питане за сметаната-американски майки

  • 3 474
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 367
здр,
не знам къде е геогр.обусловената ни тема,а е кайн ъф спешно;
ще правя еклерова торта за на съпруга ми рд; в рецептата се иска готварска сметана(рец,е бг-ска)
аз тук ползвам халф енд халф,бъркам с миксер и става на пухкава сметана,оба1е дали е същото?1е тоя крем се вари със сметаната вътре,а аз халф енд халф не съм варила..
мерси предварително ,
Анна

# 1
  • Мнения: 464
Пиши на DiMom. Тя живее в САЩ и е кулинарка Hug

# 2
  • Мнения: 1 393
Течна сметана- heavy cream, 1/2 анд 1/2 според е мн. рядка за такива цели.
Иначе най- близо до бг сметаната е sour cream май, но сигурно трябва да и се сложи захар. Или може би куул уип?

# 3
  • Мнения: 369
  Аз бих използвала тази 1/2 и 1/2 сметана като я разбиеш предварително да се сгъсти и след това я изсипваш при другият крем. Така съм смесвала кремове с такава сметана. Peace

  Sour cream е много кисел и мисля, че с него по не би станало. Sour cream се доближава до едновремешната данонска сметана, а сега като чета в готварският все повече домакини използват Хопла за сладкарски нужди, което пък е half&half (въпреки че при нас продават една 35% и аз нея повече я предпочитам)

 Дано се включи все пак някоя мама, която е варила сметана.

# 4
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Heavy cream е това, което ти трябва. Half and Half не става добре (поне на мен).

# 5
  • Мнения: 3 367
Бубка,
мерси много; мога ли да варя хеви крим?
свекърва ми каза че и с прясно мляко ставала таз рецепта,ма те пестят че хоплата скъпа в софия..

# 6
  • Мнения: 1 116
И според мен heavy cream ти трябва.
О, но това щом се вари променя нещата. Прати ми ако искаш на лични рецептата и ще ти кажа какво точно ти трябва. Хоплата която е в БГ, не е като тукашния  heavy cream, тя е на растителна основа, а heavy cream- а е на млачена.
Ако е ще е варен крема наистина с мляко е по-добре, но си зависи от рецептата все пак.

# 7
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Бубка,
мерси много; мога ли да варя хеви крим?
свекърва ми каза че и с прясно мляко ставала таз рецепта,ма те пестят че хоплата скъпа в софия..

Oх, извинявай, не прочетох за варенето... Embarassed Танита сигурно ще ти даде добър съвет, знам, че тя е голям майстор.  Hug

# 8
  • Мнения: 3 478
Определено Хеви крийм ти трябва. Само дето аз не разбрах кога ще го вариш  newsm78. Преди или след като го разбиеш. Защото аз съм варила за разни сладкарски цели преди да е разбит и няма проблем. Ползвам и 34% и 40% и от двете съм доволна.

# 9
  • Мнения: 3 367

здр дами,
пак съм аз с мойта грижа:)
ето рецептата,ще съм благодарна на идеи,с мляко като гледам ще е най-лесно ма да не стане постно newsm78
мерси мнооогоооооооооооооо

****************************
Списък на необходимите продукти:

2 кръгли блата за торта
20 бр. готови мини еклера
крокан (за украса)
шоколадов корн флейкс (за украса)
кокосови стърготини (за украса)

за крем "Брюле":
300 мл прясно мляко
1 л готварска сметана
12 жълтъка
350 г захар
10 г желатин (1 пакетче)
 
Начин на приготвяне:

 1. Жълтъците се разбиват със захарта в дълбока купа. Наливат се прясното мляко и сметаната, разбърква се. Купата се поставя в тенджера, така че дъното й да е леко потопено във вода, която е на точката на кипене. Сгъстява се за 10-15 минути, като непрекъснато се бърка.
 
 2. Желатинът се покрива с вода, за да набъбне. След това се разтопява на водна баня и с непрекъснато бъркане се прибавя към стегналите се жълтъци. Кремът се оттегля от котлона и се оставя да се охлади. Трябва да стане с консистенцията на боза.
 
 3. Един от блатовете се поставя във форма за торта с пръстен. Залива се с част от крема. Затиска се с втория блат и отново се залива с част от крема. Отгоре се нареждат еклерите и се заливат с останалия крем "Брюле". Добре е всички еклери да се облеят с крема.
 
 4. Тортата се поставя в хладилник, за да стегне.
 
 5. Готовата торта се изважда от формата. Филира се отстрани и с ръка се облепват кокосовите стърготини и кроканът. Отгоре се поръсва със смлян корнфлейкс.
 
 

# 10
  • Мнения: 1 393
Не ми е мн. ясна рецептата (не я прочетох внимателно, сори), но видях, че част от нея е крем брюле, та мога да ти кажа със сигурност, че за него ти трябва хеви крийм- аз го правя точно с него редовно (на мъжа ми любимия десерт е това Wink) и става прекрасно! Както писах и по- рано, 1/2 енд 1/2 е мн. рядко и няма да ти се разбие като сметана, нито пък ще стане пухкаво.  А мляко пък въобще не бих слагала, ако съм на теб- само хеви крийм.
Това е, което аз мога да ти кажа по рецептата ти, пък дано други се включат с повече.
Успех с изпълнението!  chef

# 11
  • Мнения: 2 123
Ский сега и кака да те посъветва  Party

Вместо с въпросния крем Брюле, защото аз малко се притеснявам от желатина, можеш да направиш т.нар. крем Апарел. Ще постигнеш според мен по-добър ефект, защото хем ще стане по-пухкав, хем ще стегне - каквато е целта.

Крем Апарел, всъщност представлява - равни части класически маслен крем и класически млечен крем. Понеже дълго ще го описвам, кажи ако искаш да ти го драсна. Лесно е, ма трябва да спазваш внимателно технологията за да ти се получи

# 12
  • Мнения: 3 367
мерси на вси1ки,голяма кримка таз' сметана:)
*
МрГ- зна1и правиш целия мле1ен крем без х,.крим, после го разбиваш него и събираш 2та?а желатин?ако имаш рецепта за брюле с тукашни материали-ще съм задължена..
*
Фусси,мерси много..ма как лесно бре,това е ужасно много бъркане к се опитвах да си спестя аз; а и се преси1а доколкото си спомням аз,ваш'та лесна-хоп до Росита и сте замазали положението,а мен 35 гладни гърла ме 1акат Grinning ако го имаш написано-майлни ми го за всеки слу1ай,моля,но се си губи времето да преписваш заради мен..

# 13
  • Мнения: 486
Classic creme brule
Serves 6

8 egg yolks
1/3 cup granulated white sugar
2 cups heavy cream
1 teaspoon pure vanilla extract
1/4 cup granulated white sugar (for the caramelized tops)

Preheat oven to 300ºF. In a large bowl, whisk together egg yolks and sugar until the sugar has dissolved and the mixture is thick and pale yellow. Add cream and vanilla, and continue to whisk until well blended. Strain into a large bowl, skimming off any foam or bubbles.
Divide mixture among 6 ramekins or custard cups. Place ramekins in a water bath (large pan filled with 1 or 2 inches of hot water) and bake until set around the edges, but still loose in the center, about 50 to 60 minutes. Remove from oven and leave in the water bath until cooled. Remove cups from water bath and chill for at least 2 hours, or up to 2 days.



# 14
  • Мнения: 2 123
Хмммм - Росиче имаш предвид, хитрушо,ама зарежи таз песен любовна. Готвя аз ВСЕКИ ден - та пушек се вдига.... Сега през постите - едно постно и едно с месо... за по-готино... Close
Ама така е, в нашето семейство, повелите на майка ми и майка ти за топла храна и домашно приготвени торти, няма що да ти говоря, ти сама си знаеш както виждам  Hug

За бъркането си права - голямо бъркане е - няма да те занимавам - карай с брюлето, може би наистина е по-лесно. Аз само винаги се страхувам от желатина....че няма да ми се получи...даже правих скоро една тарта,  ама ме достраша и пропуснах желатина  Embarassed

Иначе ползвам течна сметана на Президент на Хоплата малко ми е гадничка.... От баба ми знам, че за кремовете - Брюле и Карамел, към дозата, която си пише е добре да прибавиш още един или два жълтъка, в зависимост от дозата.

Цун

Общи условия

Активация на акаунт