Плащане - колко?

  • 1 113
  • 16
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Извинете ме за относително личния въпрос, но колко платихте за нормално раждане?

Аз имам уговорка с доктор, но за конкретна сума не сме се разбирали (по-скоро за пари не сме говорили, но то се подразбира).

# 1
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами моят лекар ми иска 300лв,ако желая да ме изражда,но все пак виждам че ти си от София,незнам при вас как са "тарифите" newsm78

# 2
  • Мнения: 2 577
ами и тук тарифата е 300лв за нормално раждане
500-600лв. е секциото
Държа да отбележа, че става въпрос за раждане на здравноосигурен в държавна болница по клинична пътека.
Това си е само "хонорара" на доктора с който си се уговорила - в пликчето под масата Confused

Успех и леко раждане   Hug

# 3
  • Мнения: 4 153
По-добре ако имаш възможност попитай, за да се подготвите. Аз съм чувала за суми от 500-1500 лв - най-често 600-800.

# 4
  • Wonderland
  • Мнения: 702
След като не ти е казал точна сума,предполагам ще приеме колкото му дадеш Mr. Green.При мен беше точно така.Дадох й 150 лв. да се почерпи и 20лв. на акушерката,все пак при мен нямаха почти никаква работа,за 20 минути са й предостатъчни.

# 5
  • Мнения: 5 681
FlutterМомичета просто не мога да разбера защо си плащате за нещо, за което лекарите и сестрите получават заплати. Умът ми не го побира newsm78. Едно е даси почерпите после на изписването целия персонал погрижил се за вас, друго е плащането. Но всеки си знае. Party

# 6
  • Мнения: 1 183
FlutterМомичета просто не мога да разбера защо си плащате за нещо, за което лекарите и сестрите получават заплати. Умът ми не го побира newsm78. Едно е даси почерпите после на изписването целия персонал погрижил се за вас, друго е плащането. Но всеки си знае. Party
Ами и аз това се чудя  newsm78,но явно е токова положението в България,ако не си платиш не получаваш нужното внимание,незнам  Thinking,тук няма такова нещо,никой на никой пари не дава.

# 7
  • Мнения: 11 003
При нас досега беше 200-250 лв., ако имаш уговорка с лекар. Упойката се плаща отделно.

# 8
  • Мнения: 2 274
Аз имах уговорка, но нищо не съм плащала на ръка! Няколко пъти питахме доки, но той каза, че трябва да платя само за избор на екип на касата на болницата! Смятам като отида на преглед като ми спрат лохиите да му дам подарък!
  Всичко ми излезе 150 лв+50 лв. за почерпка на екипа!

# 9
  • Мнения: 164
Аз платих 800 лева за нормално раждане (епидурална, избор на екип, заплащане на лекаря), отделно платих и за Вип стая 240 лева. Честно казано това е много, но тогава нямах голям избор

# 10
  • Мнения: X
 Цялата ми бременност следеше гинеколог при който ходех на частно - нямаше договор със здравната каса. Но иначе си работи в болницата , в която родих и ме израждаше той. Нито беше смяна, нито изобщо този ден беше на работа. Не съм му платила нищо и нищо не поиска. 9 месеца по 2 пъти на месец ходих при него + даването на болнични, ми се струват достатъчно за да давам и накрая. На изписването мъжа ми му беше донесъл подарък, а и той се превърна не само в лекар а и в добър приятел. Вече почти 3 години от както го познавам и ходя при него. А моя приятелка също роди при него и ми каза, че още като я приел на първата консултация, мъжа и го питал :" Колко ще ни струва...?" А той му каза :" Абе момче, ти мен като ме гледаш, пари трябват ли ми? Че аз ако взема и за това пари да искам, къде ще му се види края"Simple Smile Така че....не съм си и помисляла да давам още 200-300 или 500 лева отгоре. Държаха се прекасно, целия персонал. Желая ти леко и безпроблемно раждане и..ако не ти поискат пари не ги бутай.....дедазнам, все си мисля, че може и по друг начин да се отблагодараш ако не са ти поискали пари.

# 11
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Мили мами, благодара ви за отговорите!  Hug

Пепи, Роси,
На въпроса защо си плащаме след като се осигуряваме... Отношението наистина е друго!
От всичките ми раждали познати само една се запъна и реши да не плаща. За лош къслет бебето и се оказа 4,5 кг!!! Никой не й обърна по-специално внимание. От една страна голямото дете, от друга- липсата на всякаква грижа от страна на персонала.
Такъв лош спомен има от раждането, че до ден днешен и се насълзяват очите при мисълта за изживяното и не иска да говори за него.
Ако раждането и леко, то дето се вика и ти можеш да ми помогнеш да родя.
Но ако е тежко?... Просто искам да се застраховам.

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Кати З,
При мен случаят е друг. Един доктор ми следи бременността (аз от 14 години все при него си ходя), но той не изражда и съответно си намерих по препоръки лекарка само за раждането.
На нея не върви да не и платя. Уговорката ни е когато бебето тръгне да и се обадя. А и празници идат. Не мога да си представя как ще я вдигна от Коледната трапеза, без да й компенсирам тази жертва....  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 455
Бях ангажирала доктор,който по същия начин ми каза ,че трябва да платя само на касата 100,00 лева.Извиках го през ноща и човека се справи страхотно.През целия ми престой в болницата не ми поиска други пари.Аз държах да го почерпиме,и накрая събрахме 400,00 лева и му ги дадох,но не защото той ми е изкал.Бяхме ги отделили за легло,но реших да му ги дам.Можех да мина и без него ,защото екипа беше страхотен,но човека си ги заслужи още от преди раждането.Причините са много.Иначе съм против.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
FlutterМомичета просто не мога да разбера защо си плащате за нещо, за което лекарите и сестрите получават заплати. Умът ми не го побира newsm78. Едно е даси почерпите после на изписването целия персонал погрижил се за вас, друго е плащането. Но всеки си знае. Party
Ами обикновено плащаш, защото се уговаряш с определен лекар, който викаш когато започне раждането независимо дали е на работа или си е в къщи. За това определено не му се плаща заплата, най-малкото защото не е на смяна. Ако отидеш да раждаш без уговорка при дежурния екип както и да е, но при положение, че искаш точно определен лекар да ти виси на главата би следвало да компенсираш желанието си.
 Не визирам случаи, в които за по-лесно лекарят те вика за планово секцио(или да ти предизвика нормално раждане преди то да  е започнало физиологично) във време, което е удобно за него, без да имаш показания за секцио, но човекът си те убеждава как и за теб и за бебето ще е по-добре, а в крайна сметка си е чисто по-добре за него, защото хем е на смяна, съответно си прибира парите по клиничната пътека, хем взема и пликчето под масата. Това за мен си е просто абсурдно и в никакъв случай професионално.

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 12:22 от gmsvetla

Общи условия

Активация на акаунт