Да поговорим за мнителните хора от "реалния живот".

  • 5 675
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Да си мнителен и невярващ на изказвания не винаги означава, че се съмняваш за преценката на другите за себе си.
Аз това го разбирам по-скоро като "скептичен", не толкова като "мнителен"  Peace

# 16
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Цитат
Да поговорим за мнитените хора от "реалния живот".

правописната полиция ще те сдъвче  за тази думичка Crazy

# 17
  • Мнения: 17 402
ДА, ясно, ама не товари ли останалите по този начин? На мен лично много зле ми действат на психиката такива хора, в състояние са да те накарат да се чувстваш виновен за нищо. Вярно, имат си положителни качества, не е злоба това, ама представете си да работите с такъв човек....

# 18
# 19
  • Мнения: 3 447
ДА, ясно, ама не товари ли останалите по този начин? На мен лично много зле ми действат на психиката такива хора, в състояние са да те накарат да се чувстваш виновен за нищо. Вярно, имат си положителни качества, не е злоба това, ама представете си да работите с такъв човек....

О, товари ужасно... В моя случай става дума за майка ми, ясно е, че няма как да престана да общувам с нея  Tired
А това за позитивността го казах, за да направя разграничение от другия тип - вечно недоволни и мрънкащи - защото са различни категории  Simple Smile

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Цитат
Да поговорим за мнитените хора от "реалния живот".

правописната полиция ще те сдъвче  за тази думичка Crazy
Няма, спокойно. То си личи, че не е от незнание, а от бързане.
Виж за думичката незнам сме си говорили н-пъти в бисИри и пак така се пише.

# 21
  • Мнения: 6 164
Да, познавам. За съжаление прекалено близък човек, за да мога да го игнорирам. И съм морално задължена да се съобразявам с това всеки ден. Не е лесно, не можеш да си безразличен и всеки ден малко по малко изсмуква жизнениети сили буквално.
На какво се дължи? На живота, който води, на факторите, с които се сблъсква всеки ден, мачкане, унижение, пренебрегване, болка, липса на подкрепа и т.н. Малко по малко ставаш такъв, каквото е обкръжението ти. Сигурно има някъде такива като по филмите - мачкат ги, пък те пак се оказват супер мили, състрадателни и отзивчиви хора. Аз такива не познавам. Познавам само такива, при които важи правилото "Око за око...". Срещат грубост и унижение и стават груби и нападателни. Мачканите мачкат.

Трудно се работи с такива, но по-трудно се живее и повече боли, когато са ти близки и си го изкарват на теб. Трудно е, защото не можеш да си тръгнеш, не можеш да се примириш и да не обръщаш внимание, не можеш и да ги промениш. Пълна безизходица и трябват желязни нерви, но по-лошото е, че е силно заразно.

# 22
  • Мнения: 857
Познавате ли от този тип хора, дето каквото и да им кажеш мислят, че се заяждаш?
С "Добър ден" да се обърнеш пак си мислят  какво искаш от тях сега?  ooooh!
Едни такива негативни, странни - не са лоши, не са озлобени, просто са така настроени към околните.
Рано сутрин, когато много ми се спи-аз съм такава.Каквото и да ми кажеш, се заяждам.Направо някак си се дразня от най-малкото.В такива моменти не мога да се понасям Stop Laughing Даже в даскало някой ми каза"добро утро" , пък аз някво сопнато "Nей добро" Crazy #Silly

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 22:54 от DjeiLo®

# 23
  • Мнения: 5 393
Имам един познат, който поставя под съмнение всичко(или почти всичко) което му говоря аз или някой друг.През повечето време се опитвам да не обръщам внимание, а и не го виждам чак толкова често, но има моменти в които просто полудявам-когато разговора се прекъсва от постоянни реплики "Така ли", "Сигурна ли си" , "Вярно ли?"...... Tired Tired Tired

# 24
  • Варна
  • Мнения: 683
Аз самата съм мнителен човек,не вярвям,мисля първо за лошия вариант/това е по скоро песимизъм/,но полагам огромни усилия,за да не товаря околните с мислите си.Мисля,че се дължи на житейски опит,едва ли е генетичен код това състояние на духа.

# 25
  • Мнения: 271
И аз имам такива познати, за моя радост не са ми много близки и гледам да ги избягвам. Според мен това е просто черта от характера и не е свързано със нещо конкретно. Защото мен са ме лъгали и лъгали, но аз все си вярвам Grinning Наивна съм и това е!
А за другия въпрос на Вергилия - познавам едно семейство, което като го питаш къде отива, отговора е " Ами някъде,че имам малко работа с едни хора" Това в превод означава нещо съвсем прозаично като уговорена среща с купувач на колата и т.н. Или култовото "Имам малко работа", демек отивам до магазина. В началото много се дразнех от тази УЖ тайнственост, сега  вече много се забавлявам.

# 26
  • Мнения: 476
Мъжът ми е такъв. Ужасно трудно се живее с него точно поради тази причина. Много отдавна сама за себе си си направих анализа защо и какво го е направило такъв.
За съжаление това е нещото, което ми се струва, че бавно и неумолимо руши брака ни. Говорили сме, обсъждали сме и така до безкрайност, но промяна няма. Слагал е думи в устата ми, които не съм изричала, мисли, които не съм си и помисляла, реакции, които са тълкувани абсолютно погрешно. Няма край, а моето търпение е на финала и нервите ми не издържат да се обяснявам час по час, ден по ден, че аз всъщност не съм казала, мислила или направила нещо в смисъла, в който той го е изтълкувал.
Общуването с такъв човек е изключително уморително.

# 27
  • Мнения: 843
        Всички сме мнителни...  по един или друг повод, понякога,  или рядко.
       Всеки познава мнителен човек,  а форумът показва друго, момичета.  
        Всички,  в един момент сме мнителни.
        Било то  : За рецепти здравни , за  маски, облекла, биг брадъри...,мъже , жени,    форумки, темите им , темите като такива повтарящи се-... и пр. Децата не ги намесвам.. те са в отделна категория на сърцето и там мнителността е бдителност.  В повечето случаи поне.
        На повечето от нас се е слувал  мнителен постинг...  Grinning Не ме карайте да ровя,  още повече е нормално.    Ама всеки четвърти е такъв / ако не е  емотикон, разбира се/
        Не съм лично засегната от темата,  аз внимавам:-) newsm78
        Многоооооо

# 28
  • Мнения: 3 423
Ами някои хора си мислят, че искам да ги засегна,
пък аз просто им казвам, каквото мисля. Други пък
си мислят, че ги свалям, само защото съм мила.
Вече и аз не знам къде е истината. И защо един
младеж, който живее в моята посока, като си тръгнахме
заедно от едно парти, реши, че не само искам да
споделя таксито, ами и леглото си с него. А?
Аман от мнителни хора!!!

# 29
  • Мнения: 843
Ами някои хора си мислят, че искам да ги засегна,
пък аз просто им казвам, каквото мисля. Други пък
си мислят, че ги свалям, само защото съм мила.
Вече и аз не знам къде е истината. И защо един
младеж, който живее в моята посока, като си тръгнахме
заедно от едно парти, реши, че не само искам да
споделя таксито, ами и леглото си с него. А?
Аман от мнителни хора!!!

  Ти се вживяваш:-))  bouquet Wink

Общи условия

Активация на акаунт