Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Мнения: 537
Моля за помощ всички майки, които имат вече горчив опит с решенията на ТЕЛК за децата си. Praynig Днес получих такова, но се мога да разбера какво са решили - от кога трябва да ми се изплащат някакви помощи за детето? Тя е с вродено заболяване, за което и дадоха 100% инвалидност, но поради късното откриване на заболяването, а и най-вече заради това, че ни си зная правата, съвсем случайно научих от друга майка, че можем и трябва да се явим на ТЕЛК, се явихме на комисия 2 г. и 3 мес. след раждането на детето. Като дата на инвадилизация са написали датата на раждане, но като срок - 1 год./до 01.12.07г./ Следва ли "Социалните" да ми изплатят и да ползваме някакви облекчения, каквото там се полагат, за 2 г. и 3 мес. назад или ще ми плащат само за тази 1 год.?  /И там минах да попитам, но въртяха, сукаха и в крайна сметка нищо не ми казаха!/ Ако можете да ми дадете някаква информация по въпроса ще ви бъда много благодарна!!!
Цитирай


Мнения: 110
Здравей, Ива, от социалните ще ви изплатят парите от 01.01.2005г., защото от тогава е влязъл в сила този закон. А това, че решението на ТЕЛК е до 01.12.2007г. означава, че парите са дължими до тази дата. Ако се явите отново на ТЕЛК за удължаване на решението, парите ще продължат да ви бъдат изплащани до срока на новото решение. Но отговори на всичките ти въпроси ще намериш ето в тази тема, тук можеш и да питаш каквото не ти е ясно: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=111895.0
Цитирай

в края на града

Мнения: 4 292
Този срок от 1г означава продължителността на ТЕЛК- а, тоест след година ще трябва отново да го подновявате. За деца максималната продължителност на ТЕЛК е 3г.
Имате право на изплащане със задна дата само на добавката по чл.43, която както Анитка вече е писала я изплащат от 01. 2005, защото тогава влиза в сила Законът, по който се изплаща. Тя е в размер на 105лв за 2005г и 112лв за 2006 на месец. Но при подаването на молбата за тези пари ще трябва изрично отзад на молбата да напишеш, да ти се изплатят за минало време. Ако не го напишеш се правят на ударрени и изплащат от датата на подаване на молбата. Прочети темата, доста сме коментирали там...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.