кога може да се каже, че проговориха децата ви?

  • 1 634
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
за първите смислени думи, изрази става дума.
малки сме, но ме вълнува темата.  Wink

# 1
  • Мнения: 8 917
Бърбореше си след годинката, но изведнъж към 1 г и 6 месеца започна да повтаря всичко което й говорим и започна и тя здраво да приказва Mr. Green

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Бърбореше си след годинката, но изведнъж към 1 г и 6 месеца започна да повтаря всичко което й говорим и започна и тя здраво да приказва Mr. Green

Моето също, в момента и е някакъв бум в проговарянето, всеки ден плещи по нещо ново.

# 3
  • Мнения: 8 917
Бърбореше си след годинката, но изведнъж към 1 г и 6 месеца започна да повтаря всичко което й говорим и започна и тя здраво да приказва Mr. Green

Моето също, в момента и е някакъв бум в проговарянето, всеки ден плещи по нещо ново.
Точно бум - за една седмица се промени Mr. Green.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 014
Ще следя темата с интерес. Дъщеря ми освен мамо, тати, бабо и имитиране на някои животни на 1г и 8м нищо друго не казва Tired. А казват, че момичетата по-рано проговаряли...

# 5
  • Мнения: 461
Моята дъщеря проговори на 1 год. и 2 мес. дотогава казваше само тати и ам-ам.
Изведнъж започна да прави дълги изречения, но забелязах, че проговори след като се научи да ходи без чужда помощ.

# 6
  • Мнения: 3 367
растат в 2 ези1на среда;запо1на да и се разбира не само от нас и да прави смислени изре1ения вързани с контекста след 2.6  години;
тук бях 1ела 1е децата преди 2 години казват вси1ки куплети на мила моя мамо newsm78,нашия су1ай не беше такъв
*
синът ни не казва абсол.нищо к да зву1и като дума,само бу1и..

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Мойта щерка започна на 1г. и 10мес. . Сложни думи който е чувала и запомнила и реши да ги изговаря. Много смешно беше. Този период си го спомням много добре защото съвпадна с връщането ми на работа. И ве4ер когато си бяхме заедно тя не спираше да говори и аз си мислех колко ли изтървам през деня ...

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Моята още не е започнала  Crazy Бърбори денонощно, но на неин си език. С нетърпение чакам и при нея да дойде бумът  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 952
При нас бум се наблюдава в белите и пакостите всеки ден ги измисля все нови и нови Mr. Green а за говоренето от 1,6м почна по смислени думи да приказва но все още преобладава китайския Crazy сега на 1,9мес определено говори повече и по смислени думи  но не бих казала че му разбирам всичко Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 399
Не говори. Само някои думи като тати, баба, да, не и няма. Няма и изгледи скоро да проговори. Явно се е метнал на баща си и на него му вадя трудно думите. На 1год. и 9 месеца е.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
Проговориха по едно и също време,бяха на около две годинки .Вкупом и двамата ,бръмчаха ми ушите,а те милите искаха да знаят всичко.Вече се изчакват.

# 12
  • Мнения: 3 447
Моето не говори още. Знае 5-6 думи (да, не, ам, айде, мама, тате), но в момента е основно на вълна "тате"  Rolling Eyes Останалото е някакъв негов си език, който звучи по-скоро като пеене  Crazy

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
на година и 7 месеца каза първото си изречение..."баба Буба мие"
сега е на две и два месеца и говори абсолютно всичко.....разказва истории дори

# 14
  • Мнения: 2 897
Ще следя темата с интерес. Дъщеря ми освен мамо, тати, бабо и имитиране на някои животни на 1г и 8м нищо друго не казва Tired. А казват, че момичетата по-рано проговаряли...

Индивидуално е,според мен,няма значение полът.

Общи условия

Активация на акаунт