Мнения за Оргаметрил

  • 2 834
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте! Имам нередовна менструация, а съвсем скоро се установи, че нямам и овулация.  Sad   Преди два месеца за да предизвикаме М гинекологът ми предписа Оргаметрил 5 дни 3х2 т. След 10 дни ми дойде,но на 18 ден отново се появи кървене.Последва една обилна и продължителна менструация - 12 дни. За да спрем кървенето пих Метергин, но не помогна и отново трябваше да взема Оргаметрил. Пих го 15 дни 2х1т. Но ето че този месец всичко се повтори отново - на 16 ден от началото на цикъла пак прокървих. Отново ми предписа Метергин, пия го вече 4 ден, но кървенето не спира, а напротив - засилва се.  Някой имал ли е подобен на моя проблем след прием на Оргаметрил? И дали в него е причината?  Изследвала съм си хормони - LH, FSH, Prolaktin, Estradiol, Testosteron. Естрадиола е много по- нисък от долната граница на референтните стойности. На 14 ден си правих отново LH, FSH - ниски.  Трябваше да изследвам и Прогестерон на 21 ден , но сега като ми дойде не знам. Много съм притеснена и объркана.   Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 35 919
Според мен потърси по-компетентно мнение, от специалист по стерилитет.
В случаят лекарката ти лекува само симптома, но не и причината.
За липсата на О. все пак си има някаква причина  и тя трябва да се открие.

ФСХ и ЛХ /+ Естрадиол/ се правят на 3 ден от МЦ.
Прогестерон на 7 ден след доказана О.

# 2
  • Мнения: 664
Да, имах странични ефекти от оргаметрила, цикълът ми стана страшно обилен, почти като кръвоизлив и продължаваше по 2 седмици. Потърси друг лекар.

Общи условия

Активация на акаунт