Хидроцефалия

  • 19 739
  • 147
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 495
здравеите.имам проблем сьс социалните и не разполагам много сьс свободно време.имах спор с тях,затова,чедете с 90%увреждане и с придружител е 1 гр.,а според тях е 2.в краина сметка аз се оказах права,но няма да ми бьдат поети здравните осигуровки,защото трябва да е над 90%.Между другото разбрах,че има хидроц.,която не се оперира,това зажиси от налягането и сьстоянието,затова всички лекари досега са против операция.досега не сам прочела за такива случаи,ако има моля пишете ми.даже и да е така за нас,това не означава,че сам приклучила с това.болестта си я има,а аз остава единствено да се моля на Бог детето ми да е добре.Мисля за всички вас,вашите тревоги са и мои такива.трябва да сме упорити и силни.

# 46
  • Мнения: 410
Ходихте ли до София? Пожелавам на всички безгрижна нова 2007 година!

# 47
  • Мнения: 495
не,засега не се налага,но естествено,че трябва да сьберем още мнения.просто усещам ,че сега вземам правилно решение.Дьщеря ми ще бьде под наблюдение,но всички мислят,че в неиния случаи е вьзможно да се избегне операция,сьстоянието и не го налага.ако направим операция без да има признаци,може да се окаже грешен избор.има вероятност при нея хидроц. да изчезне с годините,а ако вече това не стане,тогава опер.тя няма нито 1 признак,количеството на ликвора не е толкова,че да се налага опер.,ако взема обратно решение,може да е голяма грешка от моя страна и детето ми да страда повече.така или иначе животьт ни няма да е сьщият,винаги ще ме е страх.

# 48
  • Мнения: 107
Здравей elbosi и всички мами,
нямам намерение да насаждам моето мнение, но мисля, че наистина е добре да направите още една консултация в София, още повече всички, които те подкрепят и са минали ппрез това са на същото мнение! От сърце желая всичко да мине по най-безболезнения начин, детенцето ти да е здравичко, палаво и много щастливо, а на теб ти желая много сила, кураж, много подкрепа и вяра!
И въобще всички вие момичета, най-искрено ви се възхищавам и ако мога с нещо да ви бъда полезна, каквото и да е съм насреща!   bouquet

п.п. Случайно попаднах във вашия форум, зачетох се във вашите истории, станах съпричастна към вашата болка, мъка, тревоги и просто акъла ми не го побира от къде намирате тази сила, тази любов, която ви води и дава сили!

# 49
  • София
  • Мнения: 2 262
Мислех да ви пиша и аз! Още преди сърдечната операция на Лъчо на ехото в трета градска видяха нещо при третия вентрикул, ама нали не са специалисти за това, и като си дойдохме и закрепихме малко, аз нали чух докторите че си шушукаха тогава нещо и заведох Лъчо в педиатрията на трасфонтанелна ехография! ГЛеда го д-р Георгиева! Каза, че има някакви отклонения, които не я тревожат още, и трябваше да отидем на контрола след един месец. Междувременно сменихме джипито на Лъчо и новото джипи се притесни от формата на главата и фонтанелата и веднага ни прати при Христова, която е била до сега в Детско здраве, а вече е в Японската болница! Имам и телефони там, има нов детски център с различни специалисти! Дадоха ми брошурка, ако някой иска да знае нещо ще пиша, сега се сещам обаче че те са си дали там ГСМ всъщност! В сряда ходихме, та Христова каза че няма нищо тревожно всичко си му е наред! И какво сега да правя???? Две различни мнения, а Георгиева ми даде и снимки, и ми обясни къде има асиметрии и например че разстоянието между мозъка и кората (ако съм запомнила правилно) е обикновено 0,5 а при Лъчо е 0,8; а христова ми каза че е 0,48! Незнам какво да правя, да търся ли и трето мнение или да се успокоя и да приема че няма нищо! Лъчо има и някои изоставания, но той толкова беше зле преди операцията че е нормално сега да наваксва!
Желая ви през новата година само хубави неща да се случват с дечицата ви!
С много обич от всички нас!

# 50
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... новото джипи се притесни от формата на главата и фонтанелата и веднага ни прати при Христова,...

  Иги, какво във формата на главичката я е притеснило?
  Фонтанелата нали не ви е затворена още?
  Обиколката на главичката на Лъчи колко е сега?
  Ако искаш на лични ми драсни, да не разводняваме темата.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 262
Ох божееееееееееееее, явно съвсем изкуках! Извини ме мила майчице, че така се вмъкнах в темата и веднага написах и за нашите проблеми, наистина беше некоректно и глупаво! Просто човек когато живее години наред в тревоги и лека по-лека става нещо, което сам не харесва! Но всичко си има последствия, не минава безпроблемно и без следа за нас майките! Ще ти пиша Биб-бам!

# 52
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Не, Иги, не си изкукала! Нали знаеш, колко си те обичаме  Hug

  Просто исках да ти кажа, че формата на главичката, състоянието на фонтанелата и разстоянията между мозъчната кора, черепа и мозъка, не отвеждат директно към хидроцефалия. Дишай малко по - спокойно!  Heart Eyes И ми драсни за другите неща!

# 53
  • Мнения: 495
няма да уча никого как да се справя с проблемите си,аз сама си  давам кураж,защото в сем. аз сьм по-силната,а дьщеря ми разбира по погледа ми моите настроения.

# 54
  • Мнения: 410
 Иги, аз лично те съветвам за консулт и с д-р К Георгиев от Св. Ив. Рилски. И много те моля да ми пишеш новите координати на д-р Христова (за контролен преглед), че и имам само от Детско здраве и не знаех, че се е приместила. Много ти благодаря предварително!

# 55
  • Мнения: 495
Здравеи ,bim bam.Можеш ли да ми напишеш точно какво изследване се прави,за да се установи разстоянието м/у моз.кора,черепа и мозька.Може ли да се разчете по снимка от скенер и предполагам неврохирург го прави това.благодаря предварително.

# 56
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Нещата за които питаш, обикновенно се виждат и на скенер.
  Да, всичко това го прави неврохирург, той решава кое е най - подходящото изследване и разчита резултатите.
  Не невролог, той само може да констатира настоящия статус на детето, но не и да каже от хирургична гледна точка дали нещата биха се оправили, ако "да" доколко и т.н.

  По принцип по - прецизното изследване от скенера е ядрено - магнитният резонанс. Но неврохирурга ще ви каже най - добре.

  elbosi, не отлагайте посещението и прегледа в София!!!

# 57
  • Мнения: 495
В момента се занимавам сьс социалните.В този форум се запознавам с правата си,те не ми казват нищо.Разбрах,че трябва Монито да е с91%,за да ми се поемат здравните,а тя е с 90% 1гр. и аз сьм придружител.Изкараха я 2гр. и трябваше да им доказвам,че е 1гр.Не е мястото тук на тая тема,но сега разбрах,че като придружител трябва да ми се изплаща помощ.единствено от този форум получавам инфо за това.
не сме се отказали да отидем в софия.в русе неврохирург видя снимката,според него засега не трябва да се предприема нищо.,защото сьстоянието и не го налага.Тя може би ототдавна еимала хидроц.,но няма никакви по сериозни изменения.

# 58
  • Мнения: 410
 Елбоси, май вече наистина ставам досадна с моята София, ама...
 Детето на приятелката ми беше без никаккви симптоми. Единствено малко увеличена обиколка на главата. Нито залязващо слънце, нито интелектуално- нищо! Когато отидоха до София и направиха ЯМР му сложиха клапичка по най- бързия начин. Казаха им, че е било въпрос на време да се проявят симптомите.
Ако нямате възможност сега да ходите защо не изпратите скенера по някой близък в София. Нека те направят консулта. Според мен е наложително да го види хирург, който всеки ден работи с хидроцефалия!

# 59
  • Мнения: 495
здравеите.Намерих интересен мат. за лечебните масажи.Аз от опит знам,че имат голям ефект в-у организма.Чрез масажи се стимулира и деиността на мозька.На много места прочетох,че влияе и на хидроц.,преди ако е в лека форма и след операция.Ако желаете го прегледаите.Много е дьльг.Дори и непрофесионалния масаж в кьщи може да има ефект.pomagalo.com 2686

Общи условия

Активация на акаунт