Куини ЗАП или БЪЗ?

  • 1 741
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Благодаря за линка!

# 17
  • Мнения: 4 362
Сега ще ти отговоря по обстойно:
Не трябва да сравняваш двете колички-те са коренно различни.
Quinny Zapp-абсолютно лятна
-много лека
-много маневрена
-много компактна
-събира се в най малкият багажник
-за дете над 1 г. е стабилна и удобна
-определено обаче леко друса по неравности,няма амор. който да обира вибрациите
-липса на багажник /макар,че не е голям минус/
-липса на положения на гръбчето /ай това е най големият и минус/  Tired ,макар че много майки намират изход,като големите деца спят по малко и седнали на заведение просто подпират количката на зад опряна на стол  Peace


Quinny Buzz
-маневрена
-срена тежина
-компактна
-можеш да ползваш коша като седлака за кола и когато детето е заспало в него,просто изкарваш коша и го вкарваш в колата/аз така правя/
-има чанта ,която събира най необходимите неща
-вече имат и кош
-страхотен сенник,за да не пече на детето
-сама се разгъва
-регул. на вис. на дръжката.
-махаш се сенник
-някой майки казват,че обаче след годинката и половина на детето започва да тежи доста,но коя комб. количка не тежи тогава?
и още,и още

# 18
  • Мнения: 1 111
  За дете над 1 г.-Зап.Сега за Бъза, това са моите наблюдения, когато детето е по-тежко, над 10 кг.тежестта му пада на предното колело и количката става по-трудна за управление.Иначе си е супер!
 П.П Видяхте ли вече новите Buzz?

# 19
# 20
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Ей,тази вече е невероятна Peace!Колко ли ще струва?

# 21
  • Мнения: 4 362
Ей,тази вече е невероятна Peace!Колко ли ще струва?

Очаквам отговор утре от вносителите  Grinning ,но според мен определено ще е над хилядарка,като разбера утре ще пиша  Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Айде пак колички Куини Mr. Green
Имала съм и двете- начесах си крастата преди почти 2 год., освен това вече, според мен, съвсем не са модерни, и гъзария (почти всяко второ дете се вози в такива), а напротив- досадни са ми  Thinking
Сега имам  на друга фирма и определено съм си доволна
Но живот и здраве, като се реша да имам второ дете, пак ще си купя най-екстравагатната и интересна количка  Mr. Green

# 23
# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Цитат
Айде пак колички Куини Mr. Green
Имала съм и двете- начесах си крастата преди почти 2 год., освен това вече, според мен, съвсем не са модерни, и гъзария (почти всяко второ дете се вози в такива), а напротив- досадни са ми  Thinking
Сега имам  на друга фирма и определено съм си доволна
Но живот и здраве, като се реша да имам второ дете, пак ще си купя най-екстравагатната и интересна количка  Mr. Green

Ей,това мнение е баш по темата!

# 25
  • Мнения: 4 362
Айде пак колички Куини Mr. Green
Имала съм и двете- начесах си крастата преди почти 2 год., освен това вече, според мен, съвсем не са модерни, и гъзария (почти всяко второ дете се вози в такива), а напротив- досадни са ми  Thinking
Сега имам  на друга фирма и определено съм си доволна
Но живот и здраве, като се реша да имам второ дете, пак ще си купя най-екстравагатната и интересна количка  Mr. Green

Давай мнение за Зап-а,кога го взе /на колко беше детето/ и как се справяше със спинкането  Grinning

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
След като ми проходи сина (1г.1м.) реших да сменя Бъз-а със Зап, защото младежът желаеше да бута количката, а Бъз-а е абсурдно да се бута от дете, най-малкото не е удобно, затова,че е с една цяла дръжка.
Взех Зап, обаче толкова ниска и друслива количка, а и къде да му нося джунжуриите  Thinking- топки, влакчета, коли и всякакви подобни щуротии- без кош, не ми беше удобно, както и без борд за ръчичките.Със спането не сме имали проблем, защото не искаше да спи навън (вече спеше по веднъж- следобяд), но положението на гръбчето също си ми беше приоритет при избора на друга количка. Че е лека- лека е, ама то и от какво да е тежка- 3 пръчки и плат  newsm78
И аз исках да е различна и т.н., обаче като не ми беше удобна  Sick- вързвах торбички с играчките, които влачихме в парка и ходехме накичени  hahaha
Зависи от детето-някои деца не искат да си бутат количките, а само се возят, други почти не се возят, и майките търчат след тях, влачейки  количката  hahaha
и сега като видя майка с дете, което е над 1 и половина и се вози в Бъз, се чудя на ентусиазма на майката  newsm78- дали наистина й е удобна количката или й избива парите  Cry

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат
Айде пак колички Куини Mr. Green
Имала съм и двете- начесах си крастата преди почти 2 год., освен това вече, според мен, съвсем не са модерни, и гъзария (почти всяко второ дете се вози в такива), а напротив- досадни са ми  Thinking
Сега имам  на друга фирма и определено съм си доволна
Но живот и здраве, като се реша да имам второ дете, пак ще си купя най-екстравагатната и интересна количка  Mr. Green

Ей,това мнение е баш по темата!
Тая забележка ще я подмина, че съм в коледно настроение  Whistling

# 28
  • Мнения: 4 362

и сега като видя майка с дете, което е над 1 и половина и се вози в Бъз, се чудя на ентусиазма на майката  newsm78- дали наистина й е удобна количката или й избива парите  Cry

Хм,защо мислиш така?Защото става тежка ли?
Аз също ще я пускам за продан Бъз-а,но след като Зап-а не е ок,каква друга  Thinking  Изобщо не ща да чува/чета за Чиполиновци и Бертонита.Кангаро и др. подобни

 

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 819

Ами, просто на мен ми стана вече неудобна и ненужно голяма, когато синът ми проходи, исках съвсем олекотена лятна количка, която да мога да влача с една ръка, а с другата да държа детето.Освен това,да, става доста тежичкаа, ко се наложи да я пренесеш заедно с детето(само веднъж ми се случи  #Crazy, а синът ми е слабичък- около 9-10 кг. беше).
Но при нас прохождането му съвпадна с  настъпване на пролетта  Grinning, така че лятна количка си беше съвсем намясто.
Индивидуално е- според желанието и претенциите на майката към количката и удобството на детето.
Аз спорех с майка ми, като ми обясняваше,че сама ще достигна до извода да семня Бъз-а с по-лека  количка, ама накрая така и стана  Rolling Eyes
При вас може и да не се наложи, ако сте с по-кротки деца и ви е удобно.Аз се изнервях от постоянното наместване на коша, имах проблем със сгъването на конструкцията (наложи се да я подменят), така че бях категорична, че ще я сменя.
Ползвах 1 месец ЗАП и в карйна сметка след обстойно разглеждане по магазините и чудене м/у Ариа на Пег-Перего и Премама, взех Премама Peace.
Но пак казвам- от собствен опит достигнах до този избор!
НА авторката- за лятна количка, м/у двете според мен по-добре да купи Зап, ако ще си вози детето през пролетта, ако отсега иска да си смени количката- зимата съ Зап за дете на 6-7 месеца ми се струва  newsm78, незнам, ако купиш и чувалче, може и да стане, ама крачетата на детето ще висят.
Деа, и аз свалях коша, ако Влади заспеше по път и направо с него в колата, а после вкъщи  Peace, докато не ме глобиха  Embarassed
Успех с покупката!

Общи условия

Активация на акаунт