Как вървят хонорарите на интериорните дизайнери?

  • 2 002
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
 Някой ползвал ли е услугите на интериорен дизайнер, как вървят цените? Как им се плаща - на проект ли на какво?  Rolling Eyes  Ти му казваш какво би ти харесало и той ти намира съответните мебели и те съветва за цветовете на стените - така ли?
 Споделете опит или дочуто оттук-оттам, че хич не ми е ясно.  bouquet 10х

# 1
  • Мнения: 3 479
Нашият апартамент е обзаведен от интериорен дизайнер. Цените вървят от ок. 10 до 50 Евро на кв. м. Обикновено дизайнерите имат определен стил и работят в него и по-рядко се впускат в нещо различно (мое мнение). Например ако дизайнерът не харесва старинни мебели и ретро обзавеждане, то и не приема да работи такъв проект. Затова те съветвам да разгледаш повече списания, както и да се срещнеш с дизайнери и да видиш в какъв стил работят. Като ти допадне стилът им (и цената) вече можеш да го наемеш. Естествено казваш какво ти харесва, какви цветове предпочиташ, въобще задаваш най-общо задачата, а в процеса на работа се уточняват детайлите. Освен това непременно питай дали цената е само за проектирането или включва и контрол по изпълнението на проекта, поръчка на мебели и аксесоари, защото всеки работи различно. Питай също дали наемат майстори за някои довършителни работи или ти трябва да си организираш това. Много често има дизайнери, които внасят мебели и ти правят по-евтин проект, защото ти продават от техните мебели, други пък пък работят с точно определени фирми доставчици и ти препоръчват техни неща. Питай с какви мебели работят, за да разбереш от кой ценови клас са и дали ще те удовлетворят не само като дизайн, но и като цена.
Това се сещам така от раз, ако има друго ще допълня.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 511
Само за една стая от нашия апартамент съм ползвала услугите на дизайнер.Нищо не платих,защото той работеше към фирмата,която всъщност изработи мебелите и консултацията с дизайнер и изработването на проекта са включени в цената на мебелите!
Но имам сведения за дизайнер от Пловдив,който взема на стая 50 лв,на апартамент 100лв.,дизайнер от Пазарджик - на кв.м. - 10 евро и на такъв в София - на кв.м. - 25 евро,за цял апартамент - 300 евро! Просто трябва да потърсиш,да събереш информация и да видиш кое е най-изгодното за теб!
Според мен дизайнерът е човекът,който ти помага да доразвиеш идеите си,като ги визуализира и ти избираш от предложените ти варианти!
Дизайнерът професионалист не би си позволил да коментира вкусът ти,още повече пък да казва какво му харесва и какво не! Всеки си има вкус!

УСПЕХ и после да покажеш!
  bouquet

# 3
  • Мнения: 605
Аз питах скоро същото собственика на мебелната фирма, която ми прави мебелите и той каза, че цената е 10-12 евро на квадратен метър. Услугата интериорен дизайн по принцип включва абсолютно всичко - консултация и избор на подови настилки, стени, мебели, пердета, картини, аксесоари и т.н. Ние ползвахме само услуга дизайн на мебели, т.е. проектирането и изработването им като проектирането си е включено в цената на мебелите и не сме плащали допълнително, но архитекта ни даде ценни съвети за избора на цветовете в дома ни.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 819
Raffaello, като гледам стила на апартамента ти, имам чувството, че сме поръчвали на едно и също място.

Относно темата - и на нас проекта ни беше включен в цената на мебелите. Но дизайнерите ни помогнаха и в избора на тапети, настилки, осветление, а в бъдеще ще ги помолим и за помощ за пердета. Според мен хората държат на това, което работят и ти помагат за да не прецакаш трудът им със своите идеи.

# 5
  • :)
  • Мнения: 337
Amo dokolkoto znam sa dosta visoki, pri neobhodimost si kupuvam spisania i taka se informiram za novostite v tazi oblast, izliza po- evtino Peace

# 6
Здравейте, приключвам обзавеждане на първия ни собствен апартамент, което направихме заедно с дизайнер. Официалната цена е около 16 лв/кв.м - това е в Бургас като има възможности за договаряне, ако например се използват услугите му и за довършителните работи.
Как подходих аз - в продължение на месеци изкупувах всички списания за обзавеждане, изгледах всички сайтове и събрах една голяма колекция от Favourites. Отидох с всичко това, казах какво искам и какво ми харесва и след 2-3 дни имах дизайн, който комбинираше най-доброто от това, което исках.
Силно и горещо препоръчвам да се започне с дизайн. Услугата не е скъпа, а помага много за планирането на разходите и дейностите по ремонта или обзавеждането. А и опита и мнението на дизайнера са безценни.

# 7
  • Мнения: 77
 Satriani къде в Бургас се намира въпросният дизайнер? Точно за там ми трябва такъв. С тези скосове на мансардата може и много интересно да се получи, ако някой с идеи и креативно въображение се поразвихри, иначе ще си останат просто неизползвани пространства и това е.
Може и на лични. 10х   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
Ако проекта си го вземеш от проектанта - си го плащаш, той е горе долу процент от цената на обзавеждането ( средно, на това което ти е проектирал, например ако една кухня ти излиза около 3000 лв, той ще ти вземе да речем 10% от тази цена, за направата на проекта - включвам идеи за разположение на мебелие, цветовете, самото чертаене на проекта и т.н), а ако работи към фирмата която ще ти прави и обзавеждането - то си е включено в цената.

Общи условия

Активация на акаунт