Тези ваксини ме объркват, вече не знам....

  • 4 372
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 4 423
Дъщеря ми не е ваксинирана откакто е родина, все ги отлагаше педито защото хремата ни продължи близо 2 месеца.
Сега вече настоява и дори се кара с мен, за захранване според нея можем да говорим едва след като поставим ваксина и видим реакцията на Джули Shocked, това ме стресна страшно много, значи да ваксинираме, пък ще чакаме реакция Confused
Много, много съм объркана, Джули се роди с хеморагична болест на новороденото, поврърна кръв 30ч след раждането, преливана й е плазма, бит е вит. К, а като чета страничните реакции на ваксините направо ми става лошо, може да причинят тромбоцения ( май така се казваше), това е ниска съсирваемост на кръвта, точно от това се получи това кървене като се роди....
Исками се да не я ваксинирам, така ми говори вътрешния глас, но много лоши работи ми наговори педито за неваксинираните бебета, как ще се разболее, колко е страшно и опасно...
Не знам на къде, тази седмица ме чакат за ваксина а наистина нямам представа какво да правя... Confused

# 1
  • Мнения: 43
консултирай се и с други специалисти недей да прибързваш моито мнение такова,аз например нямам никаква ваксина

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравейте,
не е страшно да не я ваксинираш. Все повече хората се обръщат към хомеопатията, а тя е твърдо против ваксините. Защо не отидете при някои добър хомеопат, може би така нещата ще се оправят. Ще ви дам един прост пример в хомеопатията не се дава лекарство на дете което има температура до 39 не се дава нищо. По този начин организмът сам се преборва с микроорганизмите.
Надявам се да съм ти дала правилната информация за теб.

# 3
  • Мнения: 878
боже....ами изчакайте да стане 40 градуса и да получи гърч,що за велика глупост е това?Каква хомеопатия ?
До температира 37.5-38 и в хуманната медицина нищо не се дава ,но зависи от клиничната картина.Как извинете разбирате от какво е температурата?
Нямам нищо против хомеопатията ,но когато се прилага от специалист и по направение ,а не от такива изказвания ....ще ме прощава авторката на темата,че се възмущавам,но проблема и не е за хомеопатия ....

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Бубс, не знам какво да те посъветвам... Аз лично съм избрала да се огранича единствено до задължителните ваксини. Не смятам да слагам на детето си разни "препоръчителни" такива.

... може да причинят тромбоцения ( май така се казваше), това е ниска съсирваемост на кръвта, точно от това се получи това кървене като се роди....

Говориш за тромбоцитопения  Peace За коя ваксина си чела, че предизвиква това?

# 5
  • Мнения: 63
Има вносни ваксини Pentaxin те са за 5 болести като се вклучва и минингит правят се 2-3-4 месец нямат странични деиствия .Купуват се  от търговска лига.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Има вносни ваксини Pentaxin те са за 5 болести като се вклучва и минингит правят се 2-3-4 месец нямат странични деиствия .Купуват се  от търговска лига.

Точно за менингит не бих сложила ваксина  Peace Менингитът се причинява от различни бактерии, ваксината покрива 1... А вирусният менингит?!

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Бубс, не знам какво да те посъветвам... Аз лично съм избрала да се огранича единствено до задължителните ваксини. Не смятам да слагам на детето си разни "препоръчителни" такива.

... може да причинят тромбоцения ( май така се казваше), това е ниска съсирваемост на кръвта, точно от това се получи това кървене като се роди....

Говориш за тромбоцитопения  Peace За коя ваксина си чела, че предизвиква това?


По принцип прочетох специално за морбили, ставаше въпрос какви странични реакции може да причини, пише също, че няма голямо значение , че е мъртва ваксина Confused
Много много съм объркана....все едно ми каза педиатърката - ваксинирама, пък каквото стане Cry, тогава и ще захранваме.
Какво точно чакаме не ми е ясно, какво мисли, че може да стане...
Знам само едно със сигурност - 100 % безвредна ваксина няма, не се знае каква реакция може да даде при различните деца.
Благодаря ви много, че се включвате в темата, ще се радвам и други мнения и съвети да получа,   bouquetзамислям се сериозно за хомеопатия, но знам, че страшно трудно се открива добър хомеопат, за това си мисля, че ще се лутам много време...

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Когато не съм сигурна в преценката на педиатъра (или друг лекар), търся и други професионални мнения от препоръчани специалисти.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Да, права си,  аз питам трети лекар, но имам чувството, че на никой не му пука - абе слагай ги, нищо му няма на детето Confused

# 10
  • Мнения: 2 197
За всички ваксини са характерни случаи на отрицателна реакция спрямо тях. Само че са изключително редки. Аз също нямам нито една от ваксините, правени след 3-годишна възраст. Но на дъщеря си досега съм и сложила всички задължителни ваксини. Ако има вероятност ваксината да противодейства на заболяването, ако ще да е 1%, предпочитам да го има отколкото и него да го няма. За препоръчителните още мисля, но сигурно и тях ще ги сложа. А това с хомеопатията за толкова малко бебе си е доста голям риск. Мое мнение. Досега не съм намерила нещо, което да го обори. Все пак вие може да се посъветвате специално с хематолог, след като детето е имало проблем с кръвосъсирването. Знам, че има специални добавки за подпомагането му (поне за възрастни има, защото на мен ми слагаха след секциото).

# 11
  • Мнения: 113
Моят съвет е да се консултираш със специалист по заболяването, което е имала дъщеричката ти, не с обикновени педиатри. Защото има заболявания, при които трябва да се изчака с ваксините, има и такива, при които са абсолютно противопоказни! Ако трябва потърси не само второ, но и трето мнение.
Основанията ми са следните: моето дете е с неврологичен проблем и относно ваксините исках мнението на лекуващата ни невроложка, която каза, че можем да ваксинираме. Но и аз като теб имах някакво чувство, че това не е правилно и попитах втори невролог, който каза, че трябва да изчакаме поне 6 месеца, за да се стабилизира детето. При две различни мнения, потърсих и трето, което съвпадна с второто и така - решението е да чакаме 6 месеца. Не ми се мисли какво щеше да стане с малкия, ако бях приела безрезервно мнението на лекуващата ни лекарка!
Така че довери се на вътрешния си глас и щом не си сигурна, търси второ мнение - става въпрос за твоето дете и всякакви експерименти нямат място тук! Успех!   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
Говорих и с хемотолог, отговора е, че хеморагичната болест при новороденото не се връща, тя е само при новороденото. Rolling Eyes
Кой може да им даде гаранция, че ваксината точно при нея няма да даде обратен ефект Confused, нали са били измислили лечение на всичките болести за които ваксинират децата - не знам вече какво да мисля....

# 13
  • Мнения: 270
Здравей, Буболина!!! Ох, доста е сложен отговорът на твоя въпрос. За съжаление никой не може да каже какво точно би могло или не би могло да се случи след ваксинирането. Моето дете е ваксинирано с всички ваксини според имунизационния календар на Канада и до сега не е имало проблем, но всеки път душата ми е свита. Аз имам направени абсолютно всички ваксини, които се поставят на децата в България и въпреки това се разболях от коклюш, но го изкарах по-лесно. Брат ми няма нито една ваксина, защото е със сериозно бъбречно заболяване и ред други здравословни проблеми от бебе и да не чуе дявола вече е на 22 години и няма никакъв проблем. Според мен потърси мнението  и на други специалисти. Ако трябва купи от т.нар. ,, убити ваксини ,,. Не прибързвай.

# 14
  • София
  • Мнения: 896
Здравей Буболина,
От личния си опит ти препоръчвам да НЕ ваксинираш детето си. Голямата ми дъщеря пострада сериозно след една от ваксините и после не е ваксинирана, след дъжд качулка Twisted Evil. Е, порастна и не е боледувала повече от другите деца. За съжаление повечето лекари и специалисти, с които би могла да се консултираш, ще те убеждават в предимствата на ваксините. Ти прочети и другата страна и вземи решение.
Детските болести, срещу които са ваксините, не са толкова страшни, а и са начин за развиване на имунната система.  Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 4 423
Bise , твоето мнение е важно за мен, нали дечицата ни са страдали от едно и също нещо Confused Голямата ли се роди с хеморагична болест?

# 16
  • Мнения: 2 529
Буболина, иска ми се да те предизвикам да решиш просто на коя медицина имаш по-голямо доверие, ама ти сама да си вземеш решението  Simple Smile.
 
Знам, че на много хора тук доверието в традиционната медицина се е разклатило и то не без основание и това е тяхната причина да потърсят друг начин, но ти и твоето дете трябва да направите своя индивидуален избор и според мен без да се сравнявате с другите. Simple Smile  Аз например за себе си съм решила и като имам колебания се позовавам на личния ми опит без да имам нищо против каквито и да е други начини на лечение.
Разбира се, че каквото и да решиш желая на Джули, на теб и на цялото ти семейство от здраве да не се отървете  Hug

Освен това всички се объркваме и притесняваме ужасно, когато става въпрос за здравето на децата ни, май това си е типично майчинска черта, да знаеш, че не си само ти  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 896
Не, малката се роди с хеморагична болест. Hug

# 18
  • Мнения: 694
Аз също се опитвам да отложа ваксините на малкия. До сега са му сложени само ДТ и то без Коклюша. След всяка ваксина на петия ден от ваксинирането той се разболява(сополи, кашлица). Това състояние продължава по един месец. Сега трябва да му сложат Хепатитната и аз съм се покрила от педиатъра (колко грозно звучи) защото сърце не ми дава да го ваксинират. Наслушах се на глупости от сорта, че тази ваксина може да се сложи на болни деца, че ако не го заведа в срок ще започнат ваксинирането отначало и че ще ме глобят 200лв.
Е, да ти кажа грам не ме интересува, докато детето не се оправи напълно ваксини не слагам, ако трябва ще сменям и доктора.
С голямата ми дъщеря такива проблеми не съм имала. Нея консултациите и ги води частен педиатър и всеки месец ако тя, аз или мъжа ми е болен (хремав) тя отлагаше  ваксинирането.
Това не е шега и трябва добре да се обмисли.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравей!
Когато се роди големия син беше недоносен и му също му правеха вливания на кръвна плазма и имуновенин. Спомням си, че като го изписваха от родилния дом изрично бяха написали да започнем с ваксините 6 месеца след последното вливане. Не знам да ли и при вас е точно такъв случая, но за да си по-спокойна наистина се консултирай и с друг лекар.  bouquet

# 20
  • Мнения: 417
Това да сложи или не ваксина на детето си е решение, което всеки трябва да вземе сам, защото отговорноста и в двата случая е голяма. Ако знаех преди пет години това, което знам сега за ваксините не бих разрешила да се сложат на моите деца. Никой не може да гарантира, че детето ще понесе добре която и да е ваксина и няма сега или в бъдеще тя да нанесе поражения. Информирай се добре за какви болести са ваксините, как протичат те, колко често се срещат. От друга страна какво съдържат ваксините и какви странични ефекти имат и какви болести могат да предизвикат. Сложи всичко от двете страни на везната и решението ще дойде само. Колкото повече информация събереш толкова по-сигурна ще бъдеш. Каквото и да решиш има начини да го постигнеш.

# 21
  • Мнения: 816
Буби, аз нашия проблем го реших с малката щерка и не съм я ваксинирала Grinning Но при нея ситуацията е друга.
Голямата ми знаеш и тя беше с хеморагична болест, но си има всички ваксини и доста проблеми след това, макар и сложени със закъснение. Специално след ваксината срещу рубеола, морбили и паротит , като страничен ефект изкара тежко заболяване + доста сериозни поведенчески проблеми,  с които и до днес се борим Sad
И все пак никой не може да ти даде съвет и не би трябвало да го прави за това дали да ваксинираш детето си или не, това си е изцяло твое решение и отговорност ( дори не и на лекаря ви ). Така както никой няма право да дава съвети относно аборт и др. животозастрашаващи ситуации.
ВИж информация - може да се дава, а тук в този форум има ужасно много инфо относно ползата и вредата от вакснините.
Успех и бъдете здравички  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 150
Буболина,ве4е дори нямам думи по вьпроса с ваксините.
Ти си таzи с най много сила и майчин инстинкт,които ти подскаzват кое е правилно и кое не.Не очаквай подобни качества и дарби в една лична лекарка,която след като zатвориШ вратата след себе си,ве4е 4ете списание zа мода и си отдьхва от усложнението на живота й,което си й причинила с вьпросите си.
Болестите,с които ежедневно ни zаплаШват като смьртоносни и епидемични са част от рекламата zа пласиране на дадена ваксина.Така е с всяко лекарство на паzара.Системата е много сложна и е трудна да се проzре от човек,който не се zанимава с това.
Не може да очакваШ месаря при когото си купуваШ месо да ти каже,че месото е маzно,с много холестерол и в крайна сметка вредно.

Запомни едно

Детето е само твое и на никого другиго и ти Ще споделяШ неговите радости и мьки доживот.
Каква Ще е полzата да има виновни и осьдени,ако детето ти е увредено и живота му (и твоят живот) се иzпьлнят с оzверение,омраzа и недоверие кьм всичко?

Има една мисьл..
Ваксината сложи ли се,е zавинаги. Няма врьЩане наzад.

В Япония ваксинират децата след 2 годиШна вьzраст и там страничните ефекти са сведени почти до нула.
Ако все пак си реШила да я ваксинираШ ,можеШ винаги да го направиШ в момент,когато имунитета на едно дете е ве4е иzграден.Това е около 2 и 3 годинки.А дотогава сама Ще се убедиШ дали наистина има толкова страШни болести,zа които масово стресират населението. Wink

Успехи и zдраво детенце Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Много, много съм ви задължена на всички  bouquet Hug, много ми помагате....
Реших да отложа ваксинирането за неопределено време, дотогава ще се опитам да прочета повече неща за ваксините, наистина детето си е само мое и моя е отговорността.
Желая здраве и щастие на всички вас, на дечицата и семействата ви, благодаря още веднъж!  bouquet

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Радвам се, че вече си взела решение  Hug
 Интересно ми е с какви проблеми можеш да се сблъскаш заради това, че детето няма ваксини  Thinking Ще ти кажа защо.
Когато пуснах щерката на ясла, нямаше една от задължителните ваксини, отлагана по здравословни причини няколко месеца. Още на втората седмица от яслата взеха да настояват да я заведа да й я направят... Иначе ХЕИ щяло да им наложи глоби, те на мен и т.н. Close ...

# 25
  • София
  • Мнения: 4 423
Да, аз също бих искала някой да ми обясни освен глоба, какво друго толкова страшно би се случило на дете без ваксини? Rolling Eyes

# 26
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Много, много съм объркана, Джули се роди с хеморагична болест на новороденото, поврърна кръв 30ч след раждането, преливана й е плазма, бит е вит. К, а като чета страничните реакции на ваксините направо ми става лошо, може да причинят тромбоцения ( май така се казваше), това е ниска съсирваемост на кръвта, точно от това се получи това кървене като се роди....

-   Имаш ПЪЛНОТО ПРАВО да откажеш!

Цитат
Исками се да не я ваксинирам, така ми говори вътрешния глас, но много лоши работи ми наговори педито за неваксинираните бебета, как ще се разболее, колко е страшно и опасно...

 - Той не е виновен, а системата му на обучение, изразяваща се в Тоталитаризъм и Монополизъм, недопускащ съмнение в метода на принципа на "по-малкото зло", от преди 150 години, когато са върлували Морбили, Полиомиелит и др. под. - сега отдавна непознати. 
 - но кой ще се откаже от Златната кокошка - задължителното ваксиниране!

# 27
  • Мнения: 4 150
Цитат
Да, аз също бих искала някой да ми обясни освен глоба, какво друго толкова страшно би се случило на дете без ваксини?

НиЩо.Дори и глобата да не си платиШ пак няма иzграден ред на последствия.т.е. ако не я платиШ,пак ниЩо.Важното е да не се вzимат лелките от градините на сериоzно,а веднага и на място да им се zатваря подобаваЩо устата. Peace

# 28
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Christian
Цитат
Важното е да не се  вzимат лелките от градините на сериоzно,а веднага и на място да им се zатваря подобаваЩо устата.

 newsm10  smile3501 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт