Да се похваля с нова кухня и хол и да помоля за разни съвети

  • 2 995
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 605
и да споделя с вас задоволството си от постигнатото в обзавеждането на новия ни дом дотук. А освен това да поискам мнения и съвети.
Та ето снимки от кухнята и хола:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83970

И първите ми въпроси: За кухнята: мислите ли, че ако монтирам т.нар. от мен тръбички за закачане на разни лъжички,  ще разваля цялостния изчистен вид на кухнята? Имам предвид аксесоарите, на които се закачат черпаци, тирбушони и пр. и висяща сушилка за чинии.

За хола: дайте ми идеи какви аксесоари да поставя на раздвижената поличка в неопределен тъмно червен цвят /трябваше да е лилава като стената  Simple Smile/, имайки предвид, че ме предупредиха да не слагам там нищо тежко.

Май е това засега!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравей  Simple Smile  Страхотна кухня  newsm10   Аз мисля , че въпросните тръбички дори липсват, така че аз съм за smile3521

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, сложи.
Интерира е доста суров и аскетичен. Много харесвам такива!
Но нещо ярко и закачливо не само вдъхва живот, но и подсилва ефекта. Още е стерилно Simple Smile
В хола - цвете - една ярка къдрава папрат бих сложила.
Както и всякакви красоти - прахосъбирачки Simple Smile - снимки, вази, купи.
За начало може една голяма стъклена ваза пълна с играчки за елха...

# 3
  • Мнения: 1 102
Честито, много хубава кухня и хол!
Може ли да споделиш къде и за колко ги направи?Кухнята колко метра е дълга?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 044
Много са ти хубави,със здраве да си ги ползваш LaughingСпоред мен ще ти отиват такива "тръбички" LaughingМойте са на тази фирма и съм много доволнаhttp://www.brabantia.com/Index.php?page_id=22,не знам дали ти е позната,но имат хубави кухненски работи а и са качествени,имам и кошчета-иноксови,а бе доволна съм им от нещата WinkЗа хола определено ще ти трябват разни аксесоари PeaceПреди няколко дни открих едно ново много яко магазинче,в което имаше много хубави аксесоари,точно в твоя стил LaughingАко те интересува ми пиши на лични ще ти кажа къде е.Иначе и в центъра е пълно с магазинчета,в които има хубави аксесоари

# 5
  • Мнения: 1 455
Честито! Много ми хареса и съм сигурна,че тръбичките ще завършат кухнята.А за хола бих ти препоръчала да отидеш в Como,там има невероятни изпълнения на нормални цени.Като започнеш от вази,декоративни чинии, китайски орнаменти и още много...

# 6
  • Мнения: 605
Благодаря много на всички!
За уточнение - ще се нанасяме чак на пролет  Sad, защото е чисто нова кооперация и няма да има парно тази зима, а и детската стая още не е готова.
Danielad, мерси за линка. Улесни ме много!  bouquet Сподели за магазинчето, моля. Аз знам един на Солунска и един на Раковска.
Murvet77, кухнята е дълга 3.20 метра и излезе 2900 лв. Доста я оскъпиха механизмите на т.нар контейнери - долните шкафове. Те са 90/50 см и в отворено положение издържали 80 кг тежест. По-скъп е и материала на горните шкафове - лак. Ако те интересува производителя - пиши на лични.

# 7
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Много ти е хубава кухнята браво.

# 8
  • Мнения: 605
Специално за поличките в хола снощи ми хрумна нещо, но не знам дали няма да "се бият" стиловете. Та идеята ми е там да наредя снимки, но в стари, антикварни рамки, нещо примерно от началото на миналия век. Нямам идея дали ще мога да намеря нещо такова и дали ще се върже на интериора  newsm78. Аз обичам оригиналните съчетания иконтрастите, но чак пък толкова дали е удачно? newsm78 Как мислите?

# 9
  • Мнения: 2 631
Аз пък отговарях във втората аналогична тема!
Няма да се повтарям! Crossing Arms

Не, според мен старинни рамки никак няма да подхождат и ще стоят кичозно. Дори снимки бих сложила без рамки, а само в поставка. Peace

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има едни "тежки" резбовани сребристи рамки. Правят ги по пръчка, не са дървени а пласмасови, но изглеждат добре и биха могли да се вържат с интериора ти, но по-скоро на стената, отколкотоо на полицата.
Еклектиката не е лесно нещо, но е интерсно да вървиш по ръба й без да прекрачиш към кича Simple Smile.
Толкова интересни неща ти престоят до пролетта, че и след нея... Убедена съм, че ще стане прекрасно.

# 11
  • Мнения: 2 631
О, сребристи рамки ще подхождат много! Peace А снимката сама по себе си ще е достатъчно ярко петно! Wink

И цвете - задължително, както вече го е казала арт мама - бухнало и много ведро!  Laughing Може да не е на рафтчето, а на земята!

# 12
  • Мнения: 605

И цвете - задължително, както вече го е казала арт мама - бухнало и много ведро!  Laughing Може да не е на рафтчето, а на земята!

Цветя, големи вази с бамбук и др. такива ще има поне 2-3 по земята, защото в хола имам много ъгли. Ето:
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=84220

# 13
  • Мнения: 2 631
Лелееее, какви прозорци!!!!   smile3501
 Ако знаеш, каква слабост ми са огромните прозорци...
 За мен лично, акцентът на цялата стая се измества към тях!  Peace С цяла цветна градина до тях! Laughing
Вертикални щори ли ще им слагате!?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 817
Страхотно е обзавеждането!!! Честито! Със здраве да си ползвате прекрасното жилище.

Два въпроса:
1. Кой е производителя?
2. От къде купихте стъклената врата?

Общи условия

Активация на акаунт