Да си сложа ли гел на ноктите?

  • 170 802
  • 759
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Миналата седмица се запознах с една мацка с разкошен френски маникюр...Завидях Embarassed Моите нокти са постоянно къси/ама мноу къси hahaha/ и макар и да се старая да ги поддържам оформени, често не ми остава време да ударя един лак...
Та, мацката ме светна, че този маникюр всъщност си го прави само веднъж в месеца, с гел, след което отгоре може да си слага какъвто си иска лак, или да си го носи така - само френски, чак след месец ходи да си подкъсява ноктите и така...Не й се чупят, винаги са във форма, не й се бели ни лак, ни нищо...Много готино ми се вижда.
Но! Възникват следните въпроси:
-наистина ли ще мога да ходя на маникюр само веднъж месечно, защото за повече просто нямам време Sad
-колко трае процедурата по гелоизпичането на 10 нокъта - пак по горната причина - време кът!
-как така не се изтрива френския маникюр, когато отгоре се слага друг лак и после се чисти с лакочистител newsm78
-вредно ли е за ноктите - защото тая съсипия ноктопластиката например, никога няма да допусна до ноктенцата си Naughty
-колко е нормалната цена за такава процедура? Девойката каза, че дава по 25, което ми се вижда напълно нормално, но Лозенец ми е далече и ще си търся в моя район. До колко е нормално да струва такъв маникюр?
Чакам мненията ви с нетърпение Hug

# 1
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Така... ще се опитам да отговоря на повечето ти въпроси, ако става въпрос за същата процедура, за която и аз си мисля:
- не знам за веднъж месечно, по- скоро веднъж на 3 седмици ще трябва да посещаваш маникюристката;
- първоначалната цена май е около 30-40лв за слагане на такъв гел, след това поддръжката варира- от 15 до 25 лв ( доколкото си спомням, може вече инфито и да не ми е актуално);
- като време- първия път си отдели около 90 минути, по- натам за поддръжка около час;
- в сравнение с ноктопластиката тази процедура е малко малко по- безобидна, но не е никак безвредна.

И най- накрая искам да кажа, че и аз много исках да си слажа такъв гел ( акрилен мисля че се казва), но моята маникюристка, при която ходя от години, категорично отказа да ми го направи, т.к. щяло да ми "съсипе ноктите"- това са нейни думи. И ме отказа...


# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
И най- накрая искам да кажа, че и аз много исках да си слажа такъв гел ( акрилен мисля че се казва), но моята маникюристка, при която ходя от години, категорично отказа да ми го направи, т.к. щяло да ми "съсипе ноктите"- това са нейни думи. И ме отказа...

Пфууу, знаех си Twisted Evil Язък Confused

# 3
  • Мнения: 511
по добре не

# 4
  • Мнения: 5 622
Дори да ти съсиое ноктите, това ще е временно, доакто ти израстнат новите нокти, не засегнати от покритието. МОят съвет е все пак да си сложиш щом искаш. Нищо не е толкова страшно и пагубно. И коса и нокти- растат, струва си да правиш експерименти, понеже не рискуваш кой знае колко....  Peace

# 5
  • Мнения: 306
Ако веднъж ти съсипе нокът,лечението е дъъъълго,продължително и неприятно.Гъбите са много упорити!Ако решиш да си направиш все пак,довери се на професионалист,макар,че и те са хора,може и да сгрешат!

# 6
  • Мнения: 5 622
А кой е казал че ще хване гъбички?!  Shocked

# 7
  • Мнения: 14 486
извинявайте че се намесвам ама и аз съм се замислила да започна да ходя на маникюристка да ми прави френски маникюр. тук съм чела че някои много хвалят гела но аз тъй и не разбрах този гел къде се слага и оставам с впечатление че се слага когато ти правят ноктопластика. позната която ходи редовно обаче ми казва - не е ноктопластика, гел е, ама къде е тоя гел?!? ако може някой да обясни точно процедурата каква е? или в крайна сметка мога да отида на маникюр и просто да ми направи френски маникюр само с лак? щото сама вкъщи не ме бива

# 8
  • Мнения: 1 547
Абе, другарко, друга работа нямаш ли си? Лична убавица си, какво толкоз, че нямаш перфектен маникюр?
Аз лично не бих. Имам хубави нокти, но не и време за подобни процедури. Още повече не е добре за ноктите ти. Тъй че твърдо нЬе.

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Я да се изкажа и аз с моя дългогодишен опит при маникюриста Mr. Green.То между гела и ноктопластиката единствената разлика е,че в началото се слагат удължители на ноктите.Като минава време истинските нокти си растат,а удължителите се скъсяват и така докато се изрежат напълно и тогава си остават нашите си нокти,които благодарение на гела стоят твърди и не се чупят.Подръжката е на всеки две седмици/поне аз така ходех/ и при нас струва около 20 лв.може и по-вече зависи каква ще е декорацията.

# 10
  • Мнения: 14 486
докато се изрежат напълно и тогава си остават нашите си нокти,които благодарение на гела стоят твърди и не се чупят.b]

това ясно - а ако не си сложиш "удължители" може ли само гел да си сложиш и гела се слага отдолу а отгоре се лакира или как?

# 11
  • Мнения: 4 202
-наистина ли ще мога да ходя на маникюр само веднъж месечно, защото за повече просто нямам време Sad
ТОва е една от най-големите заблуди, на които съм попадала. Лятото бях с гел точно защото маникюристката ме убеди че се прави поддръжка веднъж месечно, но след като си сложих гела се оказа, че в началото издържа 3 седмици и то със зор, а след 4-5 ходене едва издържа и  2 седмици, някак си ноктие започнаха да се извиват много странно и започна да ми сеотлепя гела много бързо.

Да, наистина ръцете изглждат перфектно, толкова женствена не се бях чувствала отдавна, но се оказа, че за тази красота трябва да плащам по около 50 лв. на месец т.е. по 25 лв. за всяко посещение, окол 20 за поддръжката и 5 за френския маникюр.

И все пак нищо не типречи да опиташ, винаги можеш да отидеш да ти го махнат. След махането ноктите са в отвратително сстояние,моите се възстановиха за около 2 месеца и вече нямам проблем, но нямам и красиви ръце.

Абе както мама винаги ми е казвала "Трай бабо за хубост"

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
За да се сложи гел ноктите трябва да да са дълги долу-горе еднакво за  да изглеждат добре.На твоите нокти се слага гела,пече се и върху него се лакира.С две думи може Peace!Това удоволствеи на месец ще струва около 50лв. с лакиране без декорации.

# 13
  • Мнения: 1 290
За да се сложи гел ноктите трябва да да са дълги долу-горе еднакво за  да изглеждат добре.На твоите нокти се слага гела,пече се и върху него се лакира.С две думи може Peace!Това удоволствеи на месец ще струва около 50лв. с лакиране без декорации.
Ехаааа само за ноктите 50 лв doh Трябва да съм в парламента или в подземния свят ooooh!
Базикам се,ама наистина не е евтинко Whistling

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Или да си мома Mr. Greenаз бях такава като си ги слагах! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт