Снежинки ФЕВРУАРСКИ ще хвърчат и бебчета ще зареват!

  • 9 971
  • 309
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 701
Благодаря за хубавото заглавие joji! Включих го в списъка и скоро ще го позлваме! Simple Smile

# 301
  • Мнения: 43
    Добро утро от мен Simple Smile / малко раничко ама... /
Wish много се радвам, че сте си намерили квартира толкова бързо.Ще видиш колко по добре ще ви е само двамата / аз също искам така - живот и здраве и това ще стане Simple Smile /
За цигарите аз ги спрях 2 месеца преди да забременея, а причината поради която ги спрях е бебчо / в смисал исках бебе и реших да спра няколко месеца преди да забременея /.В първите 3 - 4 месеца от бременостт даже не ги понасях въобще и всички излизаха навън да пушат, сега вече не ми пречат, но нито ми се пуши, нито мисля да ги почвам / след като спра да кърмя де! / .
И мен ме е хванал един грип и не знам.Гърлото не ме боли вече,но ме мъчи една хрема и кашлица...Моля ако знаете нещо ефикасно за тези 2 неща споделете.То коремчето ми започна да ме боли от тази кашлица  - тя не е много на често, но нали до сега ме съм кашляла и все дно, че хващам мусколна треска на корема, дано на бебо му няма нищо, защото понякога като кашлям и започвам да рева да не би нещо да му направя като ми се стяга корема.
Лек и успешен ден на работещите - и на почиващите също Simple Smile

# 302
  • Мнения: 2 096
galq86 bzepic беше писала за един начин за кашляне. Хващаш си корема с ръце около пъпа и събираш кожата там.. не помня точно как беше нека тя се включи да го опише пак. Беше споменала че така се намаляват стяганията вследствие на кашлицата.
За кашлицата лекарство - Стодал, хомеопатичен сироп. Иначе бабин лек - объркваш в една чашка 1с.л. мед с 1с.л. краве масло и канела на вкус. Ядеш го като задържаш в областта на гърлото. Не спирай с чайовете с мед и лимон, както и с цитросувите плодове. Но това за канелата с мед и масло, не трябва да пиеш и ядеш 1/2 час след него. Същото важи и за хомеопатичните лекарства като сиропа - приема се преди хранене 1/2 час и никакви течности и храни в този 1/2 час. Друго характерно за хомеопатичните лекарства е това че докато пиеш такива не трябва да приемеш ментови, кофеинови и шоколадови продукти.
За хремата бяхме ти написали всички лекове. Не се сещам за друг, освен сок от кромид лук или разтопен мед в носа.
Успех и скорошно оздравяване!

# 303
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Ехоооооооооо спите ли или сте на училище, много е пусто във форума  Crossing ArmsАз по закона на гадостите днес понеже не съм на работа се събудих още в 7.30.Докато се пренастрои биологичния ми часовник, ще родя и спането по до късно ще ми се размине.Е здраве да  HugСлед малко отивам на консултация-стискайте палци всичко да е наред, после ще пиша как сме с бебка.Айде до скоро. Heart Eyes

# 304
  • Мнения: 1 117
Здравейте момичета !
Днес вече съм на крак  Wink - преборих се с грипа , но останаха болежките в гърлото.
Sky angel , ти дане си лекар хомеопат Wink Това е в добрия тон  Hug Много добре си описала как се лекува с хомеопатични LaughingПокрай сина си изучих тайните на тази медицина  Wink, но за моите симптоми все не мога да открия точното лекарство Confused
Много е хубаво да си почиваш вкъщи. Не гониш работно време, не бягаш за автобуса ,не ти се налага да подрямваш на бюрото като ти се преспи... Изобщо от как съм вкъщи и контракции съм нямала... Simple Smile
Хайде лек и спорен ден на всички мами Flutter

# 305
  • Мнения: 74
Здаравейте февруарки!  bouquet
Аз току що се пребирам от консултация! Док ми каза да съм се стискала поне още 4 седмици! Бебчетата били вече около 2 кг! Simple Smile И следващия път ще оговаряме дата за секцио! Мале като си помисля, така ме хваща страх! SickАма имам още малко време да се настройвам!  Само да не родя преди това! Praynig
Чакам и вашите отчети : от училището и от консултациите!

# 306
  • Мнения: 2 096
bopsi, знанията ми са само от личен опит и попрочетено тук-там. Обясних подробно, защото иначе няма смисъл от тези хомеопатични, ако не се спазват тези прости правила.
rene_rs, твоя доктор голям оптимист - 4 седмици, но щом казва значи е възможно. Няма да се страхуваш всичко с вас ще е наред. Щом са стигнали до 2кг. на човече, то те вече са си готови да се борят с живота. Стискам палци да минете успешно финала и тримата!

# 307
  • Мнения: 684
rene_rs, супер са с теглото! Аз си мислех, че като са двама, а и ти като си такава елегантна, ще са по-мънички от нормата. А те си вървят много добре (пУ, да не им е уроки!) А няма защо да те е страх - все си мисля, че при близнаците по-страшно е носенето, от самото раждане. Е, после обаче ще ти ревят две гладни гърла  Laughing Ама и две душички ще ти се усмихват, гушкат, цункат...  Heart Eyes
Лекцията днес беше "Къпане, тоалет, обличане, масажиране на бебето" Събрахме се една прилична групичка от 8-9 февруарки. Беше много интересно и полезно. Аз малко почвам да се притеснявам как ще се справям - имам чувството, че все нещо ще забравя или объркам, а и каквато съм паника... Разчитам, че таткото ще помага усилено  Hug  Очакваме мамите-фотографки да качат снимките. Любчо - куклата, която уж къпаха, масажираха, обличаха и тормозеха, се справи отлично - не гъкна милия Mr. Green
Та това е в общи линии.

# 308
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Да се отчета и аз след днешната консултация-бебка е вече 2.200 и 43 см , док каза че и плацентата е нормална и изхранва добре бебето, сърдечните тонове също са добри.
И най-хубавото е че мама не е качила нищо за 2 седмици  rotfImao
Успокоена направих един тур по магазините и купих подарък на бебка -комплект хавлийки за баня - мнооого сладки - цвят "праскова" с апликация кученце, съжалявам че нямам апарат да ги снимам и да ги сложа в албумчето.Ами това е, сега героите са уморени и май ще полегна, то и времето е такова сънливо  smile3524

Еееееееее днешната тема е била супер полезна, да си призная честно и аз разчитам на таткото повече за къпането, той засега е много куражлия, ама да видим  bath1

# 309
  • Мнения: 666
Здравейте момичета, до сега разглеждах новите снимки и ви се радвам от все сърце. Ама какви хубави тумбачета сте заформили само.  Flutter GrinningЧак ми се прииска и аз да се снимам и тази вечер ще пусна и аз малко актуални снимки.  Blush
Рене стискаме палци а ти стискай малчовците. Днес видях едни близначета на около годинка момче и момиче. Ама такива бяха бонбончовци че не можах очи да откусна от тях. Да са ти живи и здрави.
Момичета нали ще си пишем и след като родим да си обменяме вече родителски опит. Особено на тези които ни е за първи път ще имаме голяма нужда, а пък мамите на които им е за втори и трети ще удрят по едно рамо с полезен съвет. Аз знам че всяка майка се научава от какво има нужда детето й и че ще се справим с мъничетата. Въпреки всичко обаче от време на време си мисля - леле ами ако нещо пропусна или не направя както трябва...мани мани.
Хайде да не се отвличам много в писане, на работещите от вас - утре е Петък, така че насладете се на последния работен ден преди празниците. От както не работя ми липсва чуството на задоволство от петъчния ден. Лека вечер на всички. Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт