Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 дек. 2006, 01:06 ч.

За стволовите клетки

• 311
  • 3
  •   1
Отговори
  • Бургас/Neumagen-dhron,Germany
Първо искам да попитам колко струва тази процедура?И второ ,доколкото знам се прави само в една болница в София,значи ли това че трябва да раждаш там?Изобщо не съм запозната и за това задавам, може би малко тъпи въпроси Grinning

# 1
Струва около 4000 лева-точно, колко платих не помня. Аз го направих в Лазар, но има и още няколко банки в София. Разликата е , че само в Лазар ги вземат, обработват и съхраняват при тях. При останалите се пращат в някви други държави . На мен самата цялото това пращане ми се струва съмнително, но има много майки които го одобряват. Плаща се и годишна такса - около 200 лева.

За Лазар не е задължително да раждаш там, пращат си екипа, дори и да си в друг град. Остава само въпроса дали докторите от Шейново ще допуснат докторите от Лазар....

# 2
  • Банкя
За Лазар не е задължително да раждаш там, пращат си екипа, дори и да си в друг град. Остава само въпроса дали докторите от Шейново ще допуснат докторите от Лазар....

И аз знам, че пращат екипи от Св. Лазар, но понеже точно шефът на Шейново има банка за стволови клетки, които се съхраняват в чужбина и аз много се чудя как ли биха реагирали в Шейново, ако им кажеш, че искаш други да ти вземат клетките  newsm78 Определено съм много заинтересована и скоро ще проуча как стои този въпрос, защото първият път родих в Шейново и съм доволна, а ми се иска от друга страна клетките да се съхраняват тук, още повече, че вече имаше някакви медиини истории за проблеми с банката на Шейново  Thinking Ще се включа след време пак с мнение по въпроса.

# 3
  • София
 Здравей ,joji04 , аз лично предпочетох Св. Лазар, много съм доволна от екипа, наложи се да раждам по спешност и имах притеснение, че може да закъснеят. Това обаче не се случи. Цената е официално обявена 2200 евро за самата процедура по вземане на кръв, извличане на стволови клетки и съхранение за първата година. След това пазенето на стволовите клетки се заплаща отделно. В Св. Лазар има  лаборатория и база за съхранение. Горещо ти ги препоръчвам, имай предвид че първоначално може да не бъдат много приказливи относно подробностите по манипулацията. Но всеки си пази хляба, когато си платиш и се уверят че имаш сериозни намерения , най вероятно ще ти отговорят на всички въпроси, поне с мен бе така. Няма значение къде ще раждаш, мисля че ще дойдат, защото по договор са длъжни, освен ако не ги пуснат. Успех!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт