Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
здравейте момичета,
моля да ми кажете къде в софия мога да си направя PCR тест за хламидии?док.ми каза,цхе бил с най-точни резултати.
благодаря ви предварително Hug
Цитирай

София

Във почти всяка клинична лаборатория
напр.  - Кожната клиника към МА,  Кандиларов и т.н
Цитирай
мисля да отида в МА.
Искам да ви питам още нещо-какво точно представлява този тест.
да ходя ли да си го правя в случай,че имам съмнения за бременост.
има ли някаква опасност?
какво мислите?
Цитирай

София

мисля да отида в МА.
Искам да ви питам още нещо-какво точно представлява този тест.
да ходя ли да си го правя в случай,че имам съмнения за бременост.
има ли някаква опасност?
какво мислите?
Взема се цервикален секрет от шийката на матката.
Не боли Very Happy

Описание на метода PCR

Вземане на цервикален секрет  

« Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 12:47 от denis_d »
Цитирай

Пловдив

Т.е. секретът може да се вземе при гинекологичния преглед и после да се занесе в лаборатория? За Пловдив питам конкретно, защото скоро мисля да правя и аз, но съм чувала само за ВМИ, а там не искам да ходя Rolling Eyes
Цитирай

Варна

Здравейте! Аз съм си правила такова изследване преди около година и беше отрицателен.Не помня с точност, но мисля, че в лабораторията ми вземаха само кръвни проби.  В тази връзка искам да питам дали ако пак си направя такъв тест може да е с друг резултат? 
Цитирай

Пловдив

Ти си правила кръвен тест за хламиди, това не е PCR тест Smile PCR се прави с цервикален секрет.
Хламидия се хваща често и по различни начини, затова да, може сега да ти е положителен (това е хипотетично разбира се, не значи че го имаш, просто казвам, че веднъж направен тест не значи, че никога няма да го пипнеш).
Цитирай

София

Здравейте! Аз съм си правила такова изследване преди около година и беше отрицателен.Не помня с точност, но мисля, че в лабораторията ми вземаха само кръвни проби.  В тази връзка искам да питам дали ако пак си направя такъв тест може да е с друг резултат? 
Ако си се заразила отново - да.

При изследването на антитела / в кръвта/,ако  Ig.A  и  IgG са били отрицателни  и този тест щеше да е (-).
Ig.A - са антитела към антигена /микроорганизма/
След като е бил(-): няма антиген/хламидия/, следователно няма и антитела.
Цитирай

Варна

Благодаря ви момичета за отговорите, точно това исках да рабера Hug
Цитирай

Т.е. секретът може да се вземе при гинекологичния преглед и после да се занесе в лаборатория? За Пловдив питам конкретно, защото скоро мисля да правя и аз, но съм чувала само за ВМИ, а там не искам да ходя Rolling Eyes

Стеф, аз правих такова изследване за Хламидия в Торакс.
Цитирай

София

Cibalab правят такива изследвания, както кръвни (16.90 лв на антиген), така и ДНК (PCR) 29 лв. В Кандиларов и Бодимед също са вариант. Удобството на Цибалаб е, че на много места из София имат приемни.
Цитирай
здравейте момичета,
резултата от кръвния тест Лг Г Т 1:32 значи ли че може да се разминава с този от PCR теста, за който чух че е по-сигурен? да е по-висок или по-нисък , та дори и отрицателен?
ако някой знае повече моля пишете ми
надя
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.