Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

някъде из облаците

Здравейте, има ли мами, ползвали медицински колани или гащи след раждането - моля споделете мнения, препоръки, кои си заслужават, кои не и т.н.
Благодаря ви предварително!
Цитирай

София, Манастирски ливади

Ползвах колан за бременни, носех го през последните месеци от бременността, придържаше ми корема отдолу и същевременно имаше трърда и по-широка част на кръста за облекчение.Беше ми много полезен.След раждането се завърта и твърдата част се слага за по-бързото прибиране на корема, но аз не ползвах тази функция и съжалявам за това.Сега имам шкембенце и ми се иска да вярвам, че ако бях носила колана щеше да се прибере, ако не напълно, то поне повече отколкото без него.Купих си го от магазин за бременни, струваше 22лв.
Цитирай

някъде из облаците

Интересувам се, защото преди 2г. не бяха много разпространени и аз не съм ползвала, за сметка на корема, който ми остана. Сега пак съм бременна и съм решила да не допускам отново шкембенце.
Цитирай

Ползвах плътно 4м. от тези,които се продават в аптеките по 9лв.
Мисля сега са по-евтини newsm78
Мисля,че благодарение на тях ми се прибра стомаха Peace
Цитирай

плевен

Ползавах колан за след раждане 3 месеца, нз дали заради него се прибра, то си е нормално да се прибере, но явно и той е допринесъл  Peace
Цитирай

София

Ползвах колан, който купих от един магазин за бременни. Носих го след раждането по няколко часа на ден. Не знам дали от колана или от упражненията или и от двете, но за щастие корема ми се прибра за 2 месеца Peace
Цитирай

Родих секцио и ползвах колан Сабина от данет с ципа за слагане и копчетата от долу.Много съм доволна защото се изправих без да ме боли операцията и бързо се прибрах. Носих го само около 3 седмици и бях о.к.Мисля да го продам на полвин цена въпреки че ако стане мислим  веднага за още еднобебче с тати Flutter

Успешно раждане и здрави с Беб Peace
Цитирай

Искам да питам аз, понеже се замислих дали да не си купя и аз такъв колан-/бременна съм в 7 месец/не ви ли стяга неприятно или е удобен?
Цитирай

Според мен е излишен.
Прави коремната мускулатура ленива, като я придържа.
Няма и как коланът да стегне отпуснатата кожа.

Моят корем се прибра както преди  няколко месеца след раждането - съвсем плосък. Без дори упражнения да правя, просто грижите за бебето и разходките бяха достатъчни.
Цитирай

София

Според мен е излишен.
Прави коремната мускулатура ленива, като я придържа.
Няма и как коланът да стегне отпуснатата кожа.

Моят корем се прибра както преди  няколко месеца след раждането - съвсем плосък. Без дори упражнения да правя, просто грижите за бебето и разходките бяха достатъчни.

Абсолютно съм съгласна Peace
Аз носех колан само като излизах през 1-2 месец от естетична гледна точка да ми е по-прибран корема. Специалист ми обясни, че дори е противопоказно да се носи постоянно със същите аргументи, които е написала Free Soul.
Цитирай

Родих секцио и по съвет на моята лекарка още на следващия ден след операцията си обух стегнати бикини за след раждане. Памогнаха ми по-лесно да се движа, защото поддържат, а и според мен си свършиха работата с корема ми. Без упражнения и каквото и за било около 40 дни след раждането нямах никакъв корем. Също по съвет на гинеколожката сложих и сутиен със здрава поддръжка. След раждане, когато започва да слиза кърмата гърдите са доста напрегнати, увеличават си обема и има риск от увисване. Сега като се гледам и този трик помогна. Съветвам всички бъдещи мами да постъпят така.
Мисля, че са доста полезни тези "гащи"/колани и т.н. приспособления.  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.