високо кръвно

  • 827
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Бременна съм в началото на 5-тия месец. При посещенията ми при лекаря кръвното ми винаги е 120/80. В петък пак беше така. В събота се почувствах недобре и като си измерих кръвното беше 135/80.  SadСлед един час пак стана 120/80. В неделя го мерих доста пъти и беше все около 130/80. Пулсът ми все е 90. Не знам дали това кръвно е опасно за мен и за бебчето. Моля мамите с опит за съвет.

# 1
  • Мнения: 5 393
Щом си се почуствала зле, обади се на лекаря си.На мисля, че е толкова високо кръвното ти, но всичко си е индивидуално.Моето кръвно например през повечето време е 90/60, но дори когато се качи на 120/80-не се чувствам по-различно. Не се притеснявай, желая ти лека и безпроблемна бременност и здраво бебче.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
За високо кръвно се приема такова със стойност над145/90 и дори тогава не означава че има проблем Peaceтака,че не си тормози главата с глупости а се наслаждавай на бременноста си Hug

# 3
  • Мнения: 5 679
FlutterНе мисля че кръвното ти е високо. Аз през цялата си бременост поддържах  120/80 (с изключение на два пъти когато много ми е падало). Когато вдигнах високо кръвно 150/100 ме приеха в болницата, но аз тогава бях в деветия месец една седмица преди определената дата за раждане. Приеха ме за да съм под наблюдение. Оказа се че съм го вдигнала, защото е трябвало да раждам. Тогава ми обясниха че високото кръвно не е опасно за бебето, а за родилката тъй като при напъните кръвното допълнително се вдига. Но при тебе случая не е такъв, така че спокойно. Party Peace

# 4
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
В 31 г.с. ми измериха кръвно 140/80. Това беше на консултацията. Вкъщи като го мерих беше 130/80.От тогава много се притесних за това кръвно. Но доктора ми казваше , че щом се чувствам добре, нямам световъртеж и главоболие да не се притеснявам. На доплера си показваше, че кръвоснабдяването към бебето е добро и то се развива добре, т.е. не му влияеше кръвното. Вече в деветия месец обаче започнах да не се чувствам добре.Много ми се виеше свят. Кръвното продължаваше да е 140/80. Повече не го вдигах, но не се чувствах добре. Един ден ми беше много лошо и след 1 ден ми изтекоха водите.Мери си кръвното и ти по себе си ще прецениш. Ако не се чувстваш добре се обади на лекаря си. Пожелавам ти леко бременеене. Peace

# 5
  • Мнения: 6 441
Според мен кръвното ти изобщо не е висок,така че не се притеснявай.За високо кръвно мисля,че се приема долна граница над 100 и горна над 150.

# 6
  • Мнения: 3 069
В границата на нормата е кръвното ти но ако не се чувстваш добре би трябвало незабавно да отидеш при лекаря си.
Високото кръвно не е никак безопасно нито за теб нито за бебето.

# 7
  • Мнения: 1 008
Кръвното се изменя във всяка една минута, но твоето си е нормално. Не се тревожи. Организмът не е чосовник, не е възможно да закове 120/80.

# 8
  • Мнения: 1 183
Не се притеснявай,мойто кръвно от петя месец е около 135/80 и нямам проблеми и доктора казва,че е нормално  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 123
и при мен беше същата ситуацията миналата събота и неделя.Беше придружено и със силно главоболие.Според моите пък лекари,не е нормално и трябва да се взимат мерки.За това аз пия лекарства-Допегит.Аз влизам в 5-тия месец в петък.В сряда съм на доплер и ще видим какво е положението.Още като ме гледаха в 13 г.с. с доплер,ми казаха че съм предразположена да вдигам кръвно по време на бременността и трябваше често да си следя кръвното.Сега с лекарството ми е 80-115(120),но преди да забременея ми беше все 60-90.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Аз като препатила от висока кръвно по време на бременоста си ще ти кажа, че много е важно да се следи кръвното. Ако го поддържаш 130/80 е добре, но следи да не се покачва повече, защото е опасно и за теб и за бебето. Няколко дни си го мери сутрин, обед и вечер и ако забележиш, че се покачва кажи на лекаря си.

Общи условия

Активация на акаунт