Проблем с мобилен телефон

  • 818
  • 13
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Бях писала в Клюкарника и може някой от вас да са видяли, но нищо не се разреши.
Преди 2 месеца си куоух нов мобилен телефон. Получавам смс-и от холандски телефони, но от български не. Телефонната компания има договор с Мтел. Опитах се да оправя нещата с Мтел: нищо. От тук: също нищо.

На някой нещо подобно да му се е случавало?
Има ли някой, който би искал да ми изпрати смс от друга страна / не Холандия / ,за да видя дали получавам въобще от чужбина. Ще изпратя телефона в лична. Много благодаря на отзовалите се.

# 1
  • Мнения: 7 803
тук преди време имаше такъв купон, не помня с кой оператор беше. не знам и дали вече са оправени нещата, но то беше към определен оператор

# 2
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Аз пък получавам смс-и от български телефони, но пък не мога да пращам до тях.
Сигурна ли си, че роумингът е активирам? Защото мъж ми има такава опция в неговия абонамент, (да може да говори навсякъде в Европа), но се активира при поискване от потребителя и трябва активирането да се подновява ежегодно.
Аз нямам такава опция, затова не съм сигурна, че ще мога да пратя смс до Холандия, иначе с удоволствие бих ти помогнала.

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ами моят е с карта, която зареждам, а не с абонамент. Confused

# 4
  • Мнения: 3 880
Ти бъзикна ли всички наастройки? Моя например има някакви опция за забрана на входящи или изходящи обаждания и друг вид съобщения от и към чужбина. Да не би да ти е включено нещо такова без да знаеш newsm78

# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Биба,
къде са тези чудеса? Четох в упътването: нищо.
Някой по-спец от мен да ми даде разяснение?

# 6
  • Мнения: 6 167
Ами моят е с карта, която зареждам, а не с абонамент. Confused

калинка, аз получавам смс-и от 2та мобилни оператора ( Мтел и ГЛОбУЛ) , но не мога да изпращам към глобул ( защото моя оператор няма договор с глобул).
също така аз нямам роуминг включен!!! тоест, не зависи от роуминга.

не разбрах каква компания използваш ( холандска ли?)
но ако искаш изпрати ми номера на лични, ще ти пусна смс!  Peace

# 7
  • Мнения: 6 167
Биба,
къде са тези чудеса? Четох в упътването: нищо.
Някой по-спец от мен да ми даде разяснение?

не мисля, че проблемът е в настройките на телефона.

липсва ми информация
:
от коя компания ти е сим картата?
има ли компанията ти сключени договори с Мтел и Глобул.
кактв модел е телефона, все пак.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Калинка, преди 3 години и аз бях се озовала в подобна ситуация  Rolling Eyes Смених си оператора Водафон с O2 и никакви смси не получавах, но само от МТел! А майка ми точно на Мтел беше. Два месеца ходене по мъките, О2 прехвърлят топката на Мтел, Мтел на О2. Добре, че мъж ми работи точно в тази сфера, задвижихме колегите си в Мтел, а тук се свърза директно с поддръжката на смс центъра и им каза какво да проверят, та се оправиха нещата  Crazy
Дай и аз да пращам смс, ако искаш.
Към кой оператор си в Холандия?

# 9
  • Мнения: 847
Моят френски телефон също е на карта ,но аз полу4авам без проблем смс от Мтел ,но не и от Глобул те нямат договор с Оранж..и нищо специално не съм правила с настройките...ако искаш дай номера на ЛС аз съм в БГ и имам Мтел-ски номер ще се опитам да ти пусна смс..
Каква марка  ти е телефона?

# 10
  • Мнения: 2 907
Калинке, извън темата съм, но искам да ти ратя ЛС, а не става понеже кутията ти е препълнена. Трий бързо , за да ми направиш място Wink

# 11
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Калинка,

влез на саита на Глобул и на Мтел и виж в списъка дали е твоя сегашен оператор - тоест дали има договори за роуминг помежду им. Ако не става все пак, пиши ми на лични, ще направим тестове с "смс" - мъжо с удоволствие ще помогне, нали това работи и надявам се да ти разгадае тайната Mr. Green Mr. Green

  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 7 914
Калинка, щом имат договор и двете компании ( аз съм с т-мобиле, ама и на абонамент съм) трябва да можеш да получаваш смс-и...Не си ли минавала през някой офис на тукашния си моб. оператор да ти види настройките на телефончето? newsm78 Hug

# 13
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Вече и аз не знам....
Вчера получих от Франция, но от Германия не / момичета, благодаря, че се отзовахте и ми изпратихте смс-и/.

Аз съм към Теле2, които имат договор с Мтел и на другият ни номер се получават всички съобщения. Телефонът ми е Нокиа 6070.

Гадното е, че този мобилен оператор няма офиси навсякъде / даже, за цяла Холандия са 2 или 3/ и по този начин поддържат ниски цени. Всичко става по телефона. 2 месеца ме разиграват. Днес им дигнахме скандал и до понеделник искаме отговор. Може да е от картата и след 8 седмици решиха, че трябва да се задействат и може да се наложи да изпратят нова карта.

Ама защо никога тук не чувам думата "Извиняваме се"  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт