Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Към мамите от Варна, какво ще кажете за това:
http://www.standartnews.com/stnews/theday/s4325_19.htm
Наистина ли е така??? Ужасна работа, ако е вярно.... #Bad Talk
Цитирай

София

Леле ужас, сестра ми трябва да дава малката на градина пролетта, точно в Аспарухово. Ама бива ли такава безотговорност, отново!Идва ми да  #2gunfire , който е отговорен затова!

Кога ще ни се оправи държавата?!Едно нещо няма значи , да е наред! Evil or Very Mad
Цитирай

Варна

Моето момиченце ще стане на три през май и аз съм подала молба за шест детски градини. В "Звездичка" сме №107 Crying or Very sad , при положение, че отидох още в началото на месеца. Не съм сигурна, че изобщо някъде ще се класира. Детската градина, която е по район не ми е удобна, а около нас има три Exclamation други, но за тях не сме район. Въобще е много неприятно!
Цитирай

Варна

Цитат на: Megche
Към мамите от Варна, какво ще кажете за това:
http://www.standartnews.com/stnews/theday/s4325_19.htm
Наистина ли е така??? Ужасна работа, ако е вярно.... #Bad Talk

Не ми отваря страницата.... Mad За какво става въпрос?
Цитирай

София

Ето това е статията:

Гонят хлапета от забавачките
Реститути продават детските градини в центъра на Варна

ВАРНА. Най-големите детски градини във Варна спряха да приемат хлапета. Причината е, че част от сградите са реституирани и собствениците им ги разпродават. Това алармираха родители и шефове на забавачки. Затрупани сме с над 40 молби за приемане на децата, но не можем да ги удовлетворим поради липса на места, заяви шефката на ЦДГ "Мир" Елена Стефанова. Градината се намира в центъра на морската столица. Районът е гъсто населен, а наблизо няма друга забавачка, която да поеме децата. Вече цяла седмица съм в неплатен отпуск, за да гледам сина си. Ако не намеря градина, в която да го водя, ще ме уволнят, проплака млада майка на входа на детското заведение. Всеки ден отпращаме родители, които със сълзи на очи ни молят да приемем малчуганите им. Безсилни сме да им помогнем, част от помещенията, с които разполагахме, вече са продадени, обясни шефката на "Мир" Стефанова. Положението с градините в центъра на града е изключително тежко. След реституцията почти не останаха сгради, където да настаним децата, призна шефът на дирекция "Образование" в общината Коста Базитов. Такова е положението и в детската градина "Успех", и тази в кв. "Аспарухово". Най-доброто решение на проблема е да започне строителството на нови забавачки. Докато се намерят пари за това, местният парламент трябва да вземе решение за преустройството на други общински сгради в градини, коментираха от кметството.
Цитирай
Аз говорих с директорката на ЦДГ Мир вчера и тя ми отговори, че все пка ще приемат дечица за първа група, но местата са органичени-25/27.
Цитирай

Варна

Цитат на: Anonymous
Аз говорих с директорката на ЦДГ Мир вчера и тя ми отговори, че все пка ще приемат дечица за първа група, но местата са органичени-25/27.

т.е. ще се приемат децата на "спонсорите".... Twisted Evil
Цитирай

Варна

Цитат на: Megche
 Положението с градините в центъра на града е изключително тежко. След реституцията почти не останаха сгради, където да настаним децата, призна шефът на дирекция "Образование" в общината Коста Базитов.

Е, извинявайте, ама процеса на реституция не е за един ден. Къде спаха тогава кретените от кметството? Evil or Very Mad Много ясно,че собствениците ще тръгнат да ги продават, ако ли не, няма да ги отдадат безвъзмесдно на общината или за някой и друг мизерен лев! Питам, къде спаха кметските чиновници тогава? Защо не предприеха своевременни мерки?
Отговарям си сама:защото ги боли оная работа, защото са пълни безхаберници, защото не става въпрос за ТЕХНИТЕ деца и защото по-важната им работа е да се нагушат с рушвети от разни съмнителни сделки, отколкото да помислят за съществуващите проблеми и тези в перспектива! #2gunfire Директорите на детските градини също са "проспали" този период, а е можело те да подбудят процеса! #Splat
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.