Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 59 отговора

Пловдив

Пак сладко с бисквити  35

Бисквитено руло

Продукти:
Бисквити(за предпочитане кръгли),
смес от масло и пудта захар,сладко(вида е по желание,но да е по-гъстичко),смлени орехи

Слепваме бисквитите със сладкото.Да стане рулце.Аз направих 2 по-малки.

Когато свършим бисквитите  омазваме рулцето  едно хубаво със сладката смес от масло и захар

Накрая овалваме добре в орехите.

Това е.
Важното е после да режите рулото по диагонал.Така става по-ефектно  Peace

Ами дано да ви хареса.На мен ми е любимо още от детството.
Мисля,че е много подходящо сега за празниците.Направата му не отнема много време, а е вкусно  Peace

Ох,че съм и аз  ooooh! Забравих да пиша,че трябва да оставите рулото да поотлежи малко в хладилника,за да омекнат бисквитите.
« Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 13:30 от cvet_i »
Цитирай

Varna

Чудна рецепта, май ще заменя сладкото с течен шоколад, или течен шоколад с цедено мляко  smile3521
Цитирай

Чудна рецепта, май ще заменя сладкото с течен шоколад, или течен шоколад с цедено мляко  smile3521

Страхотна идея, и аз ще пробвам с течен шоколад и сметана обаче  Crazy А бисквитите съвсем сухи ли са  newsm78, не се ли топят в нещо?

cvet_i , страхотна рецепта   bouquet
Цитирай

Пловдив

Бисквитите не се топят в нищо.Те си омекват от маслото и сладкото.Просто трябва да престоят известно време.Може би около час или два.
Цитирай

Пловдив

Интересно звучи да се направят с шоколадова смес между тях,но дали ще омекнат бисквитите  newsm78 Пишете после отзиви да знам дали е сполучлива комбинация  Smile
Цитирай

Много е вкусно, и аз го помня от детството си /бая стара ще да е тая рецепта Embarassed/. Любимият ми вариант беше - бисквитите, слепени с шипков мармалад. Правеше се с маслени бисквити и го наричахме "пънче". Приличаше на такова, като се реже по диагонал. Струва си да го опитате!
Цитирай

ГОре на черешата...

Също любимо десертче - вкусно и бързо.
Аз редувам бяла с шоколадова бисквита. Първият път когато го направих така, синът ми веднага го нарече Зебра. Та така си остана и до днес - бисквитено руло "Зебра".
Цитирай

Някъде на път....

Мммм, с приложения снимков материал.... направо си облизвам пръстите  Laughing
Цитирай

на кой му пука, майна

И аз ще го направя , но ще овалвам в кокосови стърготини, вместо орехи  Smile
Цитирай

Пловдив

doniboni Чудесна идея.Зимен вариянт  Very Happy Ако може пусни една снимчица.Предполагам,че ще е красиво  Wink
Цитирай

София

Също любимо десертче - вкусно и бързо.
Аз редувам бяла с шоколадова бисквита. 
Peace  И аз така го правя, и колкото повече стои толкова по-хубаво става.
Това е едно от първите  неща, които направих в областта на  сладкарството
Цитирай

гр.Варна

Охххххх,аз го правя само че в по-различен вариант.Ще пробвам и твоя,изглежда ще е супер.Благодаря ти за идеята! Hug  bouquet
Цитирай

варненка от София

Оня ден гледах тези бисквити в магазина и се чудех дали да взема, защото не бях виждала бисквити наподобяващи на добрите стари Руен, но тези явно са същите. Ще го спретна и аз това рулце.
Цитирай

Плевен

Само не разбрах как трябва после да се разреже за да изглежда както на снимката  newsm78 Ако го режа от късата страна ще минавам между бисквитите ......
Цитирай

Пловдив

Ами ето така:
Малко е криво ,но по червените линиики се реже  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 59 отговора