Какво да направя с фъстъчено масло?

  • 1 925
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 505
Купих преди няколко дни едно буканче, подмамена от всички американски филми, в които няма сандвич без него. Намазах на филия само маслото, но нещо не ми хареса, добавих сладко и пак не ми е по вкуса. И сега се чудя как да го оползотворя. Давайте идеи  Hug

# 1
  • Мнения: 1 271
пробвай в комбинация с желе от дюли (вместо сладко)
дано ти хареса   chef

# 2
  • Мнения: 1 436
Аз също не обичам фъстъчено масло, но като ми попадне, приготвям сос от маслото разредено с пилешки бульон в съотношение 1:3 (подправено с къри или черен пипер) и заливам печени пилешки гърди с него. Не знам доколко е оригинална тайландска рецепта, но така го готвят в тайландските ресторанти тук  Mr. Green.

Фъстъченото масло си има специфичен вкус и ако не ти харесва да го ядеш направо, търси рецепти където количеството е сравнително малко. В САЩ правят много десерти, в които комбинират шоколад и фъстъчено масло - мога да ти напиша разни рецепти които са ми дадени като сполучливи. Не съм пробвала нито една от тях - за мен лично тази комбинация е Sick

Забравих да добавя две популярни американски закуски:
Ябълки с фъстъчено масло - така се неутрализира сухия вкус, който оставя фъстъченото масло в устата.
Аnts on a log - стрък целина се разрязва наполовина по дължина. Върху изрязаната страна се намазва фъстъчено масло, отгоре се посипва със стафиди. Става нещо подобно на това:

Последна редакция: сб, 16 дек 2006, 04:15 от Juturna

# 3
  • Мнения: 505
Благодаря момичета  Hug  Juturna би ли написала някоя от рецептите с комбинация на фъстъчено масло и шоколад. Аз много харесвам бисквити с такъв крем и мисля, че комбинацията ще е сполучлива  Peace

# 4
  • Мнения: 1 436
Ето две рецепти

Браунис с фъстъчено масло:
2/3 ч.ч. размекнато масло или маргарин
2/3 ч.ч. фъстъчено масло
2 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
4 яйца
2/3 ч.ч. какао
1 ч.л. бакпулвер
ванилия

Маслото, фъстъченото масло, захарта и ванилията се разбиват до побеляване. Добавят се яйцата едно по едно. Брашното се пресява с какаото и бакпулвера и се добавя към маслената смес. Сместа се изсипва се в намаслена тавичка и се пече на 180 градуса (в рецептата пише 375 F, което е 176,6 C) за около 20 минути или докато клечка за зъби излезе полепена с мокри трохички. Типичните браунита са леко мокри отвътре - ако клечката за зъби излезе суха, значи са прекалено препечени. Като изстине, се нарязва на квадрати.

Шоколадови сладки с фъстъчено масло:
1/2 ч.ч. масло
1/2 ч.ч. бяла захар
1/2 ч.ч. кафява захар
1 ч.ч. фъстъчено масло
1 яйце
1 1/2 ч.ч. брашно
1/2 ч.ч. какао
1/2 ч.л. сода
3/4 ч.ч. пудра захар

Бялата захар, кафявата захар, маслото и 1/4 ч.ч. от фъстъченото масло се разбиват. Прибавят се яйцето и ванилията. Прибавят се брашното, какаото и содата и се омесва добре. Останалото фъстъчено масло се разбива с пудрата захар.
Брашнената смес се разделя на 24 топки. Всяка се приплесква на диск. Във всеки диск се слага по едно топче от фъстъчената смес и се увива с брашнената смес. Сладките се приплескват и се пекат 7-8 минути на 180 градуса.

Последна редакция: нд, 17 дек 2006, 21:31 от Juturna

Общи условия

Активация на акаунт