Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте мами, от 6 дни вече и аз съм мама на момиченце. Проблема е че не иска да суче от едната гърда. Пробвах със силиконово зърно (най-обикновенно, нямаше и етикет каква марка е) и сякаш сучеше добре, а пък гърдата си остана пълна. Моля ви някой ако е ползвал такива зърна и е доволен да ми препоръча!Предварително ви благодаря.
Цитирай

София

Честито бебче Hug, живо и здраво да ти е!
Аз в началото нямах оформени зърна и трябваше да се кърмим със силиконови и единствените, които и харесваха бяха на Чико (най-тънки и най-добре прилепваха)
Цитирай
Честито бебче, да ти е живо и здраво   bouquet
Силиконови зърна съм ползвала само на Авент и съм много доволна от тях  Peace
Цитирай

Ку-куландия

Честито  bouquet да ви и е жива и здрава и много да ви радва!!!
Това не бива да те притеснява. Повечето бебета имат предпочитания към едната гърма.
Аз ползвах тези на Авент защото от тях имало в първия магазин в който влязал мъжът ми, но ги използвах за корекция на хлътнали зърна.
Бих ти препоръчала да пробваш различни пози при кърмене. Аз го слагах в едно и също положение при сучене и от двете гърди. Примерно ако като суче отляво и го гушкаш с глава сочеща на ляво, като го преместиш отдясно си подлагаш възглавница на която бебето да лежи и то ти се пада под подмишницата в същата паза като при другата гърда. Малко объркано стана дано си ме разбрала. Виж и в библиатека, мисля че имаше статия за позите за кърмене.
Успех! Peace
Цитирай

Честито бебче, да ти е живо и здраво   bouquet

Peace
Цитирай

София

Честито бебче, да ти е живо и здраво   bouquet

Peace
Цитирай
И аз имах такъв проблем. Едното ми зърно не е много излязло и бебето не можеше да го захапе.
Обаче като се изцедиш малко точно преди да започнеш да го кърмиш, гърдата ти омеква и на бебето му е по-лесно да започне. Пък и зърното поне малко се очертава и пак улеснява бебето.
А ако е абсолютно невъзможно, силиконовите зърна трябва да свършат работа. И аз си купих - на NUK, обаче за нищо не стават, а като ги стерилизирам стават на петна.
Цитирай

София

Честито бебче  Very Happy да ти е живо и здраво!
Силиконови зърна съм ползвала първо Авент, след това Чико - защото на Авент нямаше внос за определен период, но не ми допаднаха тези на Чико, и си купих на Нук. Ами.. всичките ми свършиха работа, но тези на Чико са прекалено тънки, и не ми харесаха, защото докато имах рани, си беше като без тях.. Така че, в началото мисля на Авент и на Нук са по-сполучливи, когато свикнете - ако продължавате като нас със силиконови зърна - всички стават  Peace
Цитирай
Моя мъник вече е на три месеца и половина. от около 3 месеца ползвам силиконови зърна на чико. в началото не искаше да суче, дърпаше се, а имам нормални зърна, така и никой не можа да обясни защо става така. имах постоянно рагади и в един светъл миг със сълзи от болка на очи реших да изпробвам силиконовите зърна и се родих. . обаче т.к. с. зърна са безцевтни успявах редовно да ги хвърля със салфетката, с която се избърсвам след кърмене. на няколко пъти ги спасявах от кофата, но впоследствие останах с един брой и реших да си купя на авент, т.к всичко, което ползвам е на авент. обаче бебчо нещо не ги прие. бореше се много, не сучеше както трябва и така си и останах и до ден днешен да ползвам само едното с.зърно на чико. и двата вида бяха силиконови. на чико не ми добада това, че имат два ръба от вътрешната страна и като са ти разранени зърната не е никак приятно, но иначе са добри. сега като му дам гърда се чуди какво е това и защо е толкова миниатюрно (в сравнение със сил.зърно) Smile)
Цитирай

4естита рожба.
Когато се роди малкия нестига 4е се роди само 2300 гр,но и не искаше да су4е от гърдите.Първите десет дни го храних с шише и с доста зорове,после си купих силиконови зърна на 4ико, запо4на да си хапва добре и аз се родих.Понякога опитвам да му давам без тези зърна,но неиска.Други не съм ползвала защото съм доволна от тези.
Цитирай
Благодаря ви момичета! На няколко пъти тръгвам към магазина за силконови зърна, но още се мъчим да сучем направо от гърдите.  elitza_elitza: за сега сме на този вариант- изцеждам малко с помпата за да се поиздърпа малко зърното. И с много зор успява да засмуче. Дано да продължи  baby_neutral
Цитирай

Банско

Дано да успееш!!! Най-добре е да се справиш без никакви приспособления. Не за друго, по-лесно е и няма какво да забравиш ако излизаш или отиваш на гости например  Laughing
Колкото по-лесно, толкова по-добре! Струва си малко усилия в началото Hug
Цитирай

берковица

Аэ се опитах да полэвам, но Маги не ги хареса WhistlingА с хлътналите эърна се борих 3м, помогна ми само помпата.       Честито бебче  bouquet bottle
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.