Размисли

  • 1 843
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 7 716
Понеже получавам доста лични съобщения във връзка с конфликта в седмичната тема реших да пиша тук, в тази тема за моята позиция.
Съобщенията са само от момичета, изпитващи болка и тъга от неуспеха си, както и от емоции на вече забременелите.

Преди около две години аз бях инициаторът да се раздели форума на "Искам бебе" и "Проблемно забременяване".

"Искам бебе" е за тези, които сега започват, за новите момичета, както и за тези, които могат за понесат болката.
Хората сме различни.
Един го боли сега, друг е в еуфория сега.
"Искам бебе" е за първичната емоция и радост от успеха, нека не се сърдим на цвърченето, на "вирусчетата", на темите на момичета, чието първо мнение е "успях!".
Те не познават мъката, болката от поредното разочарование, те се радват и имат правото на своя триумф, те са успели веднага и искат целият свят да знае това.
"Искам бебе" е тяхното място.

Ако теб, или теб, или теб те заболи малко понякога от нечий успех, ако изпитваш болка от невъзможността да забременееш, за съжаление е време да си тръгнеш оттук.
Пишещите ми момичета ме питат: "Ама как да дойда в Проблемното?"

Моето мнение, което рядко изказвам, за да не плаша момичетата е, че минат ли три месеца в неуспех при редовен цикъл и редовни контакти около следата на цикъла, значи има проблем.

И понеже виждам, че много от вас се притесняват да дойдат в "Проблемното", поставям следното условие: който има три месеца неуспешни опити е добре дошъл.
Добре дошъл е и всеки, който има сърце, душа и достатъчно толерантност да разбере болката.

Ще помагам на всеки със знанията си, които придобих от форумите.
Ще бъда обаче непримирима винаги към забременелите, пишещи в "Проблемното": ох, ах, днес как ми се гади и т.н.

"Проблемното забременяване" не е само за проблеми. Има седмична тема, в която всеки може да каже само добро утро, както и да почерпи за някаква своя радост, за споделяне на всичко, което иска, независимо, че не е свързано със стерилитета.

Всички ще успеем, вярвайте ми.  Laughing
И аз ще успея, независимо, че нещо съм отчаяна напоследък. Sad

Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 11:04 от Lali

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Лали, наистина всички ще успеем! Аз писах доста снощи по въпроса за забременелите момичета и въпреки че бях доста крайна, смятам, че казах това, което чувствам. Действително "Искам бебе" е за всички, които искат; случва се да пишат и момичета, които не работят целенасочено по въпроса, но просто искат бебе по принцип и им е интересно да четат за нашите премеждия, да получат предварително информация, която като дойде моментът, ще им е полезна. Аз бях решила, че ако след посещението при Маркова се потвърди проблем при мъжа ми, да се преместя в Проблемното, просто защото мястото ми вече нямаше да е тук, където се шегуваме с мързела на мъжете си по време на ову, сравняваме тестове и БТ, но нищо повече. Чета почти всичко в проблемното, но рядко пиша, тъй като не съм наясно с много от проблемите там. Поради тази причина и все още съм тук, въпреки че минаха 7 месеца от целенасочените ни опити. Ще излъжа ако кажа, че не изпадам в депресия всеки месец като ми дойде, приемам го като личен провал и си задавам хиляди въпроси, но като прочета момичетата, с които до вчера сме се надявали, плакали и радвали, колко са щастливи, това ми вдъхва надежда и ме кара да се усмихна. Няма да пиша повече, защото снощи казах всичко, но вероятно когато забременея /дай Боже да е скоро/ няма да имам сили да си пусна собствена тема, защото ще се страхувам да не се възприеме като сипване на сол в раната.

# 2
  • Мнения: 7 716
Голди, всеки има право да своя миг на щастие и триумф, всеки успял трябва да си има своята тема за това.
И в Проблемно забременяване!
И всеки има право на поздравления!
Защото всеки е човек е уникален!
Но само който има сърце и душа може да прецени какво ще пише след това и къде.


Голди, ела в Проблемното днес и разкажи нещо весело, което ти е случило в седмичната тема. Ела, не е толкова трудно. Не е необходимо да познаваш проблемите там, както и да даваш съвети.

# 3
  • Мнения: 119
Lali и аз доста поразмислих след спора в седмичната тема.
Напълно съм съгласна с теб. Когато влязох за първи път във форума бях удивена от всичко: колко много неща могат да се научат тук, и че не съм единствената, която преживява това. Няколко месеца само попивах информацията и ви  опознавах. В един момент реших, че вече съм част от това и трябва да споделя и аз. "Искам бебе" е моето кътче. Не се сърдя на момичетата, на които първият пост е "Успях", може би ако беше станало бебето, докато само ви четях 3-мес. и аз така щях да постъпя. Радвам се на забременелите, защото имам възможността да изживея техните вънения. Понякота подскачам от радост друг път се скъсвам от рев. Но ви обичам всички и ако съвсем не идвате вече след като забременеете ще ми е мъчно. Знам, че трепетите и нещата, които ви вълнуват са различни, но сте минали през всичкото чакане, тръшкане и пр. Просто едно "Здрасти, добре съм, за всички ще има, надеждата не свършва - тя е безплатна" е достатъчно, без повече подробности за гадене, бебешки дрешки и т. н. И аз искам да прескоча в отчетни, но уви.... И пак се наревах като прочетох за трите месеца. Не искам в "Проблемно", звучи ми страшно. И тук си ми е добре.

# 4
  • Мнения: 7 716
Не е страшно. Ела. Когато се открие проблема, вече почти си успяла. Най-зле е когато няма проблем и не става.

# 5
  • Мнения: 26
Здравейте, момичета!
Независимо кой къде се намира, кой къде пише-всеки си има проблемите и търси понякога решението им в разказите-радостни или тъжни-на останалите във форума. Аз винаги чета за съдбите на всяка от вас и с трепет научавам радостни вести,е честно мъничка завиждам, но това е от радост,че някое семейство е спечелило битката със съдбата и само вече може да я чертае!Това са най-милите моменти!Пожелавам на всички да ги имат! Hug
Да се помолим за онези майки, които загубиха децата си в тази така нелепа катастрофа, да се помолим за децата, които изгубиха родителите си!За тях да плачем, защото са били изградени личности и са имали своите радости, мъки и...съдби!Аз имам познати пострадали в катастрофата в Бяла и все още дни наред не мога да повярвам... Cry
Момичета, радвайте се на миговете щастие, които ви дава съдбата, наслаждавайте се на всяка секунда с любимия човек, дарявайте близките си с внимание и пишете, продължавайте да пишете във форума-независимо къде, защото ние си помагаме една на друга!  Поднасям това  smile3525 на всяка от вас, защото имате най-голямямото щастие да се родите жени и дай Боже на всяка да бъде майка! Praynig

# 6
  • Мнения: 2 120
Ех, Lali, абсолютно си права, че е най-зле когато уж няма проблем, а не става.
Аз се `мотая и в двата форума, но в проблемното не мога да бъда постоянно, защото видите ли,  срещнала съм възрастен мъж и аз не съм била в първа младост и сега се мъчим да излъжем възрастовия фактор. Къде, къде по-страшни неща има от това.
Иначе съм убедена, че ще успеем Lali.Само се моля да е по-скоро, че съвсем ще остареем и моето мъжле ще го мислят вместо татко за дядо. Wink

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
"Искам бебе" е за тези, които сега започват, за новите момичета, както и за тези, които могат за понесат болката. "Искам бебе" е за първичната емоция и радост от успеха, нека не се сърдим на цвърченето, на "вирусчетата", на темите на момичета, чието първо мнение е "успях!". "Искам бебе" е тяхното място.

Ако теб, или теб, или теб те заболи малко понякога от нечий успех, ако изпитваш болка от невъзможността да забременееш, за съжаление е време да си тръгнеш оттук.  ...... "Проблемното забременяване" не е само за проблеми. Има седмична тема, в която всеки може да каже само добро утро, както и да почерпи за някаква своя радост, за споделяне на всичко, което иска, независимо, че не е свързано със стерилитета. 

Мисля, че това е решението на спора     bouquet
Точно, кратко и ясно.

# 8
  • Мнения: 1 792
аз май след една година опити и въпреки че няма установен проблем съм за проблемно newsm78
май трябва там да ходя Thinking

# 9
  • Мнения: 9 990
Аз четях усилено в проблемното след 6 месец неуспех.Дадох си 6 месеца като все пак раждала веднъж.Не съм писала, защото нямах знания, но четях, попивах, следях тялото си.Категорично съм на мнение-че рано открит проблем решава с малка намеса всичко...А някои чакат година, за да мине тази мисъл през главата им,че още толкова докато вземат решение да търсят от къде идва всичко.Няколко пъти съм давала съвет-не стане ли на 6 месец-поне проследи имаш ли овулация...елементарно...
В тази връзка, момичета-не се оставяйте на течението и приказките-когато е речено, ще стане...
Тежкото е, когато наистина няма установен проблем-тогава-накъде?
Желая много щастие и сбъднати мечти   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 792
Аз четях усилено в проблемното след 6 месец неуспех.Дадох си 6 месеца като все пак раждала веднъж.Не съм писала, защото нямах знания, но четях, попивах, следях тялото си.Категорично съм на мнение-че рано открит проблем решава с малка намеса всичко...А някои чакат година, за да мине тази мисъл през главата им,че още толкова докато вземат решение да търсят от къде идва всичко.Няколко пъти съм давала съвет-не стане ли на 6 месец-поне проследи имаш ли овулация...елементарно...
В тази връзка, момичета-не се оставяйте на течението и приказките-когато е речено, ще стане...
Тежкото е, когато наистина няма установен проблем-тогава-накъде?
Желая много щастие и сбъднати мечти   bouquet
не чакам нищо аз по доктори съм от 3месеца след като не се получи.просто никой нищо конкретно не казва."Е ТВА ТИ Е ПРОБЛЕМА ЩЕ ГО РЕШИМ ТАКА ИЛИ ТАКА ИЛИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ РЕШИ"
Сега посещавам един доктор който ми е назначил 26 изследвания и тогава ще постави диагноза.след това ще се местя в проблемно.искъм първо да знам моя проблем какъв е,не бягам от него.

# 11
  • Мнения: 9 990
Понякога отнема време и да попаднеш на добър специалист....
Не визирам никой в мнението си, изразих го обобщаващо, идеята предполагам я разбра...
Щом вършиш нещо по въпроса-не бездействаш.Щом не бездействаш-успехът рано или късно ще е на лице Hug

# 12
  • Мнения: 1 792
дано да си права,а това за специалистите е направо ужас.не ми се коментира че направо мога цяла вечер да го плюя половината от "специалистите"

# 13
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Момичета, ето ви две интересни теми по въпроса:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=93427.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97692.0

Успех на всички ви!

# 14
  • Мнения: 7 716
Дара, ти можеш да понасяш болката. Затова можеш да оцеляваш в Искам бебе и се чувстваш добре там. Laughing

# 15
  • Мнения: 2 120
Lali, не  е така, друго  е обяснението и сега ще го призная.
Не харесвам да съм тъжна, депресирана, без надежда и път. Като вляза в `Проблемно` много лесно се натъжавам заради неуспехите на момичетата. Просто съм човек, който обича победите, не само своите  и на другите. Когато успее някой от `Проблемно` радостта ми е  тройна, огромна. Това обяснява честото ми местонахождение   в `Искам бебе` и по-рядкото в `Проблемно`. В `Искам бебе` бързо успяват и ме правят щастлива, зареждат ме.
За другите момичета непрекъснато проверявам и чакам Чудото, това което чакам и за себе си. Успех на всички малки и големи. Wink

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 19:52 от Дара

# 16
  • Мнения: 7 716
Аз влизам в Проблемното за да помогна на някой, ако мога.
Да дам сила на някой, който точно в този момент има нужда.
Както и когато на мен ми е тъжно, влизам  да се заредя от силата на другите.
Всички в Проблемното побеждават, рано или късно.
Там са най-силните и най-стойностите момичета, там са победителите.
За съжаление има и коравосърдечни, но за радост са единици.

Не мисля, че възрастта е толкова определяща при вас.

Всички ще успеем.

# 17
  • Мнения: 4 324
Абе в Проблемно не ядем хора Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Съгласна съм с всичко написано от Лали.

# 18
  • Мнения: 9 077
Уф, пак ли е имало разправии от този вид... Confused
И аз подкрепям Лали за всяка една дума. Hug
Дано тази тема е последната по рода си Rolling Eyes

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Уф, пак ли е имало разправии от този вид... Confused
Стефи ТОЗИ път няма разправии  Mr. Green просто Лали има размисли. Поне аз така го разбрах...така, че днес е мир /до кога незнам Crazy/

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Херка, разправиите бяха в миналата седмична тема Mr. Green; онази, която пусна, след като се затри предната. Та, предполагам тази тема беше инспирирана от онази Mr. Green Малей, какво обяснение дръпнах Whistling

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Херка, разправиите бяха в миналата седмична тема Mr. Green; онази, която пусна, след като се затри предната. Та, предполагам тази тема беше инспирирана от онази Mr. Green Малей, какво обяснение дръпнах Whistling
Предполагам, че е така..но аз разбрах, че тази тема е пусната от Лали по повод много лични съобщения, които тя получила по този повод.
Единственото, с което съм съгласна с Лали е, че всички ще успеете. Дано 2007г. е вашата година.
Несъгласна съм с това да роптаеш на някой, че не си съгласен с нещо и да оставаш в сянка..друг да се бори за теб. Но това е право на избор на всеки човек. Същото так смятам, че всеки сам преценява дали да пише тук или в Проблемното...а не след три месеца неуспешни опити защото за мен три месеца са ужасно малко време...камо ли да се смята, че видиш ли вече има проблем.
Успех на всички.

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 10:42 от Хера

# 22
  • Мнения: 7 716
Ако бебето не стане в първия месец се размисляш и правиш проучване /ако не знаеш/ и разбираш, че бебе се прави около средата на редовен цикъл.
Обикновено става на втория месец, ако първия не сте били много старателни.
Ако не стане на втория - непременно става на третия при всекидневни  контакти около средата на цикъла.
Ако не стане на третия - има проблем и зависи колко е голям. От големината му зависи дали ще стане на четвъртия месец или на четвъртата година.
Не случайно най-емоционалните  и масови теми са: "Помощ, пробвам от пет месеца и не става".
На петия месец интелигентните хора си дават сметка, че има проблем.

Момичетата, които ми пишат ми казват, че ме подкрепят, а не роптаят.
Заради тази подкрепа аз винаги се боря.
Боря се аз, защото имам дете. Ако нямах щях да съм много уязвима като тях и щях да бъда изядена много бързо, ако кажа нещо.

Както тук, така и навсякъде има всякакви хора.

Момичета, които ми пишат са големи и силни, не смятам, че се крият зад мен.

Уважавам болката, уважавайте и я вие, защото не знаете накъде ще ви завърти живота един ден.

И ако теб, или теб, или теб не те боли, поне си дай сметка, че някой проронва сълза, заради необмислените ти думи.
А всяка сълза се записва...

Но "Искам бебе" е весел форум, за ентусиазма и еуфорията.
Всеки има право на своя миг  триумф от успеха и това е точното място за това. Laughing
Аз редовно чета и се развеселявам, както и зареждам от добрата атмосфера.
Целувки на всички. Laughing

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 10:46 от Lali

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Lali като написах "роптаят" нямах предвид във всяко ЛС адресирано до теб а именно тези, по повод чийто ЛС-та пускаш темата.
Както и да е....
Искам бебе наистина е весел форум.....нека не го помръчаваме с разни теми за болка и размисли.
Лек ден.

# 24
  • Мнения: 7 716
Няма да го помрАчаваме Laughing, но това е животът. Laughing
Никой не е застрахован.
Аз с дъщеря ми забременях на втория месец, като се има предвид, че първия не се старахме много. Laughing
А сега сме с вторичен неизяснен стерилитет. Sad

Има една хубава поговорка: "Мисли много и мери многократно преди да кажеш нещо, да се присмееш над някой, да го боднеш, защото ако не се случи на теб, може да се случи на децата ти."

Размислите са мои, форумът на всички.
Аз искам бебе.
Така че мога да размишлявам колкото си искам в този форум.

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 18:59 от Lali

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Те хубаво твои ама внимавай със страстите  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 7 716
Страст проявявам само със съпруга ми. Laughing
Всичко друго е ред да има.

Общи условия

Активация на акаунт