Работодателят ви дава ли 13-а заплата или някаква коледна премия?

  • 4 486
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Искам да видя как се движат коледните плащания в държавата.
Моят не дава. Но пък го сменям от 1 януари Laughing Laughing

Моля тези без работодател да не гласуват.

# 1
  • Мнения: 1 329
На някои дава , на други не.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 686
Взимаме добри заплати и явно затова смятат, че коледни, великденски и тем подобни не ни се полагат. Големи скръндзи са.

# 3
  • Мнения: 4 915
Дава 13-та заплата и увеличава заплатата всяка година на 1ви януари.

Обаче, ако излезеш в майчинство преди 31 декември, нито 13-та заплата, нито увеличение виждаш. И на следващата година, ако се върнеш от майчинство, не се актуализира заплащането до поредната Нова година. Два пъти ми се случва така вече.  Laughing

# 4
  • Мнения: 253
Коледни премии всяка година   Peace

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ще видим...За сега нямам идея, че положението ми е сложно.

# 6
  • Мнения: 1 038
Още не знаем,за празниците ще се плаща двойно за тези,които са на работа,аз на 31 ще съм нощна Sickгадост.Дано се отчетат, при нас всяко последно е предпоследно,ще кажа след празниците. :roll:

# 7
  • Мнения: 6 417
Една година дава, на следващата не - редува ги.  Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 10 302
До сега взимах допълнителна заплата и половина+актуализация април месеца... ама смених работата и нямам идея какво е положението в новата, след празниците ще стане ясно  Mr. Green

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Не взимаме специално Коледни, но есенните и зимни месеци имаме премии обикновено около 25% на база отработени дни за месеца. Очаквам и този месец да е така, но почивах няколко дни през ноември, така че определено ще е по-малко от обикновено Sad

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сега ще имаме само коледни добавки - 67лв. + 200лв за дрехи. За 13-та заплата още нищо не се чува. Някой да знае? Rolling Eyes
Учител съм.

# 11
  • Мнения: 2 022
И 1 и 2 дава (тринадесета заплата и премия). Само дето мен няма да ме огрее тази година, пък кой знае може да се отпуснат нещо да ми преведат в картата, ще е хубава изненадка.

# 12
  • Мнения: 3 153
До сега взимах допълнителна заплата и половина+актуализация април месеца... ама смених работата и нямам идея какво е положението в новата, след празниците ще стане ясно  Mr. Green
Аз пък съм там, от където Надето "избяга", та все още взимам това-годишен бонус+индексация. Но ги взимаме април месец, така че не ги считам, като коледна премия, защото април отдавна съм забравила, че е минала Коледа.

# 13
  • Мнения: 2 534
Взимам коледна премия дни преди Коледа
Имаме и други премии , които са ежемесечни ( ако ги заслужиш обаче)  Peace

# 14
  • Мнения: 6 472
Взимаме точно фиксирани премии преди Коледа и Велигден. В началото и в средата на годината също взимаме, но те зависят от финансовия резултат.

# 15
  • Мнения: 2 631
Коледни премии всяка година   Peace
Peace

# 16
  • Мнения: 12 612
Гласувах "13та заплата", ама може и само така да ми се иска  newsm78
Това ще ми е третата Нова година на това работно място - първата получихме 13та заплата, втората - не, но за тази година има доста упорити слухове, че пак ще има. Дано не си останат само това - слухове по коридора...

# 17
  • София
  • Мнения: 290
Да, получавам по няколко премии годишно, които се определят като процент от  дохода на отдела. Премиите са доста големи, но заплатите не толкова, така че се компенсират нещата.

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Доколкото знам, нищо няма да има за Коледа.

# 19
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Добре ще е да даде и редовната заплата преди празниците Mr. Green....

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Досега само в предишната фирма съм получила 13-та заплата ли беше, премия ли беше (при заплата 8000 лв. ми дадоха още 7000 лв.). Тук не знам дали ще дадат нещичко, говори се само за фирмено парти.

# 21
  • Мнения: 819
Премия- 1/3 от заплатата

# 22
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не! Миналата година взех 100 лв, но чак в средата на януари и за мен не бяха Коледни.
 
Досега само в предишната фирма съм получила 13-та заплата ли беше, премия ли беше (при заплата 8000 лв. ми дадоха още 7000 лв.). Тук не знам дали ще дадат нещичко, говори се само за фирмено парти.
Рени, това преди смяната на цените ли е или сега, защото 7000 лв сега ми звучи направо фантастично за Коледна премия Grinning

# 23
  • Мнения: 408
Досега само в предишната фирма съм получила 13-та заплата ли беше, премия ли беше (при заплата 8000 лв. ми дадоха още 7000 лв.). Тук не знам дали ще дадат нещичко, говори се само за фирмено парти.
Рени, къде работиш  #Crazy Аз работя в банка и месечната ти заплата няма да ми стигне и една година да я заработя.
Иначе за протокола-получавам 13 заплата дори като съм в майчинство.

# 24
  • в Низината
  • Мнения: 705
Да, полу4авам 13-та заплата Grinning

# 25
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ми в частна фирма съм, и дава 13-та заплата, отделно имаме и Коледно парти. И не мисля скоро да сменям работата  Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 3 405
Миналата година даде, надявам се тази също да има, макар, че от днес съм в болничен по майчинство  Grinning

# 27
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
В момента съм си майчинство.

Иначе доста добри пари падат по Коледа във фирмата- 13 заплата и за повечето от нас- яко бонус ( минимум 4- цифрена сума във валута).

# 28
Взимаме добри заплати и явно затова смятат, че коледни, великденски и тем подобни не ни се полагат. Големи скръндзи са.
Странна зависимост. Добре, че при нас не са чули за "теорията за високите заплати и липсата на коледни възнаграждения".  Mr. Green

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ми не гласувах, банката какво се води - частно или държавно? Иначе дават възнаграждение за коледа, обаче мен сигурно тази година няма да ме огрее.

# 30
  • Мнения: 2 700
И великденска премия, и за лятна отпуска бонус и 13 заплата.

# 31
Ми не гласувах, банката какво се води - частно или държавно? Иначе дават възнаграждение за коледа, обаче мен сигурно тази година няма да ме огрее.
Освен БНБ, май не останаха много държавни банки.  Mr. Green

Каква е тая банчица, която не дава 13-та заплата? Че ти имаш опасения, че и с някакво друго възнаграждение ще се разминеш.. Странна работа. Айде, стискаме палци! Wink

# 32
  • Мнения: 3 334
 не ни дават Naughty,само подаръци ни прави шефката,които в интерес на истината са скъпи и страхотни,но понякога си искам паричките.Ето например един от подаръците миналата година беше една брошка.....................цената й беше 148лв.+ други скъпи подаръци.Затова понякога имам нужда повече от парите отколкото от подаръците.
Мъжо взима 13-та заплата. Peace

# 33
  • Мнения: 3 334
 
Досега само в предишната фирма съм получила 13-та заплата ли беше, премия ли беше (при заплата 8000 лв. ми дадоха още 7000 лв.). Тук не знам дали ще дадат нещичко, говори се само за фирмено парти.
Рени, това преди смяната на цените ли е или сега, защото 7000 лв сега ми звучи направо фантастично за Коледна премия Grinning
определено Peace,пожелавам го на себе си и на всеки Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 1 402
Ц ..Не дават ... иначе съм в частна фирма.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ми не гласувах, банката какво се води - частно или държавно? Иначе дават възнаграждение за коледа, обаче мен сигурно тази година няма да ме огрее.
Освен БНБ, май не останаха много държавни банки.  Mr. Green

Каква е тая банчица, която не дава 13-та заплата? Че ти имаш опасения, че и с някакво друго възнаграждение ще се разминеш.. Странна работа. Айде, стискаме палци! Wink
Банката си беше наред, докато не я купиха гърци. Благодаря за стискането ... на палците

# 36
  • София
  • Мнения: 971
Фирмата ни е нова, откриха я септември. Стискаме палци, подпитваме - засега нищо не се чува, но..  newsm17

# 37
  • Мнения: 437
Е, аз съм явно съм в малцинствените 15%, които няма да получат нищо в добавка. Явно смятат, че хората получават достатъчно добри заплати за да получават нещо отгоре... Уви, това не важи за нашего брата - администрацията... От друга страна, шефовете ни, които са чуждземци, се правят на ощипани и твърдят, че никога в живота си не са чували, че в края на годината се давали премии Simple Smile Драги ми Смехурко, а аз все си мислех, че и англичаните са хора Simple Smile

# 38
Банката си беше наред, докато не я купиха гърци. Благодаря за стискането ... на палците
Продължавам да се дивя. Имам познати във всички банки, закупени от гърци, но нито един от тях няма притеснения, че ще се размине с коледно възнаграждение. Може би е добра идея да провериш, как точно седят нещата. Ти имаш ли конкретна причина, да се притесняваш?

# 39
  • Мнения: 98
Да получавам 13-та заплата , дори и сега когато съм в отпуск за отглеждане на дете. Чакам я с нетърпение.  Joy Joy Joy

# 40
  • София
  • Мнения: 1 105
Досега само в предишната фирма съм получила 13-та заплата ли беше, премия ли беше (при заплата 8000 лв. ми дадоха още 7000 лв.). Тук не знам дали ще дадат нещичко, говори се само за фирмено парти.

Леле Рени, това е идеалната заплата с идеалната премия Grinning. Искам и аз Mr. Green

За протокола: Аз не бачкам сега, а на предната ми работа такива теми като 13-та заплата бяха табу!

# 41
# 42
  • София
  • Мнения: 4 022
N 2 и при мен, ама знае ли човек, докато не ги получа нищо не е сигурно.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 392
А, шефа ми раздава пари. Ние сме малка фирма / в смисъл малко хора в офиса-администрацията/ и всичко се знае на домашния фронт. Кой си купува апартамент, кой прави ремонт- когато трябва- дава.
Аз сега сменях дограмата в моя апартамент- 3600 лева прозорците и още към 1000 материалите и майсторите за довършването после- шефа ми всичко плати. По същия начин процедира с всички в офиса.
Отделно Коледни, Великденски и морски премии, в размер на около заплата и половина.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Банката си беше наред, докато не я купиха гърци. Благодаря за стискането ... на палците
Продължавам да се дивя. Имам познати във всички банки, закупени от гърци, но нито един от тях няма притеснения, че ще се размине с коледно възнаграждение. Може би е добра идея да провериш, как точно седят нещата. Ти имаш ли конкретна причина, да се притесняваш?
Ами да, в майчинство съм.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Мммм....май не. Но има бонуси, но те се определят от други неща, не са свързани с празниците.

Всяка година отпускат по еди-колко-си лева на човек за коледен банкет.

Тази година и ще имаме доста почивни дни - освен по Коледа, ще почиваме и цялата първа седмица на януари.  Simple Smile

# 46
  • Варна
  • Мнения: 10 787
А, шефа ми раздава пари. Ние сме малка фирма / в смисъл малко хора в офиса-администрацията/ и всичко се знае на домашния фронт. Кой си купува апартамент, кой прави ремонт- когато трябва- дава.
Аз сега сменях дограмата в моя апартамент- 3600 лева прозорците и още към 1000 материалите и майсторите за довършването после- шефа ми всичко плати. По същия начин процедира с всички в офиса.
Отделно Коледни, Великденски и морски премии, в размер на около заплата и половина.

Бряяяяяя..... Shocked

# 47
  • Мнения: 2 891
на ново място съм и фирмата е нова, така че не знам, но съпругът ми ще дава на работеите при него 13-та.

# 48
  • Мнения: 1 187
Абсолютно нищи не дава, ние се надяваме да ни изплати поне авансите преди Коледа. Praynig

# 49
  • Мнения: 2 180
Няма таква бира, както казва шефа. Да му се неначуди човек,че е сред първите 20 най-богати хора в държавата.  Rolling Eyes
Няма бонуси,премии,13-ти заплати, нищооооо!

# 50
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ако темата беше пусната преди месец, щях да кажа, че в нашата фирма е комунизмът, барабар с всичките му заплати и премии и пр. Докато бях в майчинството ми вдигнаха два пъти заплатата(не два пъти повече, а два пъти подписвах нов договор с по-висока заплата) и миналата Коледа, както бях в майчински, ми пусна премия, въпреки че бях работила само един месец от годината.
Но сега, когато трябваше да си взема новата заплата, подписах нов договор с 20% по-ниска заплата, щото съм щяла да отсъствам и да си гледам детето. За какво ми я вдигаше, докато бях в майчински. Не вярвам и за Коледа да получа. Мръсници недни.  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 2 407
Дава ми 13 та.Мойте шефове са много готини и разбрани.

# 52
# 53
  • Мнения: 2 613
Дава...
С едната ръка дава,с другата взема ooooh!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 10 787
подписах нов договор с 20% по-ниска заплата, щото съм щяла да отсъствам и да си гледам детето.

Защо го подписа?  newsm78

# 55
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
подписах нов договор с 20% по-ниска заплата, щото съм щяла да отсъствам и да си гледам детето.

Защо го подписа?  newsm78
Щото искам да получавам заплата, а няма как на момента да си намеря друга работа, че и да ме търпят, когато излизам в болнични. Но ще им натрия носовете аз-вече се оглеждам настрани, пфу.

# 56
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Няма таква бира, както казва шефа. Да му се неначуди човек,че е сред първите 20 най-богати хора в държавата.  Rolling Eyes
Няма бонуси,премии,13-ти заплати, нищооооо!
То за това е един от най-богатите в държавата.  Laughing
Не съм била никога на заплата. Тази Нова година празнувам това, че зарязах най-после БНТ.
Традиция там е от ноември до началото на февруари да не се изплащат хонорари. Веселба, повече от три месеца без кинти (ако разчиташ само на тях). Каква ти 13 заплата.  Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз съм в държавно ведомство и по Коледа винаги взимаме и от бюджета и от наши икономии  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 153
Точно днес разбрах, че преди Коледа ще вземем половин заплата, т.е. това ще ни е  премията. Новината щеше да е супер ако в същото време не се оказа, че през януари е възможно да ни я удържат от заплатите  Thinking Причината е, че тогава шефовете ще оценяват работата ни за последното 3-месечие на 2006г и съответно ако окаже, че не сме работили достатъчно за 50 процентният бонус ще трябва да връщаме част от вече дадените ни пари.. Голям стимул преди празниците ни сервираха няма що  Crossing Arms

# 59
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Премия, в частна фирма.

# 60
  • Мнения: 3 339
Аз вече получих "целева награда" за добра работа. На държавна служба съм. 13-та заплата обаче едва ли ще има... Confused

# 61
  • Мнения: 80
Здравейте!

Аз съм в частна фирма и всяка година имаме премия (до миналата година половин до цяла нетна заплата, тази година - цяла) и Коледно парти. Също по договор имаме увеличение всяка година.  Ще има и подаръци за децата и служителите.

# 62
  • Мнения: 2 180
Забравих да кажа,че и Коледното парти си е за сметка на служителите или наполовина само се поема от работодателя.

# 63
  • :)
  • Мнения: 337
Da, Kolednoto parti shte e izcialo na lichni raznoski  Thinking

# 64
  • Мнения: 2 013
Хубаво е, че гласуването към момента показва, че повечето получават.
А в държавната администрация 13-ата заплата няма да е пълна, така ли?
 

Общи условия

Активация на акаунт