Отговори
# 75
  • Мнения: 2 907
Дааа, Биба. 2кг и ако е 2кг и 5 грама, ще режеш и отваряш пакета, та пушек ще се вдига. Права си, като купуваш такова Päckchen, ще е хубаво да си купиш и кухненска везна, така че да можеш да го претеглиш до последното грамче. Знаеш ли защо няма човешко отношение и дори малко съчувствие към клиента? Защото овцата си казва " Дааа, до 2кг са казали хората, прави са, Ja wohl! " Докато хората разсъждават така овчедушно и нямат и малко лична гордост, за да кажат високо " Аз съм клиент и ви плащам като правя например еди какъв си компромис, направете и вие за мен", ще бъдем мачкани от служители и ще навеждаме глави пред разкъсания Коледен пакет, който честно да ти кажа в момента ми навява всички чувства , но не и радост. А ти ще ми кажеш, че грешката е моя. Ми да, моя е . Само че аз първо забелязвам човешкото отношение, а после други подробности - като колко е организирано аджеба в Германия, какви паркинги направили и колко педантично се гледа пакетът ти да не премине и е един грам! Бравос, както казваше Алековият Бай Ганьо.


Биба, нищо лично към теб. Не се заяждам, а съм много разочарована и тъжна. Аз презирам този свят, в който живеем, той не съвпада с идеята ми за хармония ,а хората са за мен по-недоразвити и от животни. Наблюдавам ги всеки ден и с всеки ден стигам до извода, че човекът е някакво недоразумение. Ти, Биба, ако не разтвориш поглед и не излезеш от пакетната и паркингова проблематика, няма да разбереш какво имам предвид. И пак казвам - не те познавам Биба и затова не наричам теб овца, а стадото, което прави дори аутсайдери като мен овца, било и само черна...

# 76
  • Мнения: 3 880
Ти, Биба, ако не разтвориш поглед и не излезеш от пакетната и паркингова проблематика, няма да разбереш какво имам предвид.
Уфф , Мистик, иzвинявай ако те обидих с това, че не гледах от твоята камбанария _ по случайност стана дума zа пакетната и паркинговата практика, zатова и се включих да кажа неЩо в таzи връzка, накрая си направих съвсем добронамерено труда да обясня zаЩо се е случило така, а накрая какво иzлеzе_ бях причислена към овцете и патките Wink
Хайде със zдраве, няма да се обяснявам повече и няма да противореча и беz това няма да имам време теzи дни Peace

(Да кажа само, въпреки, че ми каzа да не се хваЩам zа пакета Wink ако беШе наистина 5 г повече както примера, който си дала, наистина ЩеШе да мине, но 750 гр са малко повече от 5 или 10 Wink)

# 77
  • Мнения: 2 907
Абе шмате, точно това казах - че не те наричам овца. Наричам овце всички нас! И аз нямам време и нерви да се надприказвам.

Между другото, тя като ми каза да режа и да махам, аз го направих. Махнах играчката за детето на приятелката ми. Пак се наредих на опашка. Като ми дойде реда, пак го теглиха и излезе 2, 050кг! Трябваше да махна и един шоколад от 100г.... Идеята е , че компромис няма нито за 500, обаче нито и за 50 грама! Какво са това 50 грамчета шоколад? Ще ти кажа. Това са радост за някои хора, а за други са само 50грама в пове4е за нещо, което и те не знаят какво е. Това ми беше идеята. Дано сега я разбра.

И моля те, не казвай, че те наричам нещо, което изрично съм казала, че не съм!  Wink

# 78
  • Мнения: 1 363
За Англия. Не сме имали проблеми с телефоните досега. Всичко е ставало много бързо. С АОЛ имахме проблем. Въпреки, че вече два месеца бяхме прекъснали договора си с тях, даже нямахме и телефонна линия, когато се преместихме в града, където живеем в момента, те решиха да си изтеглят пари от бившия директен дебит за месец ползване на интернет. Отне доста разговори (за наша сметка) с тази и онази да ни се върнат парите и обещае прекъсване на договора.
С Бритиш Гас имахме подобен проблем. Бяхме решили да минем към тях -за ток и газ едновременно. Но аз направих проучване и се оказа, че няма да направим никакво спестяване, напротив и в разрешения период се отказахме да продължим. Обади се тяхна служителка, докато разговаряхме по телефона тя прекъсна договора и дотук беше, НО НЕ. Почнаха да валят едни писма от сегашните ни доставчици, че ни прехъврлят към Бритиш Гас и ако има грешка да им се обадим. Пак доста време, разговори отне докато се изясни кой какво, що. Момичето от ЕДС, ни каза, че това е редовен номер на Бритиш Гас.  Confused

# 79
  • Мнения: 185
Сега да ви разкажа какво ми се случи днес. Бях си купила от немската поща пакет ДХЛ, струва 13 евро и мога да слагам до 2кг вътре.

Не се ядосвай, но такава е практиката в Пощите. Пакетът е бил до 2 кг и дори и 5 гр повече вече го причисляват в следващата ценова група (тук) до 5 кг, което е повече от три пъти по-скъпо.
В ДЕ го 2 кг струва 8,90, ако не се лъжа (беz картона). Аz си нося винаги ножица и нещо zа лепене, та го лепя след като го премерят там, така иzполzвам грамажа оптимално.

# 80
  • Мнения: 11 307
Мистик, с риск д ате ядосам, ще ти кажа, че мацката в пощата дори и да е взела пакета на тази цена, после в разпределителния център, лентата е щяла да го отхвърли, защото там мерят автоматично размерите, теглото и сравняват с щтрихкода и познай ако искаш да излъжеш машината - пакета се озовава обратно при теб.
Лично преживяно!
Последно да кажа пак за немските пощи - ако пращате големи пакети, то те трябва да са под конец изпънати и с прави на 90 градуса ъгли. Имало ли малко отклонение, трябва да се плаща за шпергут и ариведерчи изгодна цена. Така побеснях веднъж - за един колет трябваше да платя 29 евро  #Crazy, щото не бил 90 градуса, ами 110!
После отидох при ГСЛ и го пуснах за 13, щото те не работят с ъгломер. Mr. Green

# 81
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
брех, тая тема как съм я пропуснала  Rolling Eyes Видях я в на4алото и докато реШа да пиШа, из4езна. Донна, комплименти абсолЮтно, аз съм от тези дето им доску4ава 4ести4ко от манджи и памперси. И ми е много интересно да разбера дали само в Италия има такива " недоразумения" #2gunfire. Мислех си, 4е си е типи4но талианска тая цигания, ама явно не Sick
Дано да имам време да я из4ета добре, пък после Ще разкажа и аз за Телеком и Инфострада (либеро), мобилни оператори, осигуровки и банки он_лайн... тук последния месец ми беШе ужасяваЩ... сега съм се записала в една организация за заЩита на потребителя и 4акам Юриди4еска помоЩ... ако не друго поне да се 4уе Crossing Arms

# 82
  • Мнения: 714
Дано да имам време да я из4ета добре, пък после Ще разкажа и аз за Телеком и Инфострада (либеро), мобилни оператори, осигуровки и банки он_лайн... тук последния месец ми беШе ужасяваЩ... сега съм се записала в една организация за заЩита на потребителя и 4акам Юриди4еска помоЩ... ако не друго поне да се 4уе Crossing Arms

Феямке, това е организацията, в която плащаш членски внос, нали така?

# 83
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Дано да имам време да я из4ета добре, пък после Ще разкажа и аз за Телеком и Инфострада (либеро), мобилни оператори, осигуровки и банки он_лайн... тук последния месец ми беШе ужасяваЩ... сега съм се записала в една организация за заЩита на потребителя и 4акам Юриди4еска помоЩ... ако не друго поне да се 4уе Crossing Arms

Феямке, това е организацията, в която плащаш членски внос, нали така?

те във вси4ките плаЩаШ #Crazy.
Асоконс май е най_важната, ама искат 50 еври и след това трябва да им ходиШ на крака в представителствата. Направих АКУ, 1 евро плЮс, естествено, евентуални адвокатски разходи (фиксирани са разните тарифи). Но пък можеШ да комуникираШ с тях с ел. поЩа, бързо отговарят.
Тия другите просто ме нервираха, може и да са най_големите, но нямам намерение да им плаЩам наем и персонал, еле пък да не можеШ да се свържеШ с тях по тел или майл. Shocked

# 84
  • Мнения: 11 307
Италианки, да ви питам, пак по темата е, при вас има ли правни застраховки?
Такива неприятни дреболии обикновено се уреждат от тази застраховка при нас.

# 85
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Италианки, да ви питам, пак по темата е, при вас има ли правни застраховки?
Такива неприятни дреболии обикновено се уреждат от тази застраховка при нас.

не знам. newsm78
но няма да се у4удя, ако ги има и са просто поредната измама. Sick

# 86
  • Мнения: 714
брех, тая тема как съм я пропуснала  Rolling Eyes Видях я в на4алото и докато реШа да пиШа, из4езна. Донна, комплименти абсолЮтно, аз съм от тези дето им доску4ава 4ести4ко от манджи и памперси. И ми е много интересно да разбера дали само в Италия има такива " недоразумения" #2gunfire. Мислех си, 4е си е типи4но талианска тая цигания, ама явно не Sick
Дано да имам време да я из4ета добре, пък после Ще разкажа и аз за Телеком и Инфострада (либеро), мобилни оператори, осигуровки и банки он_лайн... тук последния месец ми беШе ужасяваЩ... сега съм се записала в една организация за заЩита на потребителя и 4акам Юриди4еска помоЩ... ако не друго поне да се 4уе Crossing Arms

Мацка, разказвай колкото се може по-бързо за мобилния оператор и хоум-бенкинга ... че току-що взех второто към една тъпа банка .. да не се окаже яка минавка  #Crazy

# 87
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
брех, тая тема как съм я пропуснала  Rolling Eyes Видях я в на4алото и докато реШа да пиШа, из4езна. Донна, комплименти абсолЮтно, аз съм от тези дето им доску4ава 4ести4ко от манджи и памперси. И ми е много интересно да разбера дали само в Италия има такива " недоразумения" #2gunfire. Мислех си, 4е си е типи4но талианска тая цигания, ама явно не Sick
Дано да имам време да я из4ета добре, пък после Ще разкажа и аз за Телеком и Инфострада (либеро), мобилни оператори, осигуровки и банки он_лайн... тук последния месец ми беШе ужасяваЩ... сега съм се записала в една организация за заЩита на потребителя и 4акам Юриди4еска помоЩ... ако не друго поне да се 4уе Crossing Arms

Мацка, разказвай колкото се може по-бързо за мобилния оператор и хоум-бенкинга ... че току-що взех второто към една тъпа банка .. да не се окаже яка минавка  #Crazy

нямам време... виж колко съм едносри4на в отговорите Confused. НапиШи ми на ли4ни, ама не говорех за хоум бенкинг, а за самата банка он лайн_работи перфектно докато не ти се наложи да търсиШ някаква извънредна информация. И тогава  #Cussing out #2gunfire
Ще гледам утре сутринта да успея да разкажа.  Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 5 475
За Италия не знам откъде да започна...
 
Случай номер 1 - Телеком Италия -

Да не повтарям феиам и донна ал воланте. Само да кажа,че Телекома трябваше да ни преместят дом.тел и АДСЛ-а за срок от 10 работни дни....първоначално се оказа,че около месец ни бяха сгрешили номера (даден ни беше нов номер,който не отговаря на зоната),след дестки обаждания и оплаквания на кол центъра им...се усетиха и смениха номера...хайде пак чакане...накрая след още 15 дни -сложиха телефона...и се започна одисеята с АДСЛ-а...пак обаждания,чакане,оплакване...и след 3 месеца - най-после и АДСЛ-а беше активиран.
  Проблема спред мен е,че кол центъра ти отговаря от Бари (Южна Италия)и изобщо нямат представа за какво става дума...пращат мейли на техниците,а те съответно са отделни фирми,обслужващи по договор Телекома и не им пука за времето,за което трябва да приключат...нали Телекома плаща неустойките...
 
Случай номер 2 - ТИМ- мобилен оператор

 Искане за смяна на оператор и запазване на стария номер...законен срок 20 дни...чакам от 4 месеца...

  Случай номер 3 - Строителни фирми

 2005 година купихме апартамент в строеж (доста напреднал,оставаха само довършителните работи),пусков срок април 2006....междувременно продадохме жилището,в което живеехме и за всеки случай си оставихме 3 месеца допълнително от датата,на която трябваше да влезем в новото...стана юни..нищо...не можаше да се влезе в блока...с 300 зора края на септември се нанесохме...при условия...2 седмици без топла вода...месец и половина без газ...пеш до 4 етаж- без парапети п стълбите...като за капак,в момента когато си нанесохме мебелите ни обраха- откраднаха ни абсорбатора...естествено фирмата се беше презастраховала,за да си сложим мебелите ни накараха да подпишем писмо,което ги освобождава от отговорност в случай на кражба...
  По отношение на закъсненията за пусковия срок...в предварителния договор от 15 стр. има клауза за непредвидени обстоятелства...и естествено получихме писмо ,в което беше цитиран големия студ и проблеми с фирмите изпълнителки на довършителните работи.Така ,че никаква възможност за искане на обезщетение.
  До днешна дата все още не е довършено,работят безкрайно бавно.
  От 4 месеца сме вътре,дойдоха още около 7-8 семейства,(от близо 60),поне имаме топла вода,работи един асансьор,имаме пощенски кутии,но не можем да получаваме поща,както  и домофон,който не бачка.Не можем да си сменим адреса (което за Италия е важно,защото има закон антимафия,който изисква да си смениш адреса до 2 дни)...
  Да не говорим,че ти обявяват една цена на квадратен метър...в последствие трябва да платиш 3 % от общата стойност за комисон на фирма за недвижими имоти,която продава новия апартамент (де факто тя е клонинг на строителната фирма),накрая се оказахме и платци по лихви,върху ипотечния кредит на фирмата строител ,от момента ,в който сме подписали предварителния договор...т.е. от май 2005...сумата беше 13 000 еуро!До ден днешен още нямаме нотариален акт...казаха края на януари...дано!Защото в противен случай ,ако някой запорира собствеността на строителната фирма,де факто не сме собственици на нищо и парите ,дадени досега изгарят.
  Само с 2 думи да кажа и за довършителните работи,обявени в рекламата на строежа,като луксозни. Предлагат ти избор от 2 вида обикновен фаянс и паркет...всяко искане за нещо по-различно ти се калкулира по пазарна цена на квадратен метър плюс труд.
 
  Случай 4 - Банки

IW Bank на рекламата на сайта им можеш да откриеш сметка онлайн за 5 мин.Вярно е,но после за да я активираш се оказа ,че ако нямаш друга твоя сметка,от която да пратиш пари ,за да те идентифицират ,трябва да се ходи в офиса им в Милано.
  Каква е логиката,ако ти си в Палермо,да ходиш до Милано ,за да се идентифицираш!
Да не говорим,че при цените за поддръжка на банкова сметка тук ,не е много изгодно да имаш няколко сметки.

Случай 5 - Училища

Дъщеря ми учи последна година в лицей (гимназия),учители на изключително ниско ниво- оказа се ,че системата е да се спечели държавен конкурс за преподавател,а не да имаш нужното образование ...и факта е,че е пълно с некадърници,които изобщо не си разбират от работата...постоянно им сменят учителите,което също понижава качеството на обучението...

Случай 6- Фирми за посредничество при наемане на работа

Моя случай- 2 дипломи за висше образование- едната италианска,МБА от САЩ.Владея 4 езика,последно работно място - мениджър в огромна банка в САЩ(работа след спечелен конкурс).
  Тръгвам по фирми...първо любезно ми обясняват,че практиката е да се праща по интернет автобиография...пращам...минава месец -никой.. почвам да звъня...с голям зор ме викат на няколко опознавателни интервюта...карат ме да попълня някоя бланка и дотам се приключва...дават ми съвет- да пращам автобиография с фамилното име на мъжа ми (тук не сме променя името при брак),за да не се разбира,че съм чужденка.
  Междувременно родата тук се задвижва да търси връзки...защото само това е спасението...
   До момента -нищо! На никой не му пука за опита и уменията ми.Един познат,работещ в Банка се изказа,че отвън  не наемат никой...всичко става с вътрешен човек..
  Добре, сменям тактиката...нова автобиография- махам част от образованията и професионалните умения...да не плаша...резултат- няколко интервюта пак на познавателно ниво..и дотам...от друга фирма ме съветват...да забравя Банките- там били връзкари,а на ръководни позиции- само мъже...
  Пак промяна на автобиографията...търся всичко свързано с икономика...и пак удрям на камък...чужденка,жена,че и над 35...абсурд да се намери нещо...
  Вярно, страната е в икономическа криза,много италианци са на улицата...дори и съпруга ми казва,че ако го изгонят от работа шанса да намери друга е нулев...
  Но пък гледаш обяви и работни места...отговаряш 100 %,че и повече на изискванията и накрая....никой не се обажда...
 
  И така седя си у дома,което не ми се е случвало от 20 год. и се занимавам с преводи.
Както и умувам,какво да измисля да работя сама за себе си...трудна задача..във времената на глобализация...

  Хайде стига засега,че много се разписах...

      

# 89
Zdraveti na men mi haresva temata.Az jiveeia v Amerika niakoi moge li da mi kaje nesho podobno dali i tuk se sluchvat takiva nesha.Pitam zashoto sam nova a i sas ezika ne sam mnogo dobre.

Общи условия

Активация на акаунт