Болезнена овулация!?:-((

  • 6 857
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
Да споделя и да попитам ,дали някоя от вас преживява такова чудо?
 Embarassed От 2-3 години няма нужда да меря температура/веднага разбирам ,че е ову -боли адски ,когато съм овулация.Да ви кажа ,на който и лекар да съм ходила -не обръщат сериозно внимание и  не ми дават обяснение. Cry  Cry Решила съм да отида при лакарката ,при която родих и да изясним нещата,но все пак ако някоя от вас е в същото положение ,нека сподели какво е предприела.Болката е от яйчниците/подразбира се/ и е като при силна настинка.
ПП -единя месец е от ляво-другия месец от дясно....Абе ужас! Sob  Sob  Sob

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 917
И на мен ми се случва но не всеки месец. Моята лекарка каза че понякога се образува по голям фоликул и затова може да има болка или нещо такова...При мен е около 2-3 дни но не е силна болка, а и доколкотото разбрах няма какво да направя. Консултирай се все пак с лекар, но мисля че ако не е силна болката просто си взимай но-шпа например и се радвай че ще си знаеш кога да се пазите или съответно да не Simple Smile

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
StaM, и аз имам същият проблем. Понякога има разлика в болката, но болката си я имам  Sad .
Всеки път щом съм в ОВУ, пия но-шпа иначе не мога си седна на д***то от болка  Close !
Ходила съм на лекар - нищо ми нямало...примирих се, какво да правя.

Моята болка е в напрежение и подуване на цялата коремна област и се чувстваш пълен с газове и напрежение в перинеума...болка в яйчниците нямам.

Отиди на друг лекар, да не би да ти има нещо на самоте яйчници  Rolling Eyes , недай БОГ!  Praynig

# 3
  • Мнения: 6 243
Моя близка приятелка има такива оплаквания. Гинекологът й е казал,че се срещало при някои жени. Не е индикация за нищо друго, освен, че наистина имаш овулация. Пият се болкоуспокояващи.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Шани
StaM, и аз имам същият проблем. Понякога има разлика в болката, но болката си я имам  Sad .
Всеки път щом съм в ОВУ, пия но-шпа иначе не мога си седна на д***то от болка  Close !
Ходила съм на лекар - нищо ми нямало...примирих се, какво да правя.

Моята болка е в напрежение и подуване на цялата коремна област и се чувстваш пълен с газове и напрежение в перинеума...болка в яйчниците нямам.

Отиди на друг лекар, да не би да ти има нещо на самоте яйчници  Rolling Eyes , недай БОГ!  Praynig


Мила Шани,всичко което си описала ,чувствам и аз...А и лекарите ми отговарят по същия начин Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
Благодаря ви за отговорите момичета!!!Явно ще си ходя и аз с болката....

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Моята овулация е адски болезнена, чак място не мога да си намеря от болка един ден. По време на самият цикъл болките не са ми толкова силни и не ми се налага да пия обезболяващи, но по време на овулацията съм с прахчета Аулин, само те ми помагат за някакво облекчение. Болките са ми и в двата яйчника и са толкова силни та чак не мога да се изправя и се появиха след като родих и като започна да ми идва редовно. Гадното е че при мен не е през няколко месеца ами всеки месец историята се повтаря Close

# 7
  • Мнения: 1 612
Иадвайте се, че поне си усещате овулацията.
Знам, че Ви боли но повярвайте да не я усещате си е много гадно.
И на мен понякога ми се случва. Да ви кажа аз пия Аулин и много ми помага.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: lilia_n_s
Иадвайте се, че поне си усещате овулацията.
Знам, че Ви боли но повярвайте да не я усещате си е много гадно.
И на мен понякога ми се случва. Да ви кажа аз пия Аулин и много ми помага.

По повод Аулина онзи ден ми казаха в аптека, че не съм можела да си го купя ей така, а че трябва да имам консултация с лекар и някаква си бележка, но не рецепта. Това били някакви нови разпоредби за обезболяващите лекарства. Естествено след скандал ми дадоха, но се дразня на такива разпоредби и нововъведения, които ме ограничават по някакъв начин Imp

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 863
И аз съм така и е отвратително. Close
Дори следобед съм на гинеколог по този повод, т'ва не се търпи! Егати дискомфорта:-(

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Флаш - сподели после какво са ти казали - plz!  Praynig
10Х  Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Цитат на: Шани
Флаш - сподели после какво са ти казали - plz!  Praynig
10Х  Simple Smile


OK

# 12
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Сега като ви слушам разбрах защо и мен ме болят яйчниците от както родих второто си дете. Около 2 седмици след като свьрши ме..... се почват едни болки, и кофтито е, че май всеки месец все повече боли. 2-3 дена сьм на но-шпа и бях решила, че имам сериозен проблем с половата система. Замислям се обаче, че тогава би трябвало да сьм в овулация. Ей, че полезно нещо са това форумите на бг-мамма!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 863
Ходих, прибрах се...Simple Smile
Значи за болката доктора не каза нищо ново - обезболяващи, друго по радикално решение нямало. Имало жени дето не ги боли и такива дето ги боли - ние сме от вторите. Imp
Другия ми проблем на мен е обилното кръвотечение в първия и втория ден от цикъла. Като ви казвам обилно...нещата са трагични, на моменти комични. Ако има как да си седя в тоалетната, няма да излизам от там. Избягвам да излизам от нас...преди като ходех на работа съм изпадала в ужасни ситуации.Sad((( ВитС и калций спасяват много слабо положението...чувала съм, че има хормонална терапия, май беше 3 месеца, но забравих да го разпитам...в понеделник пак ще говоря с него и ще питам. Ама това пък е когато има одебелени стени на матката...пък той не ми каза, че имам такива:-(
Взе ми проба за цитонамазка, в понеделник ще са ми готови резултатите, дано подтвърдят изказването му ' че съм идеална за употреба' Rolling Eyes , гледа, бърка...нищо не намери из мене.
Аулин каза да пия за болките...
Някоя от вас ползвала ли е противозачатъчни някакви лепенки? Аз не съм и малко ми звучи в сферата на фантастиката...
Ми май е това...уф ,олеква ми след подобни прегледи.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Искам да ви питам понеже и аз имам такъв проблем-болките като все едно ще ви идва ли са? Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт