Дайте съвет!

  • 1 504
  • 10
  •   1
Отговори
Не знам дали е за тук тази тема,но повече мами може да и обърнат внимание. Та,дайте съвет,чудя се какво да избера за предпазване от бременност - спирала,хапчета или Морена /не съм сигурна,че точно така е името/.Знам,че хапчетата+цигари=лошо .А също така,че спиралата много засилва цикъла. А третото пък много скъпо.Ох ще се побъркам,че сега не е време за трето.

# 1
  • Мнения: X
Ние сме на презервативи, поради същите причини - от спирала познавам жени, които са забременяли, една с ужасна инфекция. А и да ми се засили цикъла - ми то накъде повече Shocked  Shocked  Хапчета, не ми се рискува - хормони, лошо настроение, гадене и възможно напълняване, което трудно после се сваля. Та добрия, стар   condomuu

# 2
  • Мнения: 76
Hap4eta!!!

As li4no sam mnogo dovolna.

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 401
И ние сме с добрия стар презерватив. За хапчета и спирала са писали по-горе. Вярно, че много мами ще кажат "сега хапчетата не са това което бяха", но все пак си е намеса в организма, от която след време може да си изпатим... Аз само ще допълня, че имам позната, която беше с въпросната скъпа "Мирена" - резултатът=мирената падна! Изгуби се!  Thinking

# 4
Аз преди да забременея бях на марвелон много съм доволна.Но сега незная ,а и то още няма за какво Embarassed
Като отида на лекар ще го уточним този въпрос,но чесно казано по лесно ми изглежда спиралата.Че тия хапчета всеки ден и ако изтървеш някое Twisted Evil ,което с малко бебе е напълно възможно.Не ми се иска като една позната след бременноста 2 аборта един след друг.
А това третото което си писала незная какво е ,би ли уточнила Sign Exclamation

# 5
  • София
  • Мнения: 6 550
И ние сме на презервативи, а като ти гледам лентичката не си нито за хапчета, нито за спирала все още - поне 5-6 месеца трябва да минат от раждането. Аз хапчетата ги забравям, навивим си гсм-а , а не го чувам, за спирала ме разубудиха (ползвали и доктори) сега съм решила да си взема локален контрацептив - например -Фармател - хапчета, глобули, гел или крем. Всичките форми имат еднакво предназначение, но различни характеристики и начин на упортеба. Аз май ще се спра на гела, защото след поставянето му във влагалището не трябва да се чака определен период от време.
Успех в избора !

# 6
Препоръчвам ти хапчета. Взимала съм такива с години без никъкав проблем. Само ходи лекар да ти ги предпише. Успех!

# 7
Аз пробвах да си сложа спирала. Изобщо не я приех. Мъкнах се цял месец с кървене и я махнах.  #Silly Лекарът каза, че било алергична реакчия. #Shocked
Все пак сега си мисля -  по- добре, че съм я отхвърлила отколкото да се бях сдобила с някое срастване.

# 8
  • Мнения: 6 472
Ползвала съм и спирала и хапчета. От спиралата останах по- доволна. Носих я 3 години без каквито и да било странични ефекти. Когато решихме да имаме още едно дете е махнах. Трябваше да се пазим 1 месец и на следващия вече забременях.

# 9
Мерси момичета!Май ще избера стария приятел   condomuu за сега,а пък по-нататък ще видим.

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз все още не мога да практикувам любимото старо занимание - много ме "дърпат" конците и още не съм се престрашила  Cry
ама си мисля - защо не пробваш с таблетки, свещички - само дето трябва до 10-15мин преди полов акт да ги сложиш  Rolling Eyes

има май доста писано по темата - срещала съм във форума...ако имаш желание потърси и "стари" мнения по темата

успех! и на мен се надявам скоро да ми потрябва решение кд м,ф/.е;д  Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт