Заразна ли е РОЗЕОЛАТА и колко?

  • 2 654
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте всички, не съм писала отдавна, предимно чета, обаче сега имаме проблем.
Бяхме на гости у едни познати. Същата вечер тяхното бебче /1,5г/  е било с тепература. На следващия ден също, и то доста висока. След няколко дни с Т им е избил обрив и лекарката им е казала че малката е с розеола.
Притеснявам се колко е вероятно ние да се разболеем и докога е скрития период на тази шарка?
Моля ако някой се е сблъсквал с розеола, дайте малко инфо.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 2 452
Розеолата технически не е шарка; вирусна инфекция е. По принцип е много заразна, но за щастие е много леко протичаща болест - протича с висока температура (покачва се много бързо и за кратко време може да достигне до 40 градуса), като в същото време детето няма абсолютно никакви признаци на заболяване - само висока температура; дори не е отпаднало. След 3-5 дни температурата се нормализира, а по гръбчето и изобщо по тялото се появява ситен червеникав обрив.
Дъщеря ми боледува от розеола на 20 месеца; при нея протече "класически" и честно казано ако не бях и пипнала челото изобщо нямаше да разбера, че е болна. Поддържаше температура 3 дни и на 4 се появи характерния обрив.
Не се тревоци, дори и да се разболее детето ти няма опасност. Единствения проблем може да дойде от рязкото повишаване на температурата - някои деца развиват гърч, но това е рядко явление.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Вили, не мога да споделя нищо за розиолата, само искам да ти пожелая да ви се размине това боледуване.
Че доколкото си спомням доста се засичахме с теб с почти едни и същи проблеми, нали?
Успех и стискам палци!

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Дъщеря ми прекара розеола на 14 месеца.
Беше доста гадничко, като се замисля това и беше най-сериозното и "заболяване" до момента.

Но най-много се притесних, че по това време имах среща с моята бременна приятелка.
Но розеолата е вид "шарка" при малките деца, не при големите.
Така, че страховете ми бяха излишни.

Дори да го прекарате, не е болка за умиране.

Общи условия

Активация на акаунт