Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Помощ - имаме много силни колики. Какво мога да давам освен Саб симплекс. Загряваме коремчето с нагрята пелена, гушкаме я. Когато дойде време за ядене захапва зърното и започва да плаче до захласване. Не мога да я успокоя нито с чай, нито с мляко, нито с биба. Понякога се успокоява като я гушна.
Моля ви даите някакви идеи.
Цитирай

София

Еспумизан, топла струя на сешоар. Спане върху корема на тати.
ние правим гимнастика-слагаш бебчето по гръб и бавно му свиваш краката към коремчето да изгониш въздуха.

Успех с коликите
Цитирай

София

Ох, мила, това сме го преживели същото!Толкова е ужасно, че не ми се спомня!Да не те отчайвам, ама май нищо не помага за пустите колики, когато са зверски като нашите и вашите.Сешоарът наистина облекчава временно, пробвайте.Аз давах и чай на Хип, ама май повече за свое успокоение Rolling Eyes Само една е истината - търпение, ще минат, дано по-скоро!
Цитирай

София

При нас коликите бяха за много малко, та не съм опитвала това, което ще ти кажа. Този метод ми го каза една медицинска сестра и каза, че действал безотказно: в млякото на бебчо се слагат 1 - 2 сътрготинки индийско орехче, ама много мънички, че то е лютиво, и забравяш за коликите. Ако искаш опитай, аз не посмях, но за щастие бързо ни минаха. Иначе съм чувала, че се варят чайчета от копър и от анасон - поне мойта кума вареше и даваше на бебката си.
Дано скоро да ви минат коликите, че е много неприятно - бебчо плаче и ти нищо не можеш да направиш Sad
Цитирай
Аз по съвет на една комшийка опитах с индийското орехче и не помогна. Наскоро ми обясняваха /но това е ако сте на кърма/, че майката пиела от чай бебезан и бебенцето намяло колики или били по-малко, но съм сигурна в това. Поне този чай е евтин и може да опитате.
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Давам й чай от копър. Имам и Бебезан и ще го пробвам.
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО.
Цитирай
Просто се въоръжи с много търпение,като му дойде времето ще минат.
Иначе чай на хип във водата която пие,слагаш я по корем на единия ти крак хем я люлееш хем я потупваш по дупенцето.
Ама понякога нищо не помага само че ние си им даваме нещицата за наше собствено успокоение че сме направили всичко възможно
Цитирай

НА6ИТЕ КОЛИКИ УЖ ПОМИНАХА ВЕ4Е,НО БЛИЗО МЕСЕЦ РЕВЯХМЕ ДЕНОНОщНО,И АЗ ТАКА НЕ МОЙЕХ ДА Я УСПОКОЯ,ДАВАХ САБ СИМПЛЕКС,4АЙ БЕБЕЗАН,4АЙ НА БЛЕВИТ,МАСАЖИ НА КОРЕМ4ЕТО,ЗАТОПЛЯНЕ С КЪРПА,НО 4ЕСТНО КАЗАНО ОТ НИщО НЕ МИНАВА6Е,ВСЕ СИ РЕВЕ6Е.....МНОГО ДРУСАНЕ И ГУ6КАНЕ,УСПЕХ И ТЪРПЕНИЕ,МНОГО Е ТРУДНО ЗНАМ,4АК АЗ РЕВЯХ С АЛИСИА.
Цитирай

София

Нашите колики още си ги имаме Shocked , но в един момент когато бяха станали непоносими се наложи да си посетиме личната лекарка. Тя каза че даже не може да му чуе сърчицето, толкова му къркореше коремчето Crying or Very sad ! По добре ако са наистина много силни да не подценяваш проблема, защото ако се кърмите може да се отбие заради болките. По нейно предписание 2 дни сутрин и вечер давахме Панадол бебе за да не го боли стомахчето и започнахме едни хапчета (от тези които се разтварят на две и вътре има прахче) с Бифидус есенсис, които доста ни облекчиха. А също ни помогна и чай Хип, но той не е добра идея ако кърмиш, защото заради лесното изсмукване от шишето се отбива детенце и за съжаление ние го спряхме! Също съм чувала, че капките Бейби нос помагат, но нямам опит.
Цитирай

Това е голям кошмар. При нас коликите бяха много силни и продължиха до края на 4-тия месец. Пробвала сум всичко това, което са написали тук мамите и куп други неща, но нищо не помага. Накрая ползвахме хомеопатични таблетки Хамомила 9-ка - те го успокояваха най- бързо. Търпение му е майката.
Цитирай

София

Ние също сме със зверски колики и единственото нещо което я успокоява са капките Бейбинос. Не, че спират съвсем, но са доста по-леки! Ако искаш опитай! И дано да минат тия безобразни колики по-бързо на бебоците ни!
Цитирай

При нас помага загряване на коремчето с грейка. Също така се усдпокоява като си я сложи таткото на ръката по коремче, като бузката й е опряна в свивката на лакътя, а дланта на таткото е на коремчето - не знам дали си го представяш - но май става само само с по-голяма ръка, защото при мен този номер не действа. И много гушкате и търпение.
Цитирай

София

Ох, като се сетя за тия колики ми иде да newsm45  При нас помагаше масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка, капки Еспумизан, понякога и давах щом се засилят коликите, независимо, че не е по време на ядене. Общо взето нищо не ги предотвратява, а чая Бебезан само влошаваше нещата, защото има лайка, чиито власинки, дразнят допълнително лигавицата на червата и стомаха. По-добре чай от анасон. Просто бъди търпелива и много гушкане. Стискам ти палци.
Цитирай

София, Младост

Цитат на: andulina
Накрая ползвахме хомеопатични таблетки Хамомила 9-ка - те го успокояваха най- бързо. Търпение му е майката.

Би ли казала как точно се дават хомеопатичните таблетки-по колко и на колко време?
Цитирай

Sofia

Цитат на: slato
Този метод ми го каза една медицинска сестра и каза, че действал безотказно: в млякото на бебчо се слагат 1 - 2 сътрготинки индийско орехче, ама много мънички, че то е лютиво, и забравяш за коликите.

Shocked Индийското орехче е опиат, те кърмачките не трябва да го ядат, ти в млякото на бебето, ами то сигурно го упоява по някакъв начин и то за това се успокоява  Shocked
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора