Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Кемер махала

...преместването в друга драдина ?
Значи ходим на градина вече втора седмица и тя не престава да плаче и сутринта и на обяд и след обяда , въобще почти целия ден си крънка. Това добре знам че не е свикнала с голямата промяна и аз го приемам горе долу добре , обаче с свеки направо сме на нож вече . Василена като я питам какво са правили през деня тя ми разказва едно , а като я разпитва бабата съвсем друго , че много и се карат  че са я наказвали и все такива лощи неща . Говорила съм с госпожите (едната ни е съседка) и те казват че освен плача нямат сериозни проблеми с нея . Свки настоява да я премесим в друга градина понеже в тази са нямали подход към децата. Тя по принцип си е такава винаги търси вината в другите ,но не и в себе си . Дори да са наказали наистина детето  аз съм сигурна че е имало защо понеже знам за какво става на въпрос , и свеки знае колко е глезено детето но не иска да си признае. Вината била в госпожите . Не знам какво да правя  лошото е че живеем заедно и този разговор е неизбежен , а вече не се издържа  за тия две седмици (не пълни)и ако така продължава с рева .....
Дали преместването е решение? newsm78
Цитирай

под тепетата

Не искам да те разочаровам ( по-скоро свекито ти  Mr. Green), но според мен местенето  няма да спре плача на детето. Дай му време да свикне с новата обстановка, новия режим, а ако както казваш е и глезанка, и на двете ще ви трябва повече търпение , ако не се е делила от вас.Някои деца се адаптират по-бързо, на други им е нужно повече време. И в същото време не отстъпвай, покажи че ходенето е за постоянно, а не е за ден-два, щото на дечко може да му хрумне с рев да си постигне своето. Успех и с дечко и със свеки! (не знам с кой ще ти е по-трудно   Wink)
Цитирай

под голямата лоза

Незнам откъде такива способности в свекървите винаги да успяват да манипулират децата, както им е угодно на тях newsm78
Моето мнение е, че преместването в нова градина едва ли ще доведе до по- различен резултат.
 За детето  това пак ще е по същия начин откъсване от семейната среда и промяна в режима. Shocked
Дори рискуваш да я научиш ,така, че щом тя ревне , и веднага да стане на нейното- в случая да не ходи там, където мама е решила. Дори да я преместиш- резултата ще е същия.
В случай, че сте сигурни, че детето трябва да ходи на детска градина,  Моят съвет е да стиснете зъби и да й дадете да разбере (на детето, де) че това е всекидневието й от тук нататък. Shockedв противен случай, тя едва ли ще свикне да ходи в която и дза е ДГ  :roll
Цитирай

Кемер махала

В случай, че сте сигурни, че детето трябва да ходи на детска градина,  Моят съвет е да стиснете зъби и да й дадете да разбере (на детето, де) че това е всекидневието й от тук нататък. Shockedв противен случай, тя едва ли ще свикне да ходи в която и дза е ДГ  :roll

По принцип ходя на работа но в семейната фирма така че мога и да си я гледам , но все си мисля че като е по голяма ще и е по трудно ?
Цитирай

под тепетата

Ако не сега, то по-късно ще не ще,ще трябва да ходи на подготвителна, и по-добре сега да си пореве като малка (което е разбираемо и нормално) ,а не като магарица в предучилищна група. 
Цитирай

скорпионка, таня е на 2г, но все пак ще споделя - вече 3 месеца плаче всяка сутрин
според мен никога няма да спре
първият един месец беше ужасно - сутрин плач, следобед мрънкане и тръшкане с истерии
след това нещата се успокоиха и сега е добре
продължава да плаче сутрин и да не иска да влиза, но следобед като я вземам (а е винаги сред последните 3) е страшно превъзбудена и весела и ентусиазирана...
минах през етапа, когато си мислех, че вината е в госпожите и мислех да я местя
сега съм почти убедена, че не те са причината
брат ми плака 3 години (!), т.е. не е имал ден в градината, в който да е влязъл без плач
сутрин плачеше за мама, а следобед за госпожата - много му било мъчно, как щял да издържи до следващия ден без нея Smile
така че не се предавай, две седмици са малко време
това за мен лично е минималният период за адаптация
вслушвай се разбира се в разказите на детето, тя е голяма, и ако нещо те притеснява го обсъждай с госпожите
щом сте и близки и съседи съвсем не би трябвало да има проблем да си споделяте тревогите Smile
просто има по-емоционални деца и това е  Hug
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

При мен смяната на яслената група направи нещата от отвратителни, прекрасни, пу-пу.
Но аз първо се опитах да говоря с лелите, обвинявах себе си, че не общуваме, игнорирах рева на повечето деца в групата и нервната обстановка, създавана от лелите. Така се мотках два месеца, докато на мъжа ми не му прикипя с моите непрестанни обмисляници и отиде на разговор с директорката. Преместиха го в група, за която бях чувала само добри отзиви и съвсем различни изисквания, отколкото в първата, в която бяхмез аписани.  Сега е различно-спокойни лели, спокойни деца.

При нас подейства, но защото имаше странични фактори, които бяха изключени.
Ти говорила ли с лелите, какво е тяхното мнение, те стават ли за разговор и пр. Смяна на групата без основателна причина (включително и какви са предимствата на новата група) е безсмислена.
Цитирай

... Смяна на групата без основателна причина (включително и какви са предимствата на новата група) е безсмислена.
мда, много точно казано...
Цитирай

София

А защо ли вашата принцеса разказва на теб едно, а на баби друго?  newsm78 Wink

Може би защото е усетила пукнатина м/у вас и умело се възползва. Мисля си, че проблема е в отношенията ви със свеки, а не че детето е глезено. То просто е умно Wink

Поговори със свеки да застане на твоя страна пред малката и да покажете положително отношение за месец-два /особено ако си сигурна, че в градината се държат добре с детенце/ после ако продължават така нещата - говорете за местене. 
Цитирай

Кемер махала

Може би защото е усетила пукнатина м/у вас и умело се възползва. Мисля си, че проблема е в отношенията ви със свеки, а не че детето е глезено. То просто е умно Wink
Isa Наистина много си права
Ако зависи от бабата тя въобще няма да ходи на градина , направо първи клас . Опитвам се по всякакъв начин да избягваме коментарите за градината пред детето но нещо немога да го избегна
Сигурна съм че просто си намира причини и оправдания за да не ходи на градина и бабта се поддава. Обяснила съм на свеки че не може с нашето дете да се държат по по различен начин от другите деца в групата пък било и то за известно време , защото пак така ще свикне. Тя единствена плаче в групата , но пък и е най- нова там  и все още се надява като плаче че ще кажем хайде днес няма да ходиш. Знам че един път така направили после няма оправия.
Аколкото смяната на групата много се радвам че е потръгнало добре при Франзела Калина, но при нас едва ли ще е така . Тук се касае за смяна на самата градина което съм против .Познавам госпожите и знам че не се държат лошо или ако е така то е само с мойта глезена принцеса.
Ще трябва да се въоража с много търпени и нерви и смело напред.
Ох пак стана много дълго за което се извинявам но просто ми е болна темата  Sad
Цитирай

София

Две седмици не е ли  твърде кратък срок за генерални изводи ?  newsm78
Цитирай

Според мен  на детето му трябва още време да свикне с промените. Местенето в друга градина няма да промени нищо.
Цитирай

ПЪРВОМАЙ

Здравей,скорпионка,не отстъпвай,детето трябва да свикне с градината,просто му трябва време,ако сега го спреш,след време ще бъде още по-трудно да свикне,а и не можеш да си представиш колко по-самостоятелни и независими стават.Децата имат нужда от контакт с деца и нищо не може да го замени,Знам,че не е лесно да слушаш как детето ти плаче,но едва ли смяната на градина ще реши проблема.Моите деца плакаха около 1 седмица,но бяха на 2год.и 7 месеца ,когато тръгнаха на градина-в яслата нямаше места.Бях свидетел на детенце,което плака 3 месеца подред,но в крайна сметка свикна.Все пак решението си е твое,но не позволявай на другите да ти се месят.Послушай сърцето си,то знае най-добре от какво има нужда твоето дете  bouquet          LoveДЖУЛИ-07.01.2003       LoveГАБИ-29.12.2003
Цитирай

БГ - София

А защо ли вашата принцеса разказва на теб едно, а на баби друго?  newsm78 Wink

Поговори със свеки да застане на твоя страна пред малката и да покажете положително отношение за месец-два /особено ако си сигурна, че в градината се държат добре с детенце/ после ако продължават така нещата - говорете за местене. 
И аз съм на това мнение, малката умело манипулира баба си.
Две седмици са кратък период за свикване, дайте му на детето поне месец за да свикне.
Цитирай

И аз съм на мнение, че трябват около 2 м. Моят син плака доста, но сега е спокоен. Даже ни пожелава приятна работа  ooooh!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора