е на сърце/, а ще ми се наложи да я приема за постоянно в къщата си, за да гледа бебка, нито с детегледачка. Как да избера?

Както вече са ти казали изборът ти е труден и в крайна сметка си е изцяло твой. Аз само ще ти споделя моя опит- докато голямото ми дете беше бебе взехме свекърва ми. До преди да дойде да живее у нас отношенията ни бяха много добри, но след 2-3 месеца толкова се влошиха, че до ден днешен не можем да си простим за неща казани или направени по онова време. Точно защото е баба тя си мислише, че може да пренебрегва изискванията ми за гледането на детето. С детегледачката не съм имала такива проблеми. Седнах, обясних, даже известно време идваше, докато съм в къщи, за да придобие реална представа кое как правя и на какво държа. Единственият ми проблем е бил, че ако не бях доволна от нещо ми беше неудобно да й го кажа, та се налагаше съпруга ми да играе лошото ченге.
А що се отнася до любовта- при повечето ми познати детечгледачката много се привързва към детето и даже го обича като свое дете или внуче, особено ако го е гледала от бебе. Е, не може да се сравни с бабината или твоята любов, но детето също е щастливо. Даже първата детегледачка обичаше повече от мен- все за нея плачеше.
Цитирай

От опит казвам-детегледачка!Но-бабите са различни.Има и добри свекърви  WinkАз лично не исках да живея с някоя баба,затова избрах детегледачката-като се прибера аз-тя си отива.
Цитирай
И аз подкрепям за детегледачка. В противен случай ще трябва да живееш със свекърва си, което не е зле добре да обмислиш. От виждане един път месечно до постоянно съжителство има огромна разлика. От друга страна може да не случиш с детегледачка, което пак е кофти.  Sad
Помисли добре и успех в решението  Hug
Цитирай

Montreal, Quebec, Canada

Тъщата Laughing

Бабите са си баби, и ако се спогаждате, заложи на бабата.
Не знам защо ще трябва да живеете заедно, нито какво мисли съпруга ти за взаимоотношенията ви (на теб и свекървата, не на теб и него  Wink), но освен доброто на детето, важно е и на чия страна би застанал Тати при евентуално "разминаване на мненията" Very Happy

Успех!
Цитирай

София

Все пак детегледачката ще си тръгва вечер, докато свекърва ти ще е там през цялото денонощие  Laughing Аз се разбирам много с моята, но въпреки това трудно бих го понесла, а какво остава ако не се долюбваме  ooooh!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора