Какво колекционирате?

  • 15 316
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 560
Пускам си темичката отново,защото я е хванала липсата след профилактиката.
Та питанката ми беше какво колекционирате.Има ли неща,чието трупане ви доставя удоволствие.Като бяхме деца трупахме кутии със салфетки,картички,календарчета и всякакъв род вторични суровини.
А сега как е?
Аз трупкам:
1.Анимационни филми.Преди да ми се затрие темата бях написала,че имам 1,5-2GB-глупости,егати колекцията-2 филма.Всъщност са 150-200 GB-на дискове и на харда на писито.И най-важното е,че редовно си ги гледам.Ако правят игрална версия на Шрек 2,мога най-спокойно да изиграя примерно магарето-знам всичките му реплики.
2.Порцеланови и дървени чинии с изгледи на градове,които се коват по стените.Имам вече 8-Барселона,Монте Карло,Венеция,Прага,Нюрнберг,Банско,Боровец и Несебър.Чакам от Дания.
Менкам /записвам/ анимация за чиниики хихихи.

# 1
  • Мнения: 3 050
ако може така да се нарече... колекционирам хубави стихове и песни -принтирам си ги и ги слагам в папка Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 8 505
Нищо.И без това няма нясто за нищо вкъщи.

# 3
  • Мнения: 3 360
Само музика Grinning

# 4
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Музика и аз , чаши за кафе (мъгове тип) и готварски книги.

# 5
  • Мнения: 3 360
Оооооо- и пепелници/докато пушехме с мъжа ми Embarassed/Купувахме си от всеки град различни Mr. Green,а после ги подарих с кеф NaughtyВСИЧКИТЕ!

# 6
  • Мнения: 6 472
Аз отговарях вече, но да си кажа пак - енциклопедии Mr. Green Като дете колекционирах картички и салфетки.
Ако питате мъжа ми обаче, ще ви отговори, че в момента  съм била колекционирала домакински електроуреди и готварски принадлежности Joy

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Преди да се омъжа колекционирах любовни романи Embarassed и то на една авторка Нора Робъртс.
След като се омъжих и се родиха децата сега колекционирам разни картинки за оцветяване, сайтове за майсторене, за хартиени кукли и др такива красоти за деца, а също и схеми за гоблени. Лошото е, че при последната преинсталация на системата скъпия ми прецака колекцията #2gunfire и сега съм почнала наново

# 8
  • Мнения: 1 258
Нищо не колекционирам.Раздавам.
Всъщност скоро подарих голямата кутия със старите ми салфетки на дъщеря ми,така че пак колекционирам салфетки. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 958
Свещи, големи, малки, ароматизирани или не, най-вече ръчна изработка, проблема е че после ми се свиди да ги паля Simple Smile

# 10
  • Мнения: 510
Имам цял шкаф пълен с туристически брошури, каталози, картички и т.н. Навсякъде където пътувам си купувам такива неща. Много обичам да разглеждам красиви места и да си мечтая да посетя повечето от тях, а картичките и каталозите от местата, на които съм била са ми хубав спомен.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 406
вече нищо не колекционирам, но като дете имах огромна купчена салфетки и сапуни... всичките заминаха в тежките времена на купонната система....

# 12
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 706
Аз също колекционирам картички от местата, където ходим. Дори си взимам и камъчета. Но от много време събирам играчките от Киндер. Вече имам доста и се чудя, къде да ги държа, но продължавам. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 591
Аз пък събирам Баби Яги.Имам много.Направо си е станало сборище на баби Яги.Събирам ги,защото много ми харесва символа,който носят-пазят къщата от лошо и уроки.Така че,съм се барикадирала от всякъде.  Grinning

# 14
  • Мнения: 884
Добро утро! Събирам календарчета и картички с изгледи от България и чужбина, а също и списания за плетиво.

# 15
  • Мнения: 6 164
Късметчетата на Lavazza  Mr. Green , но не тия "любов", "пътуване" и тем подобни, а смислените сентенцийки, като "Оптимистът вижда във всяка трудност възможностите, а песимиста във всяка възможност трудностите" или "Единствената причина някой да ви мрази е, че иска да е като вас"  Whistling ... Цяло лято това събирах, другите мами ми помагаха, сега нещо позападна хобито, не пием кафе толкова, времето се развали...  Confused

Всъщност изобщо ми е хоби да събирам сентенции - от интернет съм събирала от чуждестранни сайтове, имам голям тефтер изписан с различни... Трябва да почна да слагам всеки ден по различна в подписа си.  Thinking

# 16
  • в къщи
  • Мнения: 467
Събирам...и много обичам да си купувам и да ми подаряватгипсови фигурки.Затрупала съм цялата къща с тях... Blush

# 17
  • Мнения: 3 248
Колекционирах пощенски марки, имах страхотни ... с печат и без печат - нямаше значение. Но в голямото преместване в новия ни дом се изгубиха някъде. Още не мога да ги преживея. Sad Cry

# 18
  • Мнения: 801
четох наскоро в един от Капитал Лайтовете разказът на един мъж от лигата на арзказвачите, който се отнасяше за колекционирането. МНого интересен. Та той колекционираше шумове......всекидневни.
А аз май колекционирам шалове, шапки и обеци  Mr. Green, направо сме се заринали вкъщи с първите две неща, защото и мъжо е зарибен.

# 19
  • Мнения: 3 647
монети
и картички
  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 849
Вече нищо .Преди време имах около 50-60 фоно карти .

# 21
  • Мнения: 2 957
Всичките ми колекции са в компютъра-красиви снимки,материали за Фотошоп,книги,ръчно изработени красотички,музика.

# 22
  • Мнения: 4 428
Събирам...и много обичам да си купувам и да ми подаряватгипсови фигурки.Затрупала съм цялата къща с тях... Blush

И аз събирам такива нещица. Имам доста, но вече изчерпах явно възможностите на нашите търговци, защото трудно вече намирам нещо хубаво. А аз взимам само нещо интересно, не само да си трупам фигурки.

Другото нещо, което колекционирам са кукли. По-специално говоря за разни колекторски серии на Барби и порцеланови кукли. Въпросът е, че и двете се намират доста трудно в София и са на двойни цени в сравнение със САЩ  Tired Обикновено по-масовите серии от колекторските се въртят по над 100лв, а в САЩ са по о/о 30 долара  Tired Освен това, ако нещо стигне до тук, то е от доста стари колекции поне от преди година  Tired
Сега гледах, че са пуснали една кукла от колекторските, но от по-интересните серии пак няма нищо.
Много ми хареса тазгодишната серия за сезоните - Пролет, Лято, Есен, Зима  Grinning
Има много хубави колекции за зодиите. Вече две години подред пускат такива различни и до тук пак нищо не стигна  Tired

# 23
  • Мнения: 1 043
като бях ученичка колекционирах  - салфетки, като станах майка киндер играчки, като станах втори път майка - ги изхвърлих доедна  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 6 461
Аз колекционирам  емоции Mr. Green....имам цяла папка в My Documents

# 25
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Като дете колекционирах салфетки и сапуни! От няколко години имам мания към хубавите четки за зъби и сега колкото и странно да звучи колекционирам четки за зъби, включително и детски!

# 26
  • Мнения: 4 473
Като малка колекционирах картички и салфетки. От 12-годишна събирам стихове, разкази и есета. Сега май само си обогатявам музикалната фонотека.

# 27
  • Мнения: 814
В момента "колекционирам" всеки нов етап от развитието на малкото ми съкровище и го описвам в дневник- първи усмивки,  първи звуци, срички, първо  пролазване, изправяне, хитруване, ....всичко, което е първо. И го описвам така старателно, както не съм го правила за майка й или за себе си в тийн....години!

# 28
  • Мнения: 1 937
Енциклопедии.

# 29
  • София
  • Мнения: 607
Порцеланови и дървени чинийки за стена от всички градове по света, в които съм била или са ходили мои познати. И ръчно изработени свещи.
Като малка имах купища салфетки, които още си седят при майка ми.

# 30
  • Мнения: 929
Вече колекционирам само фоно карти както писах в" Когато бяхме деца"

# 31
  • Мнения: 3 647
 Peace
кукли

# 32
  • bulgaria
  • Мнения: 309
 Embarassed Embarassed миии списанията плейбой и максим обожавам ги. опитвам се да събера пълната колекция на плейбой, но остават още няколко липсващи броя. мъжо ми много се кефи Party

# 33
  • Мнения: 2 085
Аз колекционирам сериали  Mr. Green и снимки на наследника  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 439
До скоро колекционирах химикали и бях събрала доста богата колекция,а сега
Цитат
В момента "колекционирам" всеки нов етап от развитието на малкото ми съкровище и го описвам в дневник- първи усмивки,  първи звуци, срички, първо  пролазване, изправяне, хитруване, ....всичко, което е първо. И го описвам така старателно, както не съм го правила за майка й или за себе си в тийн....години!

# 35
  • София
  • Мнения: 365
Така като гледам май всички на определен етап от живота си сме колекционирали салфетки:) аз лично минах и през миришещите тефтерчета, опаковките от бонбони и т.н. дивотийки.
Сега, обаче хобито и колекцията ми са свързани с макети на кораби! При това само ветроходи smile3548 smile3549

# 36
  • Мнения: 883
Аз колекционирам слончета. Сувенири - слончета, които купувам от различни места за спомен или мои приятели ми подаряват. Не ми е особено богата колекцията - започнах от няколко години. Но гледам да не си повтарят и да са от различни материали и страни...

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Захарчета  Grinning Имам сигурно над 3 хиляди вече.

# 38
  • Мнения: 3 050
Захарчета  Grinning Имам сигурно над 3 хиляди вече.
хехе значи имаш запаси от захар Wink

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Захарчета  Grinning Имам сигурно над 3 хиляди вече.
хехе значи имаш запаси от захар Wink

Знаеш ли колко пъти съм нямала една лъжичка захар за кафето  Crazy Но не съм им посягала  Naughty  Party

# 40
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Аз колекционирам слончета. Сувенири - слончета, които купувам от различни места за спомен или мои приятели ми подаряват. Не ми е особено богата колекцията - започнах от няколко години. Но гледам да не си повтарят и да са от различни материали и страни...
Аз също! От всички страни , където ходя ,първо си купувам слонче, после чиния за стена, камъче ,после чаша/може халба, а може и обикновена/ и накрая картина/рисувана , гоблен, литография или каквото и да било ръчно направено/. Къщата ми прилича на "слонска галерия",защото имам и рисувани и тъкани слонове и фигурки!!До скоро ги броих, но вече са толкова много, че не мога/гледам вече да са ,ама много-много странни и различни и тогава ги вземам/. А иначе ми е страшно приятно да си ги гледам! Simple Smile

# 41
Здравейте,
та за колекционирането, май всеки е минал през този етап от живота си . А именно да се опита да събере нещо красиво и уникално ,неповторимо.Но в повечето случаи хобито остава на заден план или се забравя ,но в моя случай хобито си остана за цял живот. Колекционирам пощенски марки -вече около 6000 на брой.Но броя не е най-важното ,важен е самият процес на събиране,тръпката.Колекционирам също и монети и банкноти ,но те са на второ място.Според мен всеки трябва да си има някакво хоби ,което да го разтоварва и откъсва от проблемите .

# 42
  • Мнения: 634
Едно време колекционирах фонокарти, но вече загубих интерес. Даже обмислях да ги хвърля наскоро, но мъжа ми се скара Laughing

# 43
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Колекционирам филми на Алмодовар, даже имам някои записани на дискове без субтитри, да ме пита човек какво ще разбера, не знам грам испански, но ми звучи много мелодично Blush
Събирам пакетчета от чай- разбирай само хартиената опаковка Flutter
Събирам още книгите на Исабел Алиенде (имам освен на български на английски, на испански и дори една на френски-ама хич не ги владея тез езици  ooooh! и на Маркес също Whistling
Абе мани яко вещоман си падам Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 725
някой да е сьбирал салфетки .тьрся красиви салфетки.

# 45
  • Мнения: 560
Захарчета  Grinning Имам сигурно над 3 хиляди вече.
Ей на това му се вика "сладка" колекциика!!!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Салфетки колекционирах като дете и още си ги пазя за щерката.
А няма ли някой, който да колекционира картички. Имам събрани над 2000 и имам доста повтарящи се, особено изгледи. Ако има друг събирач на картички да каже.

# 47
  • Мнения: 218
Като дете колекционирах салфетки и разни станиоли.Сега съм се запалила по свещници и монети.Колекциите ми са доста стабилни вече Mr. Green

# 48
  • Мнения: 884
Салфетки колекционирах като дете и още си ги пазя за щерката.
А няма ли някой, който да колекционира картички. Имам събрани над 2000 и имам доста повтарящи се, особено изгледи. Ако има друг събирач на картички да каже.
Аз, и с удоволствие бих си разменила с някой желаещ!

# 49
  • Мнения: 2 907
Аз събирам ДВД-та. Имам около 200 филма, а ако имах материалната възможност щяха да са повече. Събирам и книги за изкуство. Но хубави издания.

Иначе вкъщи мъжът ми е този, който колекционира - миниатюрни войници, картини, оръжия, антиквитети, порцелан...и много още.

# 50
  • Мнения: 725
а някой не разменя     ли   салфетки ?

# 51
  • Мнения: 966
преди събирах марки и салфетки,а сега........сини чинии,купи,свщници,чаши......обичам сините неща

# 52
  • Мнения: 3 622
С голямо удоволствие ще се включа в темата  Grinning Аз колекционирам магнити за хладилник. Имам над 60 от всевъзможни места. Всичките ми приятели знаят за моето хоби и когато ходят някъде все ми носят по някой. Имам от Африка, Австралия, Ямайка, Канарските острови, Япония Англия, Канада и др. Последния ми го донесе приятелка преди два дни от Швейцария - и познайте "швейцарска крава". А и аз където и да отида това е първото нещо което си купувам. Целият ми хладилник е олепан с магнити и който дойде винаги първо започва да ги разглежда. Е ако някой иска да ми подари магнит приемам с най - голямо удоволствие  Hug

# 53
  • Мнения: 2 467
Embarassed Embarassed миии списанията плейбой и максим обожавам ги. опитвам се да събера пълната колекция на плейбой, но остават още няколко липсващи броя. мъжо ми много се кефи Party

И аз списание Плейбой   Mr. Green Но от как се роди малката позанемарих колекцията  Confused

# 54
  • Мнения: 420
   Още си пазя колекцията от календарчета и когато ми попадне някое го пускам в кутията, но скоро не съм ги разглеждала. Първите ми са от 1948 година. Наследих колекцията от майка ми.
   Иначе, с удоволствие си купувам книги, ако това може да се каже колекциониране.
   В момента заедно с мъжа ми колекционираме филми.

# 55
  • на път
  • Мнения: 2 804
В детството какво ли не (значки, картички, марки ....), но днес разни неща от гладко стъкло ....

# 56
  • Мнения: 1 873
Като малка всичко, което е било на мода  - салфетки, ония мирищещи лисчета, опаковки от шоколади, картички, постери, марки  и т.н.
В момента колекционирам раковини и камбанки.Купувам си където отидем всякакви размери.За камбанките ме запали мама.Също интериорни и модни списания, а и картини на любими автори!

# 57
  • София
  • Мнения: 6
Така като гледам май всички на определен етап от живота си сме колекционирали салфетки:) аз лично минах и през миришещите тефтерчета, опаковките от бонбони и т.н. дивотийки.
Сега, обаче хобито и колекцията ми са свързани с макети на кораби! При това само ветроходи smile3548 smile3549

newsm10 и аз така. Колекционирала съм почти всичко, но най-сериозно колекционирах салфетки още от дете - бях 5ти, 6ти клас като започнах сериозно и за няколко години ги бях поизоставила, но манията ми пак се запали и в момента си пращам по пощата с малки момичета, може да звучи странно но си е колекционерска страст

# 58
  • Мнения: 9 900
Захарчета  Grinning Имам сигурно над 3 хиляди вече.
имам малко, които не са често срещани, ако имаш път към София/или някой пътува към вас/, ще ти ги дам с удоволствие, че ми е жал да ги хвърля.

# 59
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
като дете  колекционирах салфетки,които трябва майка още да ги пази Mr. Green плакати, музика - тогава на касетки ,марки друго не се сещам  Thinking сега като голямо дете  Joy отново музика на дискове,смешни и интересни снимки и картинки,филми,свещи и свещници... захарчетата ги давам на татко  hahaha
В детството какво ли не (значки, картички, марки ....), но днес разни неща от гладко стъкло ....
В детството какво ли не (значки, картички, марки ....), но днес разни неща от гладко стъкло ....
казвай колко стъкло и какви цветове искаш хвърляме в огромни количества  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 1 065
Аз също от 5-6 години колекционирам слончета.Имам сигурно над 60-65 бр.(скоро не съм ги броила)Държа си ги в кухнята върху хладилника,подредени по големина,материал и цвят.Много малко от тях съм купувала аз,повечето са ми подарък ,от различни места и за различни поводи.Има и евтини и много скъпи,но всичките си ги обичам и им се радвам

# 61
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
монети.
От всички страни които съм посетила и където мъжа ми е работил - той пътува вече 15 години. имам и разни ценни бг монети издадени от БНБ по специални случаи.
От скоро магнити за хладилника, пак от местата където съм била със картини на градове.
Пак от скоро статуетки символизиращи обикновен човек от мястото където съм била. Има узбекистанска танцьорка, мъж узбек, ямаец с мачете и банани, турчин пиещ кафе...

# 62
  • Мнения: 3 050
Пак от скоро статуетки символизиращи обикновен човек от мястото където съм била. Има узбекистанска танцьорка, мъж узбек, ямаец с мачете и банани, турчин пиещ кафе...
много яко!  bouquet

# 63
  • Мнения: 2 591
и аз като дете съм минала през салфетките, картичките и календарчетата, марките, сапуните, играчките от яйца и какво ли още не..

сега колекционирам монети, но само от страни, където съм ходила или пък от хора, които познавам... напоследък много се запалих по красивите свещи и вече имам доста, но ми е жал да ги паля - вечер паля по-обикновените... а, да имам и всевъзможни малки фигурки от естествени материали  Embarassed

много ми харесват едни кукленски стаи, които съм гледала в Германия и в Австрия, но май това ще е следващата ми страст... това са стаи и съответните обзавеждания в различни епохи и стилове в умален вид! невероятни са, но някои са адски скъпи! всъщност само на едно място съм виждала магазин с  такива неща, иначе обикновено са по изложби, дори има цял такъв музей в Улм, Германия..

някой виждал ли е такива неща тук?  newsm78 (естествено не говоря за пластмасовите барби къщички!!!)

# 64
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
От първи клас сбирам часовници - будилници и стенни, механични, по възможност стари   ku-ku и за предпочитане неработещи, имам над 100, сега живея само с представителна извадка от двайсетина. Очарователно е да можеш да си позволиш часът да е колкото си искаш в зависимост от това кой часовник си погледнал. Ако имате ръждясали, прашясали и безнадеждно непродаваеми екземпляри по таваните на бабите, ще ви отърва от тях и ще черпя компот.

# 65
  • Мнения: 3 647
чаши за кафе
големи  и червени
 Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 677
С моите колекции магазин мога да отворя Simple Smile
На първо място са куклите ми с техните дрехи, аксесоари, мебели,  книги за кукли изобщо всичко свързано с кукли ....,
После идват готварските ми книги, книги за шиене, бродиране и в този род, дантели, платове, панделки, пликове и листове за писма, картички.
Имам и голяма колекция от БГ стари сувенирни кукли, чинии, съдове, бродерии, облекла и т.н, но с тази колекция съм решила да продължа като се прибера в БГ, защото ми излиза много скъпо плащането на доставките.

# 67
Салфетки:)! Колекционирам и съм склонна да разменям с други желаещи... Пишете ми на :
bonboneva@abv.bg

# 68
а някой не разменя     ли   салфетки ?

обадете ми се, ще разменим...

# 69
  • Мнения: 1 426
Картички. Имам огломни количества и продължавам да купувам всичко, което ми хареса

# 70
  • Мнения: 17
колекционирам парфюмчета. имам доста голяма колекция. ето една малка част, които са до компютъра:

# 71
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
колекционирам парфюмчета. имам доста голяма колекция. ето една малка част, които са до компютъра:


Аз парфюмчетата и червилата не ги броя. Това не е колекционерска страст , а мания  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 2 936
нищо....

но най-много купувам плюшени играчки за детето..на които аз се радвам   Grinning така че може да се каже ,че имам колекция  Joy

# 73
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 706
ако някой иска да се "отърве" от играчки на Киндер аз съм насреща Grinning

# 74
  • София
  • Мнения: 545
Аз колекционирам бирени халби beer3, имам над 100.
Също овци и чехли  ooooh!

# 75
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Сега колекционирам детските усмивки на сина ми...
Преди години минах през хартийки от дъвки, салфетки, захарчета от навсякъде по света и готини хотели...Все боклуци от този сорт.
За момента освен всичко свързано със сина ми, колекционирам и масла аромати от екзотични растения.Вече имам към 30 флакончета Grinning

# 76
  • Мнения: 3 647
сега се сетих че и лъжички за кафе тези пласмасовите - имам над 500  Embarassed

# 77
събирам календарчета.ако някой има за размяна да се обади

# 78
събирам календарчета.ако някой има за размяна да се обади,nalko1@abv.bg

# 79
  • Мнения: 17
Аз пък събирам сапуни.Някой друг да събира?Много ме кафи да ги мириша,но мисля да почвам да ги ползвам.Но,не е много сигурно.Simple Smile

# 80
  • Мнения: 634
Сега се сетих, че като бях ученичка събирах захарчета от кафето преди училище Blush Всичките ми съученички пиеха кафето без захар и аз- в джоба. Като направих равносметката- 3.500 кг Mr. Green

Всеки път като мина през Мола и ми се приисква да си събирам свещи-така миришат прекрасно..

# 81
  • Мнения: 315
здравейте,
много е готини да си събираш разни неща.Като малка събирах опаковки от шоколади,бонбони,дъвки,вафли и т.н.Сега като ги разглеждам са много интересни.Напоследък пък си купувам интересни фигурки-имам моряче,слон,калинка,снежен човек,мишка и други.

# 82
  • Мнения: 27 524
Фигурки от малахит.

# 83
  • Мнения: 2 591
напоследък май цветя  Blush

# 84
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Здравейте, аз колекционирам малки фигурки на слончета и фонокарти.

# 85
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Едно време колекционирах фонокарти, но вече загубих интерес. Даже обмислях да ги хвърля наскоро, но мъжа ми се скара Laughing
ако пак решиш да ги изхвърлиш се обади Laughing

# 86
  • Мнения: 1 906
Като малка събирах кутии от цигари. Бях напълнила кашон от телевизор  Laughing. После като поотраснах колекционирах календарчетa и опаковки от шоколади. Вече ученичка пък си събирах захарчета.
Сега трупам книги в електронен вариант. Имам на 10 GB!!!

# 87
  • Мнения: 222
И аз да се включа към миналите през фазата "салфетки, календарчета и картинки от дъвки".
От няколко години се прехвърлих на цветя и камъчета. Май никой не спомена камъчета, а със сигурност има сред вас такива, които си вземат по камъче(та) от разни места, на които са били. В един момент започнах да забравям кои от къде са, та вече са ми с бележки  newsm78

# 88
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 706
Furby права си. Аз също събирам камъчета. Някой да ми напомнят къде съм ходила (но и аз вече забравям), други защото ми харесва формата им и евентуално мога да ги изрисувам Wink

# 89
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Камъчета събирах по едно време като малка. Но не от определени места а просто защото ми харесваха. Имам камъни с няколко вида мрамор, слюда, камъче със златни жилки, разни други красиви. В училище ги носих в часовете по география. Сега съм ги забравила някъде из апартамента на майка ми.
Хихихи...мъжа ми ми донесе камъче от Алабама и пясък от плажа на Сан Диего - Калифорния  Laughing

# 90
  • Мнения: 1 080
От около половин година събирам коркови тапи. Ако ви се намират излишни мятайте насам  Wink Laughing. Събирам ги, защото имам идея да правя нещо от тях. Иначе не обичам да трупам каквото и да било. Вещите ме задушават.

# 91
  • Мнения: 1 258
Събирам ги, защото имам идея да правя нещо от тях.

Кажи де!

# 92
  • Мнения: 1 080
Събирам ги, защото имам идея да правя нещо от тях.

Кажи де!

Като го направя тогава. Wink

# 93
  • Мнения: 534
И аз събирам камъчета,все още
имах една колекция,но тя се загуби докато се пренасяхме  Sad
сега започнах наново,но имам много малко

# 94
  • Мнения: 742
Вино. Но понеже ми е нова страст, засега колекцията ми съдържа девет бутилки, сред които токайско, южноиталианско, словенско, белгийско, и българско (естествено Grinning). Очаквам другата седмица да се сдобия с турско.

Решила съм като се съберат стотина бутилки, да организирам ритуална дегустация  Sunglasses

# 95
  • Мнения: 1 080
Ellyst! Това е страхотно! Grinning Впечатлена съм!

# 96
  • Мнения: 3 760
Я! И аз!

Иначе събирам раковини и минерали (естествени или частично обработени). А май и цветята ми са внушителна колекция  Confused Особено орхидеите (над 150  Embarassed)

# 97
  • София
  • Мнения: 175
Имам огромна колекция от картички, а наскоро се запалих по магнити. Където и да отида, това е първото което купувам, след това и картичките  Flutter

# 98
  • Мнения: 1 174
Като дете съм събирала най-различни неща:пощенски картички, марки, салфетки, сапуни, станиоли, пластелинови фигурки на кучета и кончета, писма от русначета и много други - писах в подобна тема. Simple Smile
Сега последната ми детинщина е събирането на всякакви интересни за мен камъни - вече имам около 200кг. (!) - така казва мъжа ми. Laughing
Украсявам себе си и къщата. 

# 99
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 706
Забравих да напиша - всичките си намерени късметчета досега. Почти съм напълнила един буркан от боровинково сладко Blush

# 100
  • Мнения: 725
аз малки чайничета ,миниатьори

# 101
  • Мнения: 6 003
Аз колекционирам доста неща,...стига нещо да ми хареса и започвам да колекционирам....статуетки- слонове, селфетки, монети, картинки от дъвки, картички, кулинарни книги, любовна поезия, много снимки, различни по вид..големина и стил вази, чаши, книги, сухи цветя, химикалки и какво ли още не. Сега започнвам да си колекционирам свещници.... Hug

# 102
  • London, baby
  • Мнения: 800
Колекционирам хубава музика, различни свещи по големина и мирис  Heart Eyes както и рецепти

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 19:11 от viessmanka

# 103
  • Мнения: 31
Като дете колекционирах значки и  салфетки newsm03

# 104
  • Мнения: 444
Когато бях малка колекционирах доста работи , значки , монети , картички , календарчета , картинки от дъвки , кукли и много подобни работи
Сега съм запазила и продължавам да колекционирам - Салфетки

# 105
  • Мнения: 436
От малка събирам опаковки от шоколади, но малко несериозно - имам доста прекъсвания през годините.
Трябва да се взема в ръце тези дни и да преброя "какво и колко" имам  Mr. Green

# 106
  • Русе
  • Мнения: 2 354
захаречета,
от тези, които ти поднасят с кафето в заведенията
(а аз по принцип си пия кафето без захар).
Имам много и от различните държави, които съм посещавала.
Майка ми редовно  се шегува " Тази година няма да купуваме захар за компотите"  Laughing

# 107
  • Мнения: 6 003
Ето това е започнатата преди няколко дни колекция от магнитчета....

# 108
  • някъде
  • Мнения: 979
Ароматни и декоративни свещи.Мога с часове да разглеждам и мириша в магазина.И ми е такъв кеф като си погледна сбирката... newsm03

# 109
  • Мнения: 852
Преди колекционирах картички,календарчета,запалки,захарчета от кафетата който пасещавах.Сега само по някое друго интересно зарарче от заведенията!

# 110
  • Мнения: 6 003
Вчера си купих нови магнитчета, които прибавих към колекцията си, довечера ще снимам и утре ще кача снимки....

# 111
  • Мнения: 2 609
Вече нищо, но като ученичка събирах салфетки, календарчета, картички, опаковки от шоколади и бонбони. Ако след някоя друга година дъщеря ми прояви желание и интерес към това, ще има начален капитал. Mr. Green

# 112
  • Мнения: 6 003
Ето това са ми новите магнитчета....
http://foto.bg/uploads//3539/DSC000374.JPG ...Марулка
http://foto.bg/uploads//3539/DSC000387.JPG ...Грозде
http://foto.bg/uploads//3539/DSC000397.JPG ...Зелени чушки

# 113
  • Мнения: 5 362
Плюшени играчки
Рекламни подложки за чаши
И хиляди други джунджурии,миниатюрни предметчета Grinning

# 114
  • до морето
  • Мнения: 208
Аз колекционирам мини бутилки алкохол(тези от 50 до 100гр),но задължително пълни.За сега имам около 60 бройки.Утре може да пусна снимка.
Също колекционирам салфетки , ако имате стари колекции за изхвърляне дайте ги на мен Hug

# 115
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 706
Събирам си къстетите, които съм намерила - стотинки. Има цял буркан ок сладко от боровинки Wink

# 116
  • София
  • Мнения: 6 743
Събирам си къстетите, които съм намерила - стотинки. Има цял буркан ок сладко от боровинки Wink
Мириел, повтаряш се  Laughing  Laughing
Забравих да напиша - всичките си намерени късметчета досега. Почти съм напълнила един буркан от боровинково сладко Blush

Аз събирах какво ли не преди:картички, златца от шоколади.Опаковки от самите шоколади, календарчета...По едно време колекционирах цигари - по една от всеки съществуваш модел  Laughing
Сега останаха само календарчетата...и напоследък несериозно  Embarassed

# 117
  • Мнения: 252
Морски раковини и миди, обаче от големичките. Имам от Сардиния, Неапол, Аржентина...оооогромни Mr. Green
Събирам и идеи за декориране на предмети, и списания за декупаж. За друго няма време.

Общи условия

Активация на акаунт