Злоядото дете

  • 779
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте мили майки, какво правите за да ядат децата ви с удоволствие?
Моята дъщеря е много капризна. Най-често иска да пие мляко, а е почти на 2год. Изобщо не харесва супи, манджи, мл.десерти, кексчета, дори щоколад. Нещата които харесва никак не ми се иска да ги яде---прас лук, луканка, кренвирши, маслини и т.н. Никога не настоявам и не я моля да яде-мисля че правя всичко за да яде нормално, но уви. Споделете за вашите деца. Дайте идеи за вкусотии на малките.    chef

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
radink - не искам да те отчайвам... моята щерка до 6г. ядеше само мляко, праз лук и т.н.

Няма спасение... Нооооо в пубертета щяло да им мине, казват някой  Flutter

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ние със Шани, се "преследваме" по темите за злояди деца. Моята щерка също е от злоядите.
 Точно на възрастта на твоето детенце си караше само на сокове.
 Плодове не яде, добре, че брат й яде та се поизлъже някой път покрай него.
  Сега хапва по-малко, но защото пие противоалергични. Спрем ли ги и пак започва мъката.
 Щяло да се израсте...

# 3
  • София
  • Мнения: 281
и моята е много злояда, но не виждам какво против имаш маслините /освен, че са солени, но ако си избереш безсолни решаваш този проблем/, а относно шоколада - много добре си прави детето, че не го иска аз съм решила до 3 год. да не я натискам ако не си поиска сама шоколад.

иначе доста се инатеше да започна да яде сандвичи например, но с упоритост от моя страна стана /3 дни - както казва Спок!/.

успех!   bouquet

п.п. мноооооооооого е трудно със злоядите деца!

# 4
  • Мнения: 189
И моята Василена е много злояда. Храним се с малко манджа или супа, но задължително редуваме с мляко или таратор. Незнам какво ще прави от понеделник като тръгне на ясли. Милото сигурно няма да яде по цял ден, а като знам и какъв инат е, тежко им на лелите (или на мен като се върне от яслата). Иначе много обича шоколад, вафли и сухи пасти. Давам й макар, че знам че не трябва. Но какво да правя като не иска да яде друго.

# 5
  • Мнения: 136
Иначе много обича шоколад, вафли и сухи пасти. Давам й макар, че знам че не трябва. Но какво да правя като не иска да яде друго.
а дали, с шоколади и пасти не се засищат деццата и после ходи ги гони да ядат  newsm78

# 6
  • Мнения: 625
И ние да се включим в списъка със злояди деца.Моето яде основно кисело мляко.Течна храна(като супи и готвено)-изобщо.По малко макарони,маслини,пържени картофи  Embarassed.Но за щастие не изглежда изобщо недохранен,напротив даже-изглежда пухкавичък.Вече спрях да се притеснявам-децата само определят апетита си.Важното е да са здрави Peace

# 7
  • Мнения: 6 390
Здравейте мили майки, какво правите за да ядат децата ви с удоволствие?
Моята дъщеря е много капризна. Най-често иска да пие мляко, а е почти на 2год. Изобщо не харесва супи, манджи, мл.десерти, кексчета, дори щоколад. Нещата които харесва никак не ми се иска да ги яде---прас лук, луканка, кренвирши, маслини и т.н. Никога не настоявам и не я моля да яде-мисля че правя всичко за да яде нормално, но уви. Споделете за вашите деца. Дайте идеи за вкусотии на малките.    chef

Идеята ми е спираш всичко сладко - ама никакво сладко - до три дни ще прояде каквото има  Wink
Не я насилвай обаче, прави се че не ти пука - предлагай плодове, манджи каквито ядете и тн - като откаже - ок, не й прави сцени, рано или късно ще прояде и друго различно от шоколад и вафли  Peace

А чуството на глад идва при падане нивото на кръвната захар  Wink дадеш една вафла - и готова работата - глад няма и да има  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 237
И моята е почти на тази възраст и също напоследък нищо не яде.Пие само кисело мляко.Днес е само на две медени питки .А така хубаво си ядеше.....
Пробвай с някакви витамини или нещо за възбуждане на апетит.

# 9
  • Мнения: 134
И моите хубостници не са от най-ящните. До годинката много се притенявах и все гледах да са нахранени, пък било и с цената на всякакви номера и сие. Сега вече се опитвам да не си го слагам на сърце (не че вътрешно това не ме гложди, но външно не го показвам никога). Сядаме, ядем кой колкото иска и ставаме от столовете. След около час им предлагам някакви плодчета и ако наистина не са хапнали почти нищо, измествам следващото ядене по рано. Но никога не заместам яденето с шоколади или подобни глупости. Не че не им давам и шоколад или бонбони, но  давам само ако са се наяли и не преди ядене. В крайна сметка количеството не определя качетсвото.

Само за успокоение да ви кажа, че навсякъде пише , че това е нормално за тази възраст и че децата  могат и да пропуснат ядене и това няма да им се отрази. А що се отнася до това, че искат само маслини или мляко - аз лично давам това което искат да ядат и съм забелязала, че след време на тях самите им омръзва и пожелават нещо друго. Просто трябва постояно да се пробва, защото те си променят толкова бързо вкуса.

# 10
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
По тази тема мога да напиша цял роман, но сега се услокоявам като прочетох колко други майки имат  този проблем .Голямата ми дъщеря е от най- злоядите деца.Яде , но на периоди точно определени неща, които се броят на едната ми ръка.Сега е на 5.4год и е едва 14 кг.Страшно трудно ми е да и намирам дрехи.Или е с тиранти или с допълнително пришити ластици (ако не са направени фабрично)Висока е 1.10-1.15м.През годините ставахме "полудистрибутори" в нас на Мляко за пиене(само Данон), солети, ябълки, сокове на Капи(на седмица изпиваше по две каси).От тестените яде само вегетарианска пица и сандвич с шарена сол или кашкавал.Не яде супи и месо изобщо.Но лека полека съм се примирила и чакам по - добри времена.Някой може и да му се стори странно, но съм опитвала всячески да и дамвам и други неща.Пълен неуспех, даже някои нововъведени храни направа ги плюва или повръща.
Ще следя с интерес темата.

# 11
  • Мнения: 46 484
Това, което не искаш да яде, или да не стои в хладилника, или да е скрито и да не го вижда, в крайна сметка, избортът да е м/у това, което искаш да яде. Първата седмица няма да е лесно, после ще започне да си взема.

Дъщеря ми не е злояда, но след лятната обиколка по бабите започна да яде само суха храна, приложих горното и стана, но първите дни беше само на мляко и плодове Crazy

Общи условия

Активация на акаунт