Спешнo ми трябва помощ за едно домашно!

  • 1 847
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 857
Госпожата по биология ни даде да пишем есе на тема"Организмът единно цяло" Нищо не ми идва на ума точно пък за есеистичен текст на тази тема Tired Ако имате някоя идея,която да е интересна плс пишете.Просто ми трябват идеи Hug Мнооого мНогоо ще съм ви благодарна   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 080
Клетките - началото , после тъкани ,органи и ситеми .Как действа всичко това - взаимовръзки .

# 2
  • Мнения: 1 629
Ако ти се философства, разгледай организмът Вселена, и как всичко в него си е на мястото Grinning

# 3
  • Мнения: 1 100
Не мога да ти помогна сега, пък и уча биологоията на немски и някои понятия не ги знам на български. Предполагам, че в увода трябва да говориш разни работи за природата, как всичко е свързано и тн.. В тезата трябва да кажеш, че дори в човешкият организъм, като част от природата, всички процеси са взаимно свързани...
За доказателството може би трябва да дадеш примери от изучаваното.
В заключението мисля, че няма да е зле да напишеш, че трябва човек да се пази и да ходи редовно на прегледи, защото един увреден орган може да доведе до увреждането на друг. Нещо в тази насока, мисля аз.
Успех с есето!


Аз в момента пиша за гневът и помирието в Илиада, седя и чакам да ме  посети музата, за да възпея тезата  Laughing

# 4
  • Мнения: 857
Аз теоритично нещата ги знам.Просто ми трябва някаква идея как да ги свържа с нещо си ,че да се получи есе.Някакво сравнение между човешкия огранизъм и... нещо от сорта.Но не ми идва нишо на ума Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 20:38 от DjeiLo®

# 5
  • Мнения: 3 447
Ми сравнение между човешкия организъм и Вселената, както Мю ти е казала  Simple Smile Или между човешкия организъм и Земята, че е по-лесно  Simple Smile Общо взето в строежа на Земята можеш да намериш съответствие на всяка от системите в тялото. И съответно как нарушение в една система (или геосфера) води до нарушения в другите. Можеш и екология да понамесиш, бла-бла...

# 6
  • Мнения: 1 100
Аз теоритично нешата ги знам.Просот ми трябва някаква идея как да ги всърза с нещо си ,че да се получи есе.Някакво сравнение между човешкия огранизъм и... нещо от сорта.Но не ми идва нишо на ума Rolling Eyes

Е, щом теоретично ги знаеш нещата. Ноу проблем.  Hug
С много неща можеш да сравниш организма.
Със заобикалящата ни природа. Виж катаклизмите до какво водят. Когато хората не се грижат за природата, изсичат дърветата, замърсяват въздуха, всичко изсъхва, умира, променя се климата, което пък действа върху животните, нарушават се хранителната верига, което същи действа на хората...
Също така, ако на едно дърво му се отреже корена, то умира.
С цветята е същото.
Ще го измислиш...
Според мен учителката ви ще държи повече теоретичната част, но все пак ти си я познаваш по-добре.  Wink

# 7
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 127
Можеш също,за да си по-различна да напишеш история за човешкия организъм.Примерно нещо като приказка,я която поуката е,че ако увредиш някоя част на тялото,страдат всички.Сигурна съм,че ще си оригинална,в смисъл ако не се държи да е строго с  термини от биологията.Ако искаш може да потърсиш и в интернет просто примерни есета на подобна тема.Успех ти пожелавам.

# 8
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil човешкият орагнизъм ,най-перфектно създадената компютърна система.......
мога да помогана с  компютърната терминология
  bouquet

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Twisted Evil човешкият орагнизъм ,най-перфектно създадената компютърна система.......
мога да помогана с  компютърната терминология
  bouquet

Хехе идейно, но...като ти гръмне дъното- купуваш ново, сменяш видео карти, захранване...ама не може да си добавиш малко мозък или да си купиш бял дроб от коледната прИмоция  Grinning

Може някакво сравнение с мравуняка. Как в него всяка мравка си има строго определена работа, напр. стомахът обработва храната, някои мравки са стражи (имунната система) и т.н и как ако се прекъсне веригата- всичко се разпада...

# 10
  • Мнения: 94
Ще ме прощавате за off - а ама защо вие пишете домашни? Та в тая връзка попитаи детето и му помогни по неговите идеи. Дори да не е наи-доброто ще си е негово дело.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 180
Ще ме прощавате за off - а ама защо вие пишете домашни? Та в тая връзка попитаи детето и му помогни по неговите идеи. Дори да не е наи-доброто ще си е негово дело.  Simple Smile
Ами авторката е ученичка и затова пита.

# 12
  • Мнения: 857
Twisted Evil човешкият орагнизъм ,най-перфектно създадената компютърна система.......
мога да помогана с  компютърната терминология
  bouquet

Хехе идейно, но...като ти гръмне дъното- купуваш ново, сменяш видео карти, захранване...ама не може да си добавиш малко мозък или да си купиш бял дроб от коледната прИмоция  Grinning

Може някакво сравнение с мравуняка. Как в него всяка мравка си има строго определена работа, напр. стомахът обработва храната, някои мравки са стражи (имунната система) и т.н и как ако се прекъсне веригата- всичко се разпада...
Това е добра идея.Тя госпожата иска основно да направим връзка между клетки органи системи.Демек,че от клетка се образват тъкани,после органи и блаа...  Tired

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
.....тогава го сравни с обществото........семейството ( като основна клетка на обществото  hahaha Joy Joy Joy ).......как всеки един човек е като клетка....понякога идеята  се разнася като болест  и обхваща много хора ( клетки )........нещо такова....днес не ми върви с писането....... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 792
  Тръгни от основното как функционира човешкия организъм, като схема на перфектна машина в която всеки един елемент е взаимосвързан и зависим от другите:
  Сърцето е малко перпетомобиле, помпа която 24 часа в денонощието не спира да работи и да транспортира кръвта в цялото тяло, но основното е, че тя е задвижвана от един двигател мозъкът, целия този кръгообрат е важен за всеки един орган, така вкарваш органите като основни  части за правилното функциониране. Кръвта-бели и червени кръвни телца, какъв им е смисълът, артериална и венозна кръв,  целия процес на окисляване важността на транспортирания кислород за всеки един орган. И неща от този род, накрая посочваш основата- клетката и факта че цялата тази сложна система е изградена от едни малки прости елементи клетките и тн...
 

Общи условия

Активация на акаунт