Хьлцането -преяждаме ли?

  • 614
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Хьлцаме почти след всяко ядене.Не мога да разбера дали преяждаме  защото след това ако му подам гьрдата не отказва хапване. #Puppy dog Но иначе сме доста лакоми незнам дали това не е причината.Незнам дали някой е имал такьв проблем как можем да избегнем това.   Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Целувки на бебчовците #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked  #Shocked

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Не, не е от преяждане. Просто много бебета, независимо на какво хранене са, колко изяждат и на какъв интервал, си хълцат. Толкоз. Не е вредно, не му пречи, не можеш да го спреш. Спокойно, ще мине Wink

# 2
  • Мнения: 3 663
Според мен, ако бебето преяде - твърде вероятно е да се разхълца, но не всеки път когато хълца значи, че е преяло Simple Smile не знам дали се разбра какво искам да кажа Simple Smile моята Таня си хълца по сто пъти на ден вкл и между храненията Simple Smile иди разбери от какво е Simple Smile

# 3
Ми и ние си хълцаме нон-стоп и преди,и след,и между храненията - още от преди да я родя в корема ми си хълцаше най-редовно Grinning Нищо им няма и обикновено не им пречи на бебовците - обаче не минава бързо,баткото ни също си беше така като бебе,но и досега си хълца след като хапне или пийне нещо - а да ми е жив и здрав,скоро ученик ще става Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 926
Ами то доколкото съм осведомена няма научна причина за хълцането. Учените още спорят по въпроса. Едно от най-разпространените схващания е, че с храната или водата (най-често газирано) поемаме въздух по неправилен начин и организмът си го изкарва така.

# 5
  • Мнения: 4 244
Цитат на: boo
Не, не е от преяждане. Просто много бебета, независимо на какво хранене са, колко изяждат и на какъв интервал, си хълцат. Толкоз. Не е вредно, не му пречи, не можеш да го спреш. Спокойно, ще мине Wink

Мога само да потвърдя от опит с 2 неспираЩи да хълцат бебета
Просто си имаха такива дни
Обаче аz zабеляzах и неЩо друго = може да му е студено, zаЩото моите специанло като прекаляха с хълцанто и ги обличах с оЩе неЩо отгоре и на крачетата и им слагах топло на корема, та поминаваШе по бърzо
Пробвай, дано да ти помогне.
Просто е много неприятно zа майката ама нейсе. просто са си такива

# 6
  • sofia
  • Мнения: 482
Мойта кукличка хълцаше докато беше малка /1-2месеца/  и после спря. И през нощта беше най -неприятно, защото тъкмо я накърмя, тя полузаспала и като се разхълца - познай...

# 7
  • Мнения: 713
Мойта си хълцаше още в корема и затова не мисля, че е свързано с ядене, пиене или топло и студено.

# 8
  • Мнения: 7 430
Бобончо хълцаше и той след всяко ядене, даже и между 2 хранения, докато беше на месец, месец и половина - два.Сега вече много рядко го прави.
Нищо лошо няма в това, но гадното е, че като хълцат не могат да заспят или пък се събуждат от това.

Скоро ще отмине.....  Wink Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 596
Не е страшно, ние хълцаме от първия ден, та до сега пак си похълцваме понякога.  Wink

# 10
HI!Moqt hubavec ot kakto se e rodil si halca.W na4aloto (sega e na 7m)bez vidima pri4ina, a v momenta sled kato se e smql mnogo s glas Thinking moge bi e svarzano s galtaneto na vazduh Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 146
За хълцането ima mnogo interesna statia v www.bg-mamma.com
mislia, che zaglavieto beshe "Каква е причината за хълцането?"

Общи условия

Активация на акаунт