Възраст за първо дете

  • 5 122
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
На 32  Grinning

# 76
  • Мнения: 272
Първото-4 дни след като навърших 22г Grinning
Второто-на 27г
Според мен най-подходящата възраст да родите децата си,е тази,която вие сами сте си избрали! Grinning  Laughing  Blush

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Първото родих на 26г и 3м., за второто живот и здраве ще съм на 29 без 2м. Така че да се вместя и с двете в болшинството  Laughing

# 78
  • София
  • Мнения: 39 745
всяка жена ражда когато мисли, че и е дошло времето Wink
имаше много такива теми
аз родих на 28 и 5м. учих, взех си дипломата, работих, получавах добра заплата, помагах на майка ми. И като забременях майка ми беше шокирана, но аз бях на мнение, че на 28 няма за къде да отлагам. Вчера ходин на гости на кумата и нагушках малката красавица. И вече ми се прииска второ Wink

# 79
  • Мнения: 2 556
Родих първото на 26, а второто очаквам тази година - ще бъда на 31.

# 80
# 81
  • Мнения: 781
Цитат на: m_tania
родих на23 и смятам,че това са перфектните години,една жена да стане майка, Stuck Out Tongue

И аз така Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
P.S.но за второто мисля, живот и здраве да изчакам до 30 Laughing

# 82
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Вече отговарях на такава тема, но да кажа пак.
Първото го родих на 31 г., а сега второто живот и здраве на 34г.
На мен ми се искаше още на 20 г. да си имам детенце, ама като бъдещият тати го намерих чак на 30 г. Embarassed се оказах от къснородилите майки.

# 83
  • Мнения: 2 000
Родих 10 дни преди да стана на 27г. За второто ще поизчакаме поне още 1-2 години  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 8 769
Първото си дете родих три месеца преди да навърша 31. Сега чакам второ. Общо казано, смятам, че ако искаш да имаш повечко деца, трябва да се започне по-отрано Wink , но 18-20 години ми се струва адски рано....

# 85
  • Мнения: 302
Първото дете - нямах навършени 20 години - тежка бременност!

# 86
  • Мнения: 63
Цитат на: vesi333

Ха сега се сетих и нещо друго майка ми е на 65 ако ме беше родила на 50 значи аз сега щях да съм на 15 и да я вкарам скоропостижно в гроба с днешните тинейджърски изпълнения.Пък и не знам как е при вас ама като се огледаш как са  повъзрастните около вас (над 60),ами те с извинение са се вбебешорили.Как ще гледат малки деца


Всяка жена узрява на различна възраст, а и кога ще намери таткото е много важно. Аз ще бъда на 32 и 3 месеца, когато здраве и живот родя първото си дете. Понякога има и други фактори, като например по-трудно забременяване и т.н., така че тези неща трудно се планират. Но сега се чувствам напълно готова за дете, емоционално, финансово и като семейство с мъжа ми. Бременността ми досега, да чукна на дърво, протича леко и нормално. Имам роднини около себе си, които родиха на по 20-21 и нямаха никакви средства за издръжка, при което тежестта падна на майките, бащите и братята/сестрите им и аз се радвам, че в моя случай не е така. Що се отнася до ранното вбебешоряване на възрастните в Б-я, напълно съм съгласна с това, но поне ако съдя пак по моите роднини и познати, до голяма степен се дължи на факта, че са родили много рано и някои са станали баби в късните 30 и ранните 40  Shocked  Аз се чувствам млада и сякаш животът е пред мен, а мои връстници с деца на по 10-11 години вече мислят как животът им е отминал и че след 9-10 години могат да имат внуци.  Все пак и за това при всеки си е индивидуално, но често съм чувала, че ако имаш деца (независимо първо или последно) в 30-те, по-късно остаряваш психологически. Ще видим дали е така  Wink

А иначе тук в САЩ всички доктори ме пишат в графите на младите мами и на мен ми става смешно, защото все пак не съм от най-младите.

# 87
  • Мнения: 554
Родих на 26години 2месеца и 2дни Laughing !

# 88
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Туфи
Общо казано, смятам, че ако искаш да имаш повечко деца, трябва да се започне по-отрано Wink


Направо си е проблем, трябва да ги раждаш едно след друго, ако не искаш да раждаш на 40 години. И аз съм с такъв проблем, чудим се кога ще стане като искаме 3 деца!?

# 89
  • Мнения: 444
На 30 години! Отстрани ми се струват не малко, но като ходех на консултации и ми питаха на колко съм години казвах, вече на 30, а те ми отговаряха искаш да кажеш само на 30!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт