Как да реагирам когато дъщеря ми ме удря ?

  • 4 514
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 237

Привет мами !
Ей ме на,пиша ви с цицина на главата.Още не мога да се свестя от силния удар който дъщеря ми ми нанесе.Не съм я предизвикала.Лежахме си на спалнята,гледахме анимация и тя изведнъж със всичка сила ме удари по челото със чашата Авент ! Ужасно ме заболя !Веднага и викнах и я попитах защо ме удря.Тя само се сви и ме погледна смирено.Ядосах се и излязох от стаята.И докато пишех тая тема,се обади майка.Докато говорех с нея,дребната взе една пръчка и взе да ме удря.Спокойно и казах да не го прави ,но тя продължи.Кипна ми и и ударих един шамар,за което в момента ме е срам   Embarassed
Затворих я сама в стаята наказана а тя се скъса да реве.
Ама така никой не печели.И двете сме разстроени,а идеята е да я накарам да разбере че е направила нещо лошо от което ме боли.
Много ми е мъчно и незнам как да реагирам.Чувствам се виновна,сигурно съм лоша майка.Другите майки май не правят така.... Sad Признавам,че може просто да е искала внимание.Ама какво да направя и аз като вече изнемогвам,по цял ден (често и нощ) сме сами,тя е палава,вече силички нямам.Не е ли нормално да се изнервям ?
Хубаво е че бързо забравя и ми прощава.Но аз се терзая.
Преди около месец например ме удари жестоко с една тежка играчка.Направи го в гръб.Не очаквах.Помислих че ми е счупила носа,болката беше непоносима.И друг път се е опитвала да ме удря,но бързата ми реакция ме е спасявала.
А иначе е много добро детенце,обожава да ме гушка и целува.Кротичка и добронамерена е.
Мами,кажете ми какво да правя,защо ме удря ? Как да реагирам най-добре ?
Ох,една буца ми е заседнала в гърлото.......    Cry


За протокола да отбележа,че баща си го удря повече и от мен.

# 1
  • Мнения: 636
аз в такива случаи давам да се разбере, че е извършила нещо лошо. Обяснявам че така не се прави и казвам, че ме  е заболяло и ще плача. Другият родител казва"иди сега да цункаш мама, че я боли" и тя идва и ме милва и ме целува. Но и тя така гледа като твоята дъщеря мълчаливо и сякаш не разбира. Зависи и все пак на каква възраст е дъщеря ти.
Опа, сега видях че е на почти същата възраст.

# 2
  • Мнения: 2 237
Там е проблема,че другия родител почти винаги отсъства и няма кой да и каже че мама я заболяло и да я цунка.Все си мисля че винаота е в мен,но как да се поправя.....От друга страна пък,понякога е нужно и да ги пошляпваме,не може все да ги галим.Незнам ,объркана съм....   Tired

# 3
  • Мнения: 38
Не се обвинявай-на всеки се случва да му кипне.Просто винаги опитвай да й обясниш .че не е хубаво да удря .Моята щипеше много .но това го правеше от любов -просто щом ме видеше и започваше да ме щипе-но постепенно успях да я убедя.че ме боли и напоследък минахме на целувки.Но и аз шляпам по дупето  когато не се вслушват в думите ми. Просто няма човек с железни нерви . Wink  bouquet              Heart EyesДЖУЛИ-07.01.2003        Heart EyesГАБИ-29.12.2003

# 4
  • Мнения: 7 474
И ние минахме през такъв период, обаче пострадалия беше таткото ooooh! Според личната ни докторка децата така изразявали любов  newsm78 Ама таз любов продължи доста.  Сега вече не  е така Peace Здрави нерви трябва   Laughing

# 5
  • Мнения: 636
Там е проблема,че другия родител почти винаги отсъства и няма кой да и каже че мама я заболяло и да я цунка.Все си мисля че винаота е в мен,но как да се поправя.....От друга страна пък,понякога е нужно и да ги пошляпваме,не може все да ги галим.Незнам ,объркана съм....   Tired
Тогава ти и го кажи и дори се прави че плачеш, реагирай като дете примерно и виж дали това помага.

# 6
  • Мнения: 1 640
Миличка,напълно те разбирам какво те мъчи.И при нас се случва понякога/не често/,но преди2-3 мес. -често, това,което описваш.Мен не смее да ме удря,защото се карам,мърморя и в краен случай,когато мн. се ядосам-удрям!Но таткото често е потърпевш-стиска го за носа,дере го с нокти по лицето,плясва го през лицето.Така всъщност тя му се радва,според мен,защото го вижда за 1-2 часа вечер.Баба си,която вижда мн. рядко,я щипе.Бях на работа за 3 седм. септември месец и тогава я гледаше майка ми.Малката беше насинила ръцете на на баба си от щипане!А майка ми въобще не оказала съпротива.Аз обаче съм 24 часа с детето и не се оставям да ме тормози, та дори и от обич!Като посегне-обяснявам;карам се;удрям накрая,ако не разбира!В крайна сметка и майките са хора-имат праг на търпението си!

# 7
  • Мнения: 78
не се обвинявай,мила.вината определено не е в теб.аз също много се изнервям,а мъжа ми умее да води диалог с дъщеря ми.виждам че това е подхода,но аз често нямам това търпение.опитай и ти.разговаряй с нея,занимавай я.просто й обръщай повече внимание и всичко ще е наред.възраста й е такава

# 8
  • Мнения: 1 446
Скубане , хапане и на края удряне с разни предмети. Огромни синини. Реакцията от моя страна е мълчание и игнориране. От това най - много страда.
Като тръгне да ме хапе или да ми дърпа косите , започвам да го гъделичкам.

# 9
  • Мнения: 1 734
Обяснявам с твърд тон, че това не е добре, не трабва да се удря мама и т.н. Но това са номера, които ги у4и в яслата и после вкъщи ги изпробва върху нас

# 10
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Моята дъщеря се случвало да ме удари само два пъти...баща си - един Mr. Green.
За разлика от повечето мами тук, аз действам по друг начин - в момента, когато ме удари и аз я удрям/разбира се, не силно/ Crossing Arms...в нашия случай върши перфектна работа. Затова и ме е удряла само два пъти - разбра какво следва при това и поведение.

# 11
  • Мнения: 2 237
Ох,значи не е само при нас.Вчера пак ме удари с чашата и още много пъти с ръце.Да не говорим колко ме скуба и драска.Баща си също го удари много лошо,одра го по лицето и му разкървави окото.Пробвахме първо кротко да и обясним.Тц.Пробвахме да повишим тон.Пак нищо.Пробвахме с игнориране - не става.Накрая вече взехме и ние да я удряме,пак не беше особено впечатлена.Явно е решила че ще ни удря и това е,независимо как реагираме.Та освен да се заредим с търпения и да чакаме този етап да отмине,незнам какво друго да направим.Ако дотогава не ни е пребила де....  Mr. Green
Благодаря че се включихте,олекна ми !  bouquet

# 12
  • Мнения: 902
Близна4е, не се притеснявай, това е фаза.Все пак, според мене ако детето се опитва да удря мисля 4е би трябвало да забележи някаква реакция от страна на родителя.Макар 4е, от друга страма жсяко дете е индивидуално за себе си ,как ще реагира и съответно каква реакция би му повлияло най добре.Аз нямам свекърва, но втората жена на свекъра, доста по млада от него, но доста устата, непрекъснато се пробва да ми "предписва " как да реагирам,в разли4ни ситуации.Аз я оставям да си дърдори(Свекъра обикновено ако е там,и свъсва вежди да ме остави на мира), но си правя каквото си знам, по простата при4ина, 4е ако  едно малко дете разбира как не бива да прави, ако го плеснеш през ръцете, друго ще те разбере , само ако му повишиш тон, трето пък ще спре да върши глупости,,ако го игнорираш.Всяко за себе си регагира разли4но и ние май4етата сме затова за да разберем как е правилно за нашите деца.АМОята Киара е много любвеобвилна, не прекъснато ни гали и целува, идва си и си 4ака да бъде гушната и целувана.През другото време оба4е е като торнадо,не от лошотия , а
заЩото е любопитна и иса вси4ко да види и пипне.Плеснах я през ръката когато за не знам кой си път повтарях"Не събарай дисковете.."Тя ме погледна погледна и... ми върна удара по ръката...НАй напред разбира се се ядосах и исках да я ударя за втори път, но се замислих-защо?Аз съм тази,от 4ието поведение тя у4и и като  гъба попивателна ми изпива реакциите и действията.Ако аз я гушкам, ме гушка и тя, а като я ударя, е нормално да ме удари и тя, защото за малкото й мозъ4е щом аз го правя, може да го направи и тя...Затова й хванах ръ4и4ките и с много сериозен тон й казах "не, Киара, не така"-а това "Не така " тя го разбира.Няколко секунди ме изгледа също сериозно и.. се гушна в мен.Оттогава , ако тя по4не да пищи или да се върти,ако нещо не й харесва, или се опитва да ме удари(впро4ем ,слу4ило се е само веднъж) я хващам за ръ4и4ките и й казвам, сероипзно но спокойно.."Недей, Киара,Това не се прави, това е лошо и боли... Винаги е слушала.
Все пак,това е на4ина за справяне с МОЕТО дете.Едва ли би подействсло при всяко ,мал4уганите са с разли4ен темперамент.ОПитвайте всякак, докато се намери верния подход...НАли и ние се у4им покрай тях  Peace

П.С,Сетих се още неЩо в тая насока-имам една папка с родителски писма, отпе4атани като книжка,полу4ихме я от съвета като подарък за раждането на малката.Съвместна работа на родители и педагози , страшна е.. Много 4есто я 4ета и  все пове4е забелязвам колко реална е, как добре и с колко разбиране е написано вси4ко .Та, там пиш? 4е е много важно за малките, ако се караш на детето, затова 4е се е държало лошо, и то покаже някаква позитивна промяна, е много важно, да дадеш на детето да разбере 4Е сИ ВИДЯЛ ПОЗИТИВНАТА ПРОМЯНА  и да похвалиш малкото същество .аз обикновено й казвам "Не, така Киара, това не е хубаво,ти нали си послушната КИара?Ти нали си на мама милото бебе?Нали си на мама любовта?Дааааа, Киара няма да прави пове4е така, тя е толкова послушна(Тук ве4е отдавна е дошла да я гуша)Милото послушно бебе на мама, мъни4ка тя на мама умни4ка... " и т.н докато ни мине "издивяването" При мене действа. Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 13:40 от Mam4e Bandit

# 13
  • Мнения: 4 965
Не знам дали ще е най-правилният съвет, защото моите не удрят, но преди време Еса се беше ядосала от нещо. Спеше, сестра й я събуди и тя се разкрещя. Аз исках да я успокоя, но тя започна да ме удря с всичка сила с юмручета и шамарчета, дори взе една играчка и искаше да ме удари с нея. Просто я придърпах към себе си, гушнах я много силно и започнах да й обяснявам, че това е лошо, че много боли, че мама ще плаче, че това е беля, а мама много я обича и не бива така да прави. Залюлях я и отидохме в другата стая само двете, като продължих да й говоря, че мама я обича и искам да я цункам и да спре да ме удря. Постепенно се успокои и започна да ме гушка и също да ми казва, че ме обича. Оттогава не е удряла и дори, когато се сдърпат със сестра й, започва да обяснява колко е лошо да удряш.
Т.е. според мен наказанието и удрянето от твоя страна показват, че е нормално, когато си сърдит или ядосан да удариш, вместо да запазиш самообладание.
Съдя и по себе си - като се скарам с някого, ако той ми отвърне, се ядосвам още повече; ако остане спокоен и моята реакция се променя към добро.

# 14
  • Мнения: 902
Ох,значи не е само при нас.Вчера пак ме удари с чашата и още много пъти с ръце.Да не говорим колко ме скуба и драска.Баща си също го удари много лошо,одра го по лицето и му разкървави окото.Пробвахме първо кротко да и обясним.Тц.Пробвахме да повишим тон.Пак нищо.Пробвахме с игнориране - не става.Накрая вече взехме и ние да я удряме,пак не беше особено впечатлена.Явно е решила че ще ни удря и това е,независимо как реагираме.Та освен да се заредим с търпения и да чакаме този етап да отмине,незнам какво друго да направим.Ако дотогава не ни е пребила де....  Mr. Green
Благодаря че се включихте,олекна ми !  bouquet
#
Близна4е, знам 4е като майка те боли както да бъдеш удряна от детето , така и да го удариш и наказваш, но моля те, не се примирявай със ситуацията, търси на4ини.Ако  трябва, направи пак това -бие ли-в детската стая сама. Знам 4е ако го направиш тя ще се тръшка и ще се скъса от рев, ще крещи и ще дивее, на теб самата ще ти е жално и ще се 4увстваш като най-лошата майка на света, но вярвай ми, по добре тя да реве сега от теб, отколкото ти след време от нея.Или опитай да я гушкаш и целуваш,докато се укроти...Ако пак не става, пиш, ще намерим на4ин , който да й повлияе, само не я оставяй да си прави каквото си иска.Сигурна съм 4е ще налу4каш сама верния отговор, ти си й мама, носила си я в тялото си, ти си най близо до нея, ще я разбереш.Стискам ти палци и дано скоро реш?нието изско4и само отнякъде.

@Azaf,  Peace  bouquet , то4но това имах впредвид . Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт