Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 92 отговора

София

Днес имах работа в пощата, когато слизах от колата видях една много възрастна прегърбена баба, опитваше се едва да се качи по стълбите, помогнах й и влязох...
Докато попълвах формуляра си тя застана на гишето за пенсиите и пита дали може да си я вземе, от другата страна страшно нелюбезно и троснато служителката отсече - свършиха парите, ще дойдеш утре.
Тя бабата започна едва едва да й обеснява как и в петък са свършили и как й е много трудно да дойде до пощата, но от другата страта се започна едно ругаене Crying or Very sad, какво да направила, че няма пари, това нейна работа ли е....ужас, жената се разплака - чедо, аз нямам за хляб... Crying or Very sad
Щях да откача от болка, развиках се Embarassed, такъв скандал направих, че чак не се познах.
Взех бабката и я изведах навън, нямах много пари и сложих в джоба й 5 лв., тя милата тръгна ръцете да ми целува Crying or Very sad...не мога да спра да се вълнувам - това ли отношение заслужиха нашите родители, баби, дядовци, как поне от белите им коси не се засрамиха тези самодоволни, невъзпитани служители, толкова ли е трудно да обясниш като на човек защо няма пенсии, за какво става въпрос.
Страх ме е , срам е ме е, мъчно ми е, тежи ми , как не успяваме да направим поне последните им години по - добри, знам как се радват възрастните на уважение и внимание, това им е останало...
И те са били като нас - млади, горди, можещи, силни...защо на такава като мен не се прави на интересна тази, защото знае , че ще се защитя, а бабата не може.
На умряло куче нож вади...
Цитирай

Бубс, ти си един свестен човек.  bouquet
Цитирай

плевен

Права си, и на мен ми стана мъчно за женицата, и не веднъж съм присъствала на подобни сценки с възрастни хора  Sad
Цитирай

не знам какво да напиша, страхувам се, че всеки коментар би бил излишен...
Цитирай

София

Миналата седмица същото стана и нашата поща."Любезните" служителки вдигнаха бесен скандал на една бабка,защото се молеше за мизерната си пенсия.И накрая викнаха окраната да я изхварли.
Цитирай

Пловдив

Правилно си постъпила Бубс. Ти си добър човек. Явно малко такива са останали обаче. Напълниха ми се очите със сълзи докато четях поста ти.
« Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 20:43 от renci »
Цитирай

София, Бели Брези

Жал ми е, мъчно ми е за възрастните хора. Всеки човек има правото да остарее и един ден да умре достойно ....
Основната част от днешните пенсионери нямат този шанс...

Буболина, постъпила си невероятно, поздравявам те, ти си един много добър човек Hug
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Бубе - този случай е такъв... гаден и жален...  Sad Браво, че поне с твоите 5лв. няма да си легне гладна женицата тази вечер  Hug

Ама има още много и хиляди други, в които старците нахалстват и се перчат бетер някои младоци... Е, тогава какво? Ще пеем друга песен. Пример: каква работа има тази прослойка в градския транспорт сутрин и вечер, когато и без това едвам се качваш и слизаш от превозните средства?!

Просто света е доста шарен Wink
Цитирай

Каквото и да напиша, кел файда.Оная тъпа п.тка от пощата едва ли ще й трепне окото.Понякога хората изобщо не се замислят, че след време и те ще са на мястото на бабата.
Нямам думи.Еййй, т`ва хората сме ужасно племе, мамка му.
Цитирай

Crying or Very sad Много тъжно, един ден и ние ще сме на тяхно място, колко се е озлобил народа просто нямам думи ooooh!
« Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 19:12 от Lео »
Цитирай

Стара Загора

Уф, много ми стана мъчно. Поздравления за постъпката ти,  Буболина   bouquet
Добре де, а не може ли да се подаде оплакване срещу тези "служителки"? Аз лично и до управителя ще стигна ако видя нещо подобно.  Twisted Evil
Цитирай

Sofia

Разбирам напълно чувствата ти. Само докато те четях и усетих мъка, мога да си представя ти като очевидец как си се чувствала.
Уви така стоят нещата и това е колкото тъжно, толкова  и жалко.
Винаги ми е ставало зле от гледката на спретнати чисти, възрастни хора, които просят. Е те това  ме покъртва! Хора, коит вероятно са били достойни, работили и са бъхтали цял живот, а накрая, когато се предполага, че трябва да изживеят последните си дни в почивка и отмора, те преглъщат и достойнство и гордост, за да не умрат от глад....
А безсърдечието на мнозина им пречи да прозрат, че старостта на никой няма да се размине и не се знае обстоятелствата до какъв хал ще ги докарат...
Цитирай

София

А безсърдечието на мнозина им пречи да прозрат, че старостта на никой няма да се размине и не се знае обстоятелствата до какъв хал ще ги докарат...

точно това мислех да напиша и аз по тази тема.
бездушието и безсърдечието, което ти пречи да се поставиш на мястото на другия и да осъзнаеш, че много лесно и неизбежно ще се озовеш там един ден.
много сме закоравели, много... Sad
Цитирай

София

Confused Confused ConfusedНаправо ми потекоха сълзите...Във всеки един такъв трудноподвижен и грохнал пенсионер виждам моите баба и дядо. Държавата нищо не прави...Много се надявам всеки стар човек да си има роднина , наглеждащ го често, че иначе не е живот.
Бубулина  bouquet
Цитирай

От такива случки винаги се разстройвам...... Горката баба.. Може да е моята баба..... Или утре да съм аз.... Или служителката.
И аз да бях, и аз щях да направя скандал. И съм правила.
Буболина, добре си постъпила!  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 92 отговора