Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 ян. 2005, 12:34 ч.

Нисък хемоглобин на бебето ???

• 8 215
  • 76
  •   1
Отговори
  • Европа
Мили майки ,току-що звънях на педиатърката ,за да разбера резултатите от изследванията на Йоан и тя каза ,че му е нисък хемоглобина -109... #Puppy dog  Sad  Embarassed Така се притесних ,че не разбрах в какви граници трябва да се движи и колко е нормално да бъде!/Въпреки ,че тя ми обясняваше нещо/ Embarassed
Моля ви ,ако някоя знае повече по въпроса ,да ме осветли.. Praynig
Лекарката ме посъветва ,в този случай да давам през ден по 1/2 жълтък/а аз въобще не съм давала до момента/ месо,от което 2 пъти седмично рибно пюре и да му готвя коприва...
Ами това е ....
БЛАГОДАРЯ ви предварително!

# 1
  • в обятията на ЛС
Доколкото си спомням нормата е 120

Давай повечко зелени храни /спанак, коприва/. Лекарката правилно ти е казала да даваш жълтък.

Споко, не е чак толкова нисък, т.е. ще промениш малко хранителния режим, но няма нужда от медикаменти.

# 2
как ще е нисък, бе - нали е над 100?
Ние при 106 нищо не сме взимали и дори не ми е било казано, че е нисък....

# 3
И според мен си му е нормален хемоглобина, но щом допълнителната добавка на желязо е само хранителна, е добре.Според мен за малко дете това си е добър хемоглобин.

# 4
  • в обятията на ЛС
Цитат на: Teya
И според мен си му е нормален хемоглобина, но щом допълнителната добавка на желязо е само хранителна, е добре.Според мен за малко дете това си е добър хемоглобин.

Всъщност може да са й обърнали внимание, ако бебо е по-тежичък или ако яде малко.

# 5
  • Европа
Цитат на: Teya

Всъщност може да са й обърнали внимание, ако бебо е по-тежичък или ако яде малко.[/quote

МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!Успокоихте ме! Щастлива съм ,че ви има Heart Eyes

А иначе ,Йоан на 6 1/2 месеца беше 7200кг и 70 см.Хапва си по 200 гр пюре ,на обяд месно ,следобяд плод и пие по  210-230мл мляко...мисля ,че е добре...До 6 месеца млякото му беше кърма,сега пие Аптамил.

# 6
Много добре ти се храни детето.Прекаленото тъп4ене , също не е хубаво както и малкото коли4ество хтана.Твоето си е съвсем в мярката и като храна и като килограми.
За мен няма нищо обезпокоително.Само мога да изкоментирам, 4е има лекари и лекари.С времето, ще видиш 4е се вдига хемоглобина, защото запо4ва да приема разли4на и по ранзообразна храна богата на желязо.Все пак още имате ограни4ен хранителен режим.На 2, 3 години, когато ве4е яде вси4ко хемоглобина му ще е по висок.
Като го гледам на снимката, има си и розови бузки и добър тонус. Heart Eyes

# 7
  • Европа
БЛАГОДАРЯ!
Аз така се паникьосах сутринта ,че веднага спретнах едно пюре със спанак Grinning Ще "засилвам" храната Thinking

# 8
  • в обятията на ЛС
Хи хи
Моето дзвере е едричко, та поне веднъж седмично правя спанак. Добре, че го обича  Laughing  Да са живи и здрави мамите от форума - колко рецепти със спанак напрупах.

Но не е необходимо да се паникьосваш. Лекарката просто ти е обърнала внимание.

Поздрави

# 9
Имаше я подобна ситуация и при нас. На 6 месеца беше с 103, на 7 - вече 93 - пихме Малтофер. После всеки месец го водих на изследвания, последно беше 119, за малко бебе е добре. В нашата листовка с нормите за кърмачета нормалните стойности са от 95 до 131.
Все пак си мисля, че спанакът няма да ви помогне, силно преувеличават за него, най-добре месо, жълтъци.
Хайде успех!

# 10
  • London
Цитат на: StaM
Мили майки ,току-що звънях на педиатърката ,за да разбера резултатите от изследванията на Йоан и тя каза ,че му е нисък хемоглобина -109... #Puppy dog  Sad  Embarassed Така се притесних ,че не разбрах в какви граници трябва да се движи и колко е нормално да бъде!/Въпреки ,че тя ми обясняваше нещо/ Embarassed
Моля ви ,ако някоя знае повече по въпроса ,да ме осветли.. Praynig
Лекарката ме посъветва ,в този случай да давам през ден по 1/2 жълтък/а аз въобще не съм давала до момента/ месо,от което 2 пъти седмично рибно пюре и да му готвя коприва...
Ами това е ....
БЛАГОДАРЯ ви предварително!

Нормалните стойности са около 120-140.
Давай повече месо.
Аз на Борис почти всеки ден му давам, ако не месо, месен бульон.
За 3 месеца от 120 ХБ му се е вдигнал на 127.
Той риба не яде заради алергиите.

# 11
  • Там някъде
Ако малкият хапва каши вземи на Хумана с ябълка, тя е специално обогатена с допълнително с желязо и йод.

# 12
  • Там някъде
Grinning повторила съм си мнението

# 13
Нещо полезно:

http://healthyfood.info.bg

# 14
  • Европа
Цитат на: cheta
Цитат на: StaM
!

Нормалните стойности са около 120-140.
Давай повече месо.
Аз на Борис почти всеки ден му давам, ако не месо, месен бульон.
За 3 месеца от 120 ХБ му се е вдигнал на 127.
Той риба не яде заради алергиите.

Ами аз му давам всеки ден месно пюре на Хип Rolling Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт