Дядо Коледа измислица на кока-кола, плаши децата и обижда чувствата на мюсюлмани

  • 4 233
  • 80
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Очите ми не могат да повярват на това, което четат.
Щатите, Великобритания и голяма част от Западна Европа са наложили потрисащи коледни забрани. Заранени са коледните офисни партита, коледната украса и коледните поздрави. Щото били обидни за друговерците.
Забранява се и празнуването по градините щото Дядо Коледа бил продукт на Кока-Кола и плашел децата.
Аз като голям почитател на коледните празници съм възмутена и ще си спестя коментара, който вероятно би прозвучал твърде крайно,  може би и расистски в този случай. Можете сами да се уверите в ето тази статиятhttp://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-12-10&article=171070

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 12:48 от Бу

# 1
  • Мнения: 47 956
не мога да повярвам,безумие просто!аман от глупости!мисля че някои хора спекулират с "вярата "си!разбирам да забраняваха сценките с Исус,които се правят за украса,примерно,но дядо коледа какво общо има?че той не е християнски образ?нито е измислица на кока кола...

# 2
  • Мнения: 7 837
Поне Щатите е обширно понятие... Тук всичко е украсено, запалиха официално елхата в града, има накичени поздрави Весела Коледа, децата, които познавам имат партита в градините и в училище... Вчера бяхме на такова в един детски център...

Малко пресилено ми се струва, евтини сензацийки.

# 3
  • Мнения: 1 313
 Shocked
Иска ми се тази статия да е преувеличена. Ужасно звучи!

# 4
  • Мнения: 288
За това нещо се говори от известно време, но не вярвах, че някой ще се заеме с осъществяването. Изумена съм от това, какви хора управляват света и накъде го тласкат. Дано все пак се намерят разумни хора и спрат това безумие навреме.

# 5
  • Мнения: 1 002
а по какъв начин ги обижда , след като се е появил много преди тяхната религия и не ги е коментирал изобщо ?
дори и мюсюлманите го уважават , горе долу

# 6
  • Мнения: 2 821
За България такава забрана ще е меко казано смешна, така че какво толкова се възмущавате.....
Shocked
Иска ми се тази статия да е преувеличена. Ужасно звучи!
абе толкова по-ужасни неща съществуват...преувеличавате собствените си реакции Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 7 837
така че какво толкова се възмущавате.....

Защото май сме свикнали, да сме компетентни по всички въпроси  Laughing
Настройте се позитивно за празниците. Както и тук го правим, независимо от разни луди изказвания...

# 8
  • Мнения: 6 167
Факт, е,  че образът на дядо Коледа, който разпознава света в момента, като Дядо Коледа е
корпоративно наложен от Кока Кола, в което не виждам нищо лошо, всъщност.
В чужбинския имахме дългичка дискусия по въпроса.

В Италия не забелязвам да има забрани - дядо Коледа виси буквално от всеки балкон.
Естествено, че статията е преувеличена.
Никой и не свръзва Коледа с обида към мюсюлманите.
Просто това е поредната простотия в ситл ' разделяй и владей".

Между другото , дами , живеещи в арабски страни споделиха, че става голям купон по МОЛовете в Дубай и тн. Тоест, приемам слуховете за обидени мюсюлмани за силно преувеличени  Wink

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
За България такава забрана ще е меко казано смешна, така че какво толкова се възмущавате.....
Shocked
Иска ми се тази статия да е преувеличена. Ужасно звучи!
абе толкова по-ужасни неща съществуват...преувеличавате собствените си реакции Crossing Arms

Ама пък като започнете да сравнявате някои от вас постоянно....за каквото и да стане въпрос...
Да, има къде по-страшни неща - деца умират от глад, изнасилвани са от бащите си, пребивани са от майките си и какво ли още не.
Но тук не става въпрос за това. Или понеже по света стават ужасни работи, дай в знак на солидарност и да спрем да се усмихваме, да празнуваме, да се радваме. Абе траура да се гласува със закон и да бъде наложен като императив, под заплаха от наказание лишаване от свобода, като минимума е поне 10 години.

Не си преувеличавам реакциите. Наиситна това което прочетох ми звучи страшно и то в бъдещ мащаб. И се надявам именно то да е преувеличено.

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
нито е измислица на кока кола...
Баш сегашният му вид с червената роба с бяло по края е измислица на Кока-кола  Mr. Green И е взаимстван от Св. Николаус. Нямало е дядо Коледа преди, примерно 80 години. Имало е Рождество Христово и е бил християнски празник, който възхвалява рождеството, а не Дядо Коледа, който носи подаръци.

# 11
  • Мнения: 2 381
Не е само заради мюсюлманите. Всъщност единственото, което щатите промениха миналата Коледа е вместо Весела Коледа да поздравяват с Весели празници. Тази година си върнаха Коледата Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 821
За България такава забрана ще е меко казано смешна, така че какво толкова се възмущавате.....
Shocked
Иска ми се тази статия да е преувеличена. Ужасно звучи!
абе толкова по-ужасни неща съществуват...преувеличавате собствените си реакции Crossing Arms

Ама пък като започнете да сравнявате някои от вас постоянно....за каквото и да стане въпрос...
Да, има къде по-страшни неща - деца умират от глад, изнасилвани са от бащите си, пребивани са от майките си и какво ли още не.
Но тук не става въпрос за това. Или понеже по света стават ужасни работи, дай в знак на солидарност и да спрем да се усмихваме, да празнуваме, да се радваме. Абе траура да се гласува със закон и да бъде наложен като императив, под заплаха от наказание лишаване от свобода, като минимума е поне 10 години.Не си преувеличавам реакциите. Наиситна това което прочетох ми звучи страшно и то в бъдещ мащаб. И се надявам именно то да е преувеличено.

не теб съм цитирала, ако забелязваш....
и за мене е пълна лудост да се вълнувате така от подобни статии
а болднатото няма мужда да казвам, че са пълни глупости Confused....щото едва ли някой ще спре да празнува Коледа в България,щото в САЩ са въвели някаква забрана...айде нема нужда Sunglasses

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 220

не теб съм цитирала, ако забелязваш....
и за мене е пълна лудост да се вълнувате така от подобни статии
а болднатото няма мужда да казвам, че са пълни глупости Confused....щото едва ли някой ще спре да празнува Коледа в България,щото в САЩ са въвели някаква забрана...айде нема нужда Sunglasses

Ами глупости са да - хубаво е, че си го забелязала Grinning
Изобщо не визирах България и страховете ми не са свързани с нея. А какво им става на хората в световен мащаб. Или тук е позволено да се пише само за България? Laughing

И няма значение кого цитираш, коментираме една и съща тема.

# 14
  • Мнения: 595
Ми направо супер.
Напреднали сме така де се каже.
Аз пък не съм против дадо Коледа точно щото е псевдо-християнски и не ми е кеф да ми се натрапва - нито на мен нито на детето ми - което между другото смятам да отгледам свободомислещо и способно да избира в какво да вярва и в какво  - не и то след като е достатъчно запознато и способно да разсъждава че да може да направи един информиран избор.
Няма да налагам религия - никаква.
и понеже не натрапвам идеите си на никого не ми е кеф да виждам как на всяка крачка се клати някой затлъстял старец с бяла браза и вика ХОХОХОХО

Общи условия

Активация на акаунт