Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Предисторията е следната:

Аз се върнах на работа, когато Гого стана на 4 месеца и оттогава насам взимам по 60 лв майчинство към заплатата (сега вече ще е 65 лв). Майка ми гледа бебето, но не съм й прехвърлила майчинството, тъй като тя взима пари от борсата от 1 година насам. Помощите й изтичат през февруари, когато ще я назначи нейна приятелка на работа за 1 месец, за да мога да й прехвърля майчинството. Аз обаче ще си сменям работата от 1.02.  

Та на въпросите:
 Question Първият месец на новата работа ще трябва аз да си получа 65-нте лева майчинство. Трябва ли да давам някакви документи в новата ми работа, да прехвърлям нещо от старата? Изобщо трябва ли да правя нещо?
 Question След това ще прехвърля майчинството на майка ми. Трябва ли да искам някакви документи от работата ми, да попълвам някакви декларации, да ходя до разни институции?

Изобщо каква е процедурата и последователността на действията?

Много благодаря на тези, които могат да ми помогнат в сходни ситуации.
Цитирай

Там някъде

Когато се върнах на работа първите два месеца взимах по 65лв. майчинство и после го прехвърлих на свеки. Необходими са ти бележка от старият работодател за изплатените до момента суми, както и от новият за последният месец, декларация образец с която прехвърляш майчинството, копие на твоят акт за раждане/бабата на която прехвърляш майчинството е майка ти/ за да удостовериш род. връзка между теб  и бабата, копие от акта на Гого и молба свободен текст от майка ти, че желае да ползва отпуск по майчинство.
Ако искаш пиши ми на ЛС и ще тии пратя образци на документите.
Цитирай

Sofia

На мен от работата ми дадоха формуляри, които само попълних. Бяха: Молба за прехвърляне на майчинство (..съгласна съм майчинството да бъде прехвърлено на ...)+справка от местоработата ми (ползвала съм ..дни майчинство, остават да се ползват ..дни). Попълних 2 комплекта. Единия остана в моята месторабота, а другия майка ми го подаде в нейната заедно с Молба да ползва отпуск по майчинство.

На въпросите:
1. Майчинството се изплаща от НОИ - работодателя ти го дава към заплатата, но си го връща от тях. Вероятно ще трябва да се прехвърли.

2. Споменатите документи ги оставяш в работата си и майка ти в нейната. Не ходиш по институции ти. Не знам обаче дали има изискване за времето на трудовия д-р на майка ти, т.е. дали 1 мес. е достатъчен!

Може да се консултираш с НОИ - тел. 02/926 19 59
Цитирай

Кебекуйка

Pri prehwurleno na maj4instwoto ima li ne6to wjarno, 4e dr. polu4awa 130+65 lv. dopulnitelno???
Цитирай

София

При прехвърляне на майчинството бабата получава 130 лв, а ти нищо Smile

Не е проблем 1 месец, тъй като от бюрото по труда през последната година майка ми е осигурявана за всички осигурителни събития, вкл. майчинство. В цакона пише, че трябва да е осигурявана, а не е посочено, че задължително трябва да работи във фирма.

jen, пратих ти ЛС.

Мерси!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.