Кога обзаведохте детската стая ...

  • 2 740
  • 14
  •   1
Отговори
  • Трявна
  • Мнения: 174
Мили мами и татковци,
В кой момент обзаведохте стаята за вашето дете newsm78
В нашият дом все още е празна и не смея да обзавеждам, защото не зная какво детенце ще ни се предложи / писали сме, че желаем дете от 0 - 4 год. / - дали бебе  passifierили по-голямо дете...smile3539 Най ме вълнува въпроса с отоплението на стаята.
Моля пишете климатикът подходящо решение ли е Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 715
И аз си мислех да пусна такава тема и ще я следа с интерес.

# 2
  • Мнения: 358
детската стая  ще правим когато малката стане достатъчно голяма за да спи сама. нашата спалня ремонтирахме през седемте дена след делото. за обзавеждането не сме променяли нищо а само сложихме кошара. отопляваме се на климатик.

# 3
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ние детски стаи все още нямаме,поради простата причина,че живеем във двустаен апартамент ,и както се досещате,мястото ни е доста кът. Mr. Green
Преустроихме нашата спалня,едновременно и на детска,веднага след като мина делото.Мястото е доста малко но успяхме да се поберем четеримата. Mr. Green
В момента сме в процес на строеж и сме предвидели самостоятелни стаи,както на Боби,така и на Преслава. Simple Smile
По.план 2008 год.трябва да се изнесем към къщата,която би трябвало да е готова,а и двамата,ще са вече по-големички и мисля,че по-лесно ще свикнат да спят самостоятелно.
Иначе с отоплението в момента се отопляваме със климатик,но както миналата година температурите паднаха до-20 градуса,от климатика полза никаква. Mr. Green
В къщата мислим отоплението да е навсякъде със парно.

# 4
  • Мнения: 164
ние детска отделна стая нямаме но тъй като е малко детето за сега ще спи в нашата стая където спим, кошарата купихме една седмица преди делото и тогава мазахме  стени и таваните купих малко дрешки най необходимите за един два дена после като си го вземем ще му на купим всичко иначе си купих биберони шишета,термометри и други консумативи нужни за едно дете.А сега вече сме в очакване да си го взмем.Някой казват че не било хубаво да се купува предварително нищо но как така като си го вземем от дома няма тогава да тръгнем по магазини да търсим дрешки и шишета така че никой  не слушам купух си за първа необходимост

# 5
  • Мнения: 441
започнахме да обзавеждаме веднага, ние сме в гарсониера

купихме много функционално и хубаво легло, с решетка и малък матрак сега и шкафче отстрани
после може да се махне шкафчето, решетката, слага се голям матрак и става голямо юношеско легло

залепихме детска лента тапет на стената, където е леглото, налепихме фосфорни звездички по тавана и стана страхотно

хич не чаках последния момент - пазарувах с наслада....

на парно сме, климатик ползваме само през лятото



# 6
  • Мнения: 171
Ние също още нямаме детска стая. Леглото го купихме още преди да ни се обадят, но е от тези които могат да се ползват и за бебе и за по големи деца. Тип кошара, с две нива после се маха решетката и става детско легълце. Размера му е 90/140см. Когато получихме писмото и разбрахме че ще си имаме момче накупихме играчки и  малко дрешки с които да си го приберем от дома. Купихме и сандали но се оказаха големи, така че се прибрахме по чорапи. На следващият ден отидохме на Хиполенд и накупихме вече всичко необходимо по мярка.
        В едната част на спалнята направихме детски кът, купихме гардеробче за бебо, налепихме звездички, лунички и когато подредихме и играчките всичко си дойде на мястото.
        Отопляваме се с радиатор в спалнята, климатик ползвам само във всекидневната. В спалнята не смея да го пускам, че имам лош спомен от спане на климатик.

# 7
  • Мнения: 3 715
Ние смятаме да купим леглото и гардеробчето, когато изтече проучването и ни включат в списъците. Дрешки и играчки смятаме да купим, когато видим детето и решим, че това е нашето дете, но когато вземем детето ще е същинското пазаруване. И количка сигурно ще трябва, тя също ще е когато вземем детето.
Понеже сме писали, че искаме дете до 2 годинки, първата година леглото му ще е в спалнята. След това ще направим стена между хола и трапезарията и трапезарията ще стане спалня, а спалнята ще я направим детска. Отопляваме се с парно.

# 8
  • Мнения: 690
Този въпрос ми се върти постоянно в главата. На ум подреждам детската стая във всякакви варианти. Тук ще е леглото на кака, а тук на бебо. Тук бюрото, а тук гардероба. Въобще, станала съм "проектант вътрешно обзавеждане". Но, кога? Все си мисля, че трябва да пристъпим към тази крачка. Това, дай боже, да е предпоставката, предзнаменованието, че нещата са узрели. Със тати правим планове за голям ремонт на апартамента след месец - два. Само времето да се оправи още малко. Но все си мисля, че същинското обзавеждане и пазаруване ще бъде, когато получим писмото и видим детето - на каква възраст е, какъв пол и още куп субективни фактора. Сега поне има всичко по магазините. Когато Лили се роди, от суеверия не бях купила почти нищо. Само нещата от първа необходимост за бебето. И големия купон настъпи, след раждането. Оказа се, че кошарките са изчезнали от пазара, детските колички - ужас. Тогава беше времето на голямата стагнация и инфлация. За малко, като се върнем в къщи да се наложи бебето да спи при нас на спалнята. Сега няма такава опасност.
А и има повече време. Все пак, доколкото знам, от момента в който ти предложат детето трябва да има няколко задължителни срещи (май бяха минимум 3), да се подаде заявление до съда, да се насрочи делото, 7 дена за обжалване - и то си стана месец. Като знам с Галя_66 за този месец, как изкупихме магазините.  Laughing
И, мисля си още, че ако всичко е готово, а нещата се забавят, няма ли да е много тягостно? Да влезнеш в детската стая и да гледаш празното детско легло. На мен би ми разбило дъгите. Ние чакаме вече 9 месеца от вписването в регистъра. А ако чакаме още толкова?

# 9
  • Мнения: 1 249
Този въпрос ми се върти постоянно в главата. На ум подреждам детската стая във всякакви варианти. Тук ще е леглото на кака, а тук на бебо. Тук бюрото, а тук гардероба. Въобще, станала съм "проектант вътрешно обзавеждане". Но, кога? Все си мисля, че трябва да пристъпим към тази крачка. Това, дай боже, да е предпоставката, предзнаменованието, че нещата са узрели. Със тати правим планове за голям ремонт на апартамента след месец - два. Само времето да се оправи още малко. Но все си мисля, че същинското обзавеждане и пазаруване ще бъде, когато получим писмото и видим детето - на каква възраст е, какъв пол и още куп субективни фактора. Сега поне има всичко по магазините. Когато Лили се роди, от суеверия не бях купила почти нищо. Само нещата от първа необходимост за бебето. И големия купон настъпи, след раждането. Оказа се, че кошарките са изчезнали от пазара, детските колички - ужас. Тогава беше времето на голямата стагнация и инфлация. За малко, като се върнем в къщи да се наложи бебето да спи при нас на спалнята. Сега няма такава опасност.
А и има повече време. Все пак, доколкото знам, от момента в който ти предложат детето трябва да има няколко задължителни срещи (май бяха минимум 3), да се подаде заявление до съда, да се насрочи делото, 7 дена за обжалване - и то си стана месец. Като знам с Галя_66 за този месец, как изкупихме магазините.  Laughing
И, мисля си още, че ако всичко е готово, а нещата се забавят, няма ли да е много тягостно? Да влезнеш в детската стая и да гледаш празното детско легло. На мен би ми разбило дъгите. Ние чакаме вече 9 месеца от вписването в регистъра. А ако чакаме още толкова?

Някои хора на празното легло слагат в ъгъла по диагонал голяма играчка и много сладко изглежда, не се шашкай за това, че е празно.

Ето едно от предимствата на осиновяването - не очакваш само определено дете, сравнено с евентуално неблагополучие при  раждането (не дай Боже), та все някоя малка душица ще си покаже муцунката от креватчето.  bouquet

# 10
  • Мнения: 921
При нас така или иначе апартамента ни няма да е готов преди края на годината, така че ако детенце си дойде по-рано (дай Боже!! Praynig) ще си спи при нас в спалнята, тъй като няма друга възможност!
Но си мисля, че и да имахме самостоятелна стая пак нямаше да бързам с обзавеждането, докато не си дойде детето, тъй като не знаем все още какво ще е и колко ще е голямо. Пък и така ще имам повече време да си го гушкам при мен.
Относно климатикът - не съм сигурна дали е добро решение, тъй като все пак създава течение, а пък и доста изсушава въздуха, но пък ако нямате парно, то май друго по-добро решение няма. newsm78

# 11
  • Мнения: 1 843
Един практически съвет, tanya_75.

Ако не знаете каква ще е възрастта на детето и се окаже, че сте бъдещи майка и татко на дете, което вече не е бебе, предвидете все пак и отделно креватче. Възможно е да не поиска (най-вече веднага) да спи при вас. Понеже до вчера е спало самичко, не е свикнало на усещането за други тела до себе си, може да се притесни и да не спи добре.

Ако пък се съгласи от раз, идеално, но спасителното легло ще ви спести допълнително напрежение. Има едни сгъваеми за гости, винаги после може да ви свърши работа. От порядъка на 140 лева, с ортопедична рамка и дунапренен дюшек и през деня може да го прибираш, за да не ви пречи.

# 12
  • Мнения: 921
Не бях помислила за това ДарЗаМен! Благодаря за практичния съвет! Винаги е добре да споделиш с някой, който е минал вече по този път и може да ти бъде полезен, както ти в случая!   bouquet
Колко ли още неща ще установя, че не съм преценила? newsm78

# 13
  • Мнения: 2 722
Ние започнахме да приготвяме детската стая в момента на подаване на заявлението - аз все бързах, а мъжа ми ме успокояваше че има време. За три месеца боядисахме тавана син като небето, сложихме една стена тапети на звездички и една чисто бяла за бъдещи художествени творби, избрах мокета - въобще само най-общото. Като запристигаха писмата че сме регистрирани и аз се тръшнах за креватче, а мъжа ми ме успокояваше - спокойно, преди нова година никой няма да се сети да чете нашите документи - и когато на Димитровден отидохме да си видим момченцето за пръв път му се наложи да си признае че нашата Нова Година е с подвижна дата - за пръв път моята припряност да е за добро.
След това обаче се почна голямото тичане, както е писала Маня - изкупуване на магазините и тем подобни - тогава започна и вече година и половина продължава Simple Smile

# 14
  • Мнения: 677
Ние нямахме избор за обзавеждане на детска(живеем с родителите ми).Така стана,че моята детска стая(която от няколко години е и съпружеска) стана стаята на моето дете и нашта стая.И аз понаслагах разни фосфорициращи звездички до леглото му,налепих и разни приказни герой тук там(сега се увеличават,защото и Цеци вече сам лепи Simple Smile).След обикаляне по магазините и нехаресване на никое креватче(все ми се виждаше малко и с ниска решетка) решихме да вземем креватчето на племеника ни,оказа се че съпруга ми навремето го е купувал.Нашият дядо майстор го дооправи по мой начин да е,взехме специално матраче за зима и лято и 1 комплект за спане.Това беше около 5 дена преди да си го приберем у нас.Два дена преди това отидох и купих дрешеките за изписването някоко бодита,пижамка и дрешка за в къщи.Въпреки,че беше минало делото,аз не смеех да накупувам всичко наведнъж.После беше голямото търчане по магазините между времето за спане,хранене и разходка,но се справих отлично.А и нали съм си бързи смели сръчни и така до сега когато сме на 5.Смятам като стане за първи клас да се изнасяме ние в хола и той сам вече да царува в стаята.
Успех на всички в обзавеждането и най-вече усмихнати личица на децата ви.
Бъдете здрави.

Общи условия

Активация на акаунт