Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора
Синът ми е на 12 г. и случайно при няколко мерения на температура в период от месец , установихме температура - 35.3- 35.5. Притесних се , педиатъра каза, че е нормално, кихахме, кашляхме, но до там. Признак на какво е тази ниска температура?
Цитирай

вирусна инфекция, така ни каза докторката и на нас като бяхме с такава!
Цитирай

Може за някой да звучи смехотворно, но аз се обезпокоих, защото синът ми е слаб, лесно се уморява, а освен всичко това баба му се опита да му премери пулса, а той почти не се хващаше, трябваше да му пляска по ръката, за да улови нещо и то за кратко. По скоро се тревожа това да не са признаци за нещо по-сериозно. Давам витамини и се опитвам да разнообразявам храненето му, но той яде избирателно определени неща.
Цитирай

Защо не му пуснеш изследвания- кръв и урина Peace
Цитирай

Направи изследвания на щитовидната жлеза. Това са симптомите за хипо или хипертиреоиедизъм. Естественно, може да има и други причини, но и този вариант е възможен.
Цитирай

Oxi11, какво означава това, можеш ли да ми обясниш по-подробно, а изследвания ще пусна още другата седмица.
Цитирай

Извинявам се, че повдигам стара тема, но в момента точно това ме интересува.
хипертиреоиедизъм. предполагам, че нищо не означава- чичко Гугъл изплюва само едно нещо и то е тази тема.

Някой има ли наистина идея на какво може да се дължи такава ниска Т?
Цитирай

пише се хипертироидизъм, затова.

До колкото разбрах, ниската телесна температура може да се дължи не на хипер-, а на хипотироидизъм или на диабет.

тук има инф … 9;ки.
« Последна редакция: Пет., 16 Март 2007, 15:20 от Margarita »
Цитирай

пише се хипертироидизъм, затова.

До колкото разбрах, ниската телесна температура може да се дължи не на хипер-, а на хипотироидизъм или на диабет.

тук има информация на английски.

Благодаря ти  Hug
Цитирай

Някои вирусни инфекции протичат с понижена температура така, че не се притеснявай.
Можеш да загряваш тялото като топиш краката в морска сол,пиене на топли чайове,а ако детето казва,че му е студено и не се затопля на големите магистрали се поставят топли шишета с вода т. е под мишничките,под колената в ингвиналните гънки за 5 минути, изчаква се мери се температурата и ако няма ефект може да се повтори.
Цитирай

Колко е нормалната телесна Т ? И при каква трябва да се обърне внимание ?
Цитирай

Благодаря ти  Hug

Видях в друга тема, че детенцето ти е изкарало пневмония скоро. Мисля, че е нормално. Йоан също е с по-ниска температура след пневмонията.  Smile
Цитирай

И Мария е с ниска телесна температура обикновено след всяко боледуване 35,4- 35,5. Случвало се е и при инфекциозни процеси вместо да вдига т, тя да пада. Обикновено става студена и много бяла. В такъв момент гледам да я затопля
Цитирай

Оказа се, че е нормално след прекараната пневмония, резултатите от изследванията са добри. Но като цяло не било обезпокоително.
Цитирай

1-13 от 13 отговора