какво мислите за билките?

  • 811
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 564
понеже ние сме все на тема разхлабващи храни и напитки , педиатърката ни посъветва да отида в някоя билкова аптека и да му взема билки които разхлабват.
аз обаче изобщо не съм наясно с тях, кои са безопасни за бебе , кои са разхлабващи , как се приготвят ,имат ли странични ефекти.
вие какво мислите по този въпрос?

# 1
  • Мнения: 4 915
Мисля, че много трябва да се внимава с билките, що се касае за дете. Странно как педиатърката те е посъветвала да "вземеш няккави разхлабващи билки", а нейната роля на лекар каква е тогава?  Confused

Лично аз бих заложила на разхлабващите храни и напитки. Сигурно ги знаеш - сини сливи, круши, портокали, мандарини, овесени ядки, ръжени ядки, тиквички, зелен фасул...

Виж и тук: http://www.zadecata.com/vkuhniata/Zdr_diet_hranene/Zapichashti_r … bvashti_hrani.htm

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 973
Каква е тази педиатърка , тя е за  #2gunfire. В никакъв случай според мен. В билковата аптека дали ще ти дадат компетентен съвет? И моето мнение е да пробваш с разхлабващи храни, а не с билки за възрастни.

# 3
  • Мнения: 4 564
обадих и се да я питам какви билки има  предвид ,че така да се доверя в аптеката е малко съмнително и тя каза  -майчин лист една щипка , но понеже не бил за малки деца да се смесва с лаика и липа
чудя се вече само билки не сме пробвали

# 4
  • Мнения: 2 821
според мен не е уместно да се дава майчин лист на толкова малко дете, имайки предвид че се привиква и червата стават лениви най-малкото...

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Послушай Free Soul и не си прави експерименти с детето!

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 14:29 от tilieva

# 6
  • Мнения: 5 362
Ама тази жена има ли акъл?!? #CrazyНе я слушай,според мен.
И аз съм ЗА разхлабващите храни,отколкото да даваш билки.А и при това разнообразие на пазара...Хем детето ще си хапне,хем ще свърши работата Wink

# 7
  • Мнения: 27 524
За бебе не  Stop Не са подходящи!
Билките са голямо богатство, голямо лекарство, но и голяма отрова, когато не се подхожда сериозно към тях. Трябва вещо познаване и точна дозировка. Забрави да купуваш на бебето си каквито и да било билки.
При едно правилно хранене, запек не съществува.

# 8
  • Мнения: 4 564
малеее ужас добре че се допитах
не бих си и помислила повече

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мисля, че много трябва да се внимава с билките, що се касае за дете. Странно как педиатърката те е посъветвала да "вземеш няккави разхлабващи билки", а нейната роля на лекар каква е тогава?  Confused

Лично аз бих заложила на разхлабващите храни и напитки. Сигурно ги знаеш - сини сливи, круши, портокали, мандарини, овесени ядки, ръжени ядки, тиквички, зелен фасул...

Виж и тук: http://www.zadecata.com/vkuhniata/Zdr_diet_hranene/Zapichashti_r … bvashti_hrani.htm




Портокала не е разхлабващ според мен  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 27 524
Цитрусите разхлабват, когато се приемат на гладно  Peace В книгите за бременни пише, ако има такива проблеми, сутрин да се пие по чаша сок от портокал.
Всъщност те май всички плодове рахлабват, с изключение на банана. Но и той, приеман сутрин на гладно, ще даде ефект май.

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Цитрусите разхлабват, когато се приемат на гладно  Peace В книгите за бременни пише, ако има такива проблеми, сутрин да се пие по чаша сок от портокал.
Всъщност те май всички плодове рахлабват, с изключение на банана. Но и той, приеман сутрин на гладно, ще даде ефект май.

Ако се приема като сок, да /всички сокове действат разхлабващо/, но ако се приема като суров, едва ли ще подейства като разхлабително, така както би подействала круша, праскова, слива, дори и банан
В портокала има витамин С, а аз знам, че витамин С, запича

И все пак си е до човек, бананите примерно действат разхлабващо на сина ми, а се водят запичащи  Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 20:04 от doniboni

# 12
  • Мнения: 6 461
понеже ние сме все на тема разхлабващи храни и напитки , педиатърката ни посъветва да отида в някоя билкова аптека и да му взема билки които разхлабват.
аз обаче изобщо не съм наясно с тях, кои са безопасни за бебе , кои са разхлабващи , как се приготвят ,имат ли странични ефекти.
вие какво мислите по този въпрос?
Не бих дала билки за разхлабване на дечицата ми  докато са малки.
Давам-сок от круши,сок или пюре от сини сливи,прибягвам до Дофалак.
Честно да си кажа страх ме е да купувам билки и да ги давам на децата.

# 13
  • Мнения: 4 915
Според това, което съм чела, портокалите са с разхлабващ ефект. Някъде се споменава плод, някъде - на сок - може би с идеята да е течност и да подейства по-бързо.

За всеки случай да проверя, направих справка с доброто старо Гугле, та в един педиатричен сайт пишат споменават портокалите като средство срещу запек заради високото им съдържание на фибри, а фибрите подпомагат дефекацията:


"...High Fiber Foods
Since the amount of fiber is listed on food labels, it can be easy to choose high fiber foods. Foods that are a good source of fiber have at least 2.5g of fiber per serving. These include many grain products, fruits, and vegetables.
Good examples of high fiber foods include:

raw vegetables
unpeeled fruits, like apples and pears
vegetable soup
popcorn
whole grain cereals
whole grain breads and pastas
beans
oranges
prunes and raisins
baked potato with the skin on
bran cereals, muffins, cookies, and bran supplements that your child could drink with water or juice... "
(http://pediatrics.about.com/od/weeklyquestion/a/05_natrx_cnsptn.htm)

В медицински сайт също е споменат портокалът като богат на фибри плод, и средство срещу запек:

"...An assessment of the possible causes of the constipation will be made. This will include an assessment of diet. Taking more fluids and fibre is always a good idea. This means fibrous fruits (e.g. apples, oranges, pears), fresh vegetables and wholewheat bread and breakfast cereals. ..."(http://www.surgerydoor.co.uk/medical_conditions/Indices/C/constipation.htm)

И т.н...Пише го на още много места. Но понеже се посочва, че бедната на фибри храна е причина за запек, си мисля, че е логично портокалът като плод да е по-полезен, а не на сок, защото в сока не присъстват фибри.  Thinking

А относно витамин С не знаех, че се води запичащ.  Rolling Eyes Затова проверих и ми излезна резултат, че се препоръчват около 500 мг дневен прием на вит. С като превенция срещу запек: How to prevent constipation?

Може би идеята, че е  причина за констипация, произлиза от факта, че вит. С подобрява усвояването на желязото, а желязото пък води до запичане?... Thinking

......."Истината е някъде там".....
  Simple Smile


# 14
  • София
  • Мнения: 3 787
Ама как ще даваш майчин лист на дете.Аз като бях бременна лекарката ми каза,че е крайно неподходящ за мен,а какво остава за малко дете.Тази педиатърка как дава такива съвети Shocked
По-добре давай на детенце плодове,сокчета и повече течности Peace.

Общи условия

Активация на акаунт