раждането в Бургаска болница?

  • 22 501
  • 254
  •   1
Отговори
  • Мнения: 777
Моля всички майки, които наскоро са раждали в Бургаска болница да разкажат за обстановката, раждането и лекарите там? Предстои ми раждане след няколко месеца и четейки по-стари теми от форума, не останах никак обандеждена. Има ли някаква промяна от тогава до днес? Нека пишат майки, раждали наскоро.
center][/center]














miss_mimi - термин Септември 2007

mama21 - термин 03.05.2007

muna33 - 2-ро бебе

Megita - термин Август 2007 

babylove - 25 г. - термин Август 2007 - 1-во бебе

Mira(vatan1919) - 29 г. - термин Август 2007 - 3-то бебе

wish - термин 01.02.2007

rose_madder - 27 г. - термин 15.08.2007 - 1-во бебе

6u6on4eto - 29 г. - термин 26.07.2007 - 2-ро бебе

Тина78 - термин Май 2007

mimi4 - термин 03.03.2007

Лилита - термин Септември 2007

Катка

madllen - термин 19.04.2007

bp78 - термин 29.05.2007






Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 14:24 от bp78

# 1
  • Мнения: 161
Важно е да си настроена с мисълта че отиваш за да се запознаеш с детето си!!!Успех!!!
Има малко хлебарки,но ако спиш дълбоко-няма проблем.Дано родиш нормално,защото аз бях с операция и се наложи д стоя 7 дни там.У С П Е Х

# 2
  • Мнения: 777
Важно е да си настроена с мисълта че отиваш за да се запознаеш с детето си!!!Успех!!!
Има малко хлебарки,но ако спиш дълбоко-няма проблем.Дано родиш нормално,защото аз бях с операция и се наложи д стоя 7 дни там.У С П Е Х

Blagodarq za otgovora  newsm78

# 3
  • Мнения: 6 461
Последното ми раждане Mr. Green ooooh!,второто де ...беше преди 1г и 3 месеца.Година преди това бяха правили ремонт на родилно.
Заааа няколко дена престой -СТАВА Peace
Важното е ти и бебчето да сте добре...... Wink
И  през двата ми престоя СЛАВА БОГУ хлебарка не видях Whistling Whistling
За акушер-гинеколози в Бургас предполагам ,че си чела темата.
Така ,че не се притеснявай.Леко бременеене.  bouquet

# 4
  • Мнения: 595
раждах през април:
хлебарки има много - случайно можеш да ги настъпиш и задължително трябва да им се извиниш щото там те са хазяите
санитарките #2gunfire #2gunfire #2gunfire особена Бобито - запомни добре това име!
докторята - и тях #2gunfire #2gunfire #2gunfire изключение правят тия дето им плащаш - плащането НИКОГА предварително - за да си дойдат на уговорката щото може и да не дойдат ако вече са взиле парите.
акушерките #Cussing out
абе ако искаш повече инфо само свирни
а това в старите теми - ако има промяна то е само в датата

# 5
  • Мнения: 598
Абе никак не е розово положението, ама то с таз глупава здравна каса и с това безпаричие, всичките болници в страната май са така (може би с изключение на частните болници).

За процедурата около ражднето - Първо като те приемат , ходиш подписваш един куп документи, мен лично много ме болеше тогава и едвам изтраях да ги подпиша всичките. После те завеждат до родилната "стая" да я кажа и те оставят да лежиш, като през това време за да не скучаеш може ти да си сложиш чаршафите. Аз поне като отидох, нямаше никой там и изчаках три дълги часа докато дойдат още три момичета. Обикновенно така си нагласят нещата, че да раждат две по две. Примерно мен ме оставиха така да си чакам с болките, а после едно от другите момичета, които дойдоха я сложиха на системи за да и ускорят раждането и така стана, че по едно и също време родихме. Като ти почнат напъните, ставаш и се домъкваш до съседната стая, където има две магарета и там се ражда. Другите две момичета си ги оставиха за следобяд, защото само им бяха изтекли водите, не ги болеше, а и нямаха разкритие. Пуснали им системи, и двете пак почти по едно и също време родили.

По стаите наистина не е супер чисто, но аз лично на това не обърнах много много внимание. На втория ден успях някак си да си изкъпя косата и се поосвежих. По ми беше гадно самото раждане, и отношението на акушерката  #2gunfire. С две думи само те натискат по врата да си мълчиш и да си траеш там, нищо че те боли. И никакво внимание.

Но като цялоооо остава, радоста около детето след като се роди, след като го видиш  Mr. Green. Всичко друго остава на заден план
(въпреки, че от време на време още ме хваща яд, на тъпата акушерка и на другите там  Wink)

Основната работа я вършиш ти. От теб зависи да не се предаваш, въпреки че те боли, и да мислиш за детето, за това, че иска и трябва да излезе.

И задължително един или два месеца там след раждането, пак при гинеколога за преглед и ЦИТОНАМАЗКА

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 07:40 от Танина

# 6
  • Мнения: 2 577
Мммда  Rolling Eyes ситуацията е малък  ужас

Аз раждах октомври и за деветте години откакто не бях стъпвала там има ОГРОМНА разлика.

Така - хлебарките са факт, аз за три дена се усъвършенствах в убийство на хлебарки... Спахме на светло уж да не се разкарват толкова, но те са уникални просто ... нямам думи ... и съвсем безскрупулно се разхождат в кошчетата при бебоците.. ужас .. още изстръпвам като си помисля
Отношението - много зле. Добре че имах уговорка с лекар. Платих и наистина съм доволна. Казвам, че е зле тъй като имам наблюдения за другите момичета, пък и моя доктор като го няма и аз нали се сещаш попадах под общия знаменател. Наистина плащай след и никога преди - има лекари които не се отзовават, както казва Цачи. Сега обаче от няколко месеца има и нова разпоредба в болницата. Ако си извикаш лекар или акушерка т.е. имаш уговорка и те дойдат, а не са на смяна, плащаш и такса на болницата. Тарифите са 150лв. за акушерка, 300лв. за лекар, 500лв. за екип. Отделно и на тях трябва да им дадеш някой лев и тя става една....."Здравна каса европейски тип" ха-ха #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Моя приятелка отиде да ражда в Сливен. А колежка роди сега в Поморие. Като ги слушам - нищо общо с Бургас. Отношението е къде къде по на ниво и то без да плащаш.

Сега сестра ми ще ражда и тъй като няма да има възможност да отиде до Варна, пък и Сливен е по-далеч, тя ще ходи до Поморие

Важно е да си настроена с мисълта че отиваш за да се запознаеш с детето си!!!Успех!!!

Успех и от мен
Спокойна бременност и леко раждане
А накрая да гушкаш най-сладкото същество на света  bouquet

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 442
А колежка роди сега в Поморие.

Amelia,би ли споделила каква е тази клиника в Поморие?За частна клиника ли става въпрос и ако да,можеш ли да дадеш координати?

Тези луди ли са 500 лв.за екип+още толкова за рушвети за доктора  #Crazy Манеееее,да вземат да се  #2gunfire Аз за тези пари,ако всичко е наред,мисля да раждам във Варна,а там доколкото знам са на светлинни години от мизерната клоака и бездушните изверги в Бургаското родилно  Close

# 8
  • Мнения: 2 577
DARI_76 , както ти казах вече, сестра ми ще ражда януари и вече ходи на преглед в Поморие. На фона на консултациите при Дорийска, тя е очарована от вниманието, обясненията и прегледа там - 40-45мин. Клиниката не е частна, държавната е, но нямало нищо общо с Бургаската болница. Отиваш с направлението за хоспитализация, картон на бременната, лична карта, кръвна група, васерман и другите изследвания. Единственото което искат е памперси и превръзки, и шише, ако се наложи да го хранят детето. Няма като в Бургас списък . За плащането е така наистина, аз извадих късмет че доктора ми беше на смяна и родих до края на неговата смяна, така че на болницата не платих, но другите мимичета - да..
Ще ти пиша по-късно телефоните в Поморие, към обяд ще звънна на сестра ми да я питам.

# 9
  • Мнения: 2 577
DARI_76

Извинявай че малко закъснях Embarassed

телефона на родилното е 0596 / 2 20 63
Д-р Попов и Д-р Димитрова
на Д-р Попов дом.тел. е 2 59 17, а мобилния е 0888 / 69 46 15

Успех и пиши какво е станало

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 442
За плащането е така наистина, аз извадих късмет че доктора ми беше на смяна и родих до края на неговата смяна, така че на болницата не платих, но другите мимичета - да..

Amelia,това какво ще рече  newsm78...ще обясниш ли по-ясно,че нещо не можах да разбера.Наблюдаващият те лекар ли те извика да раждаш в неговата смяна,или така се получи?И защо другите са доплащали-за да родят при лекаря,при който е започнало раждането и да не ги поема нов екип,или въобще такава е практиката?Манеее,че ти ако не родиш 2 дена,колко трябва да се изръсиш,ама че гадост  #2gunfire.А в Поморие Попов ли е най-добрия?И аз не останах доволна от Дорийска и накрая се преместих-много ме претупваше и нищо не обясняваше,с ченгел да й вадиш думите от устата,направо накрая много взе да ме дразни.

# 11
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 516
ох и аз да се включа че и мен ме чака същото.Моя приятелко роди на 8 декември и каза че хлебарките наистина лазят по кошовете с бебешоците,каза обезателно да си носим шишета че техните били ужас.За плащането нямам думи то е ясно личната ми лекарка ми каза че дори нейната мед.сестра си е платила защото иначе те оставят като грешен дявол да се мъчиш.
И аз чух за Поморие доста добри неща.Тук колкото и невероятно да звучи на доста момичета едно от светилата ми иска 800лв. за секциото.Няма да му пиша името защото когато споделих стана бунт.Не можел този лекар който бил и голям човек да иска толкова да ама може ако искате вярвайте.За това ако остана тук секциото ще го прави наблюдаващата ми лекарка надявам се да не е толкова алчна Mr. Green.
Дали има ВИП стаи- не че не става в обикновена но просто да питам.

# 12
  • Мнения: 595
ВИП стаи нъцки Naughty
а за секцио ако искат повече от 500 са мародери!
и ако става въпрос за Ангелов - щото знам че си иска кат простак... #2gunfire и биииииииииииииииииип  #Cussing out щото е последния некадърник

# 13
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 516
 newsm48 smile3532 направих грешката да отида Ангелов да ми потвърди бременноста а понеже съм с гинекологична операция и по принцип вероятноста беше нищожна за бебе тоя простак каза
-Теб са те кастрирали почти аз ще те довърша извънматочна ти е бременноста ,събирай си багажа ето ти номера ми и за да ти направя красив шев а не като тоя ще струва 350лв.
-Заклевам се че това каза,добре че не го послушах защото вече съм в 23с. и малкия мъж се развива много добре-пу пу пу.Таткота едва го спрях да го нашамари.
Честно ви казвам момичета 800лв. секциото момиченцето вече е на 4 месеца.Може да е най-добрия лекар и да е спасил много бебета и майки но хората се променят,а може и просто да е помислил хората за доста богати.

# 14
  • Мнения: 595
Муцка ти за Георгиев ли говориш щото той наистина е най-добрия ама по принцип не иска пари
ако искаш да му дадеш - тва е
поне 3 мацки познавам дето при него са раждали едната бяхме легло до легло
трябва да е наистина голямо изключение
я си кажи
а Ангелов зн ли какво вика вместо "Честито - бременна си" човека казва "не се притеснявай ще те изчистим" като че ли си се изцапала някъде

Общи условия

Активация на акаунт