трудно заспиване

  • 1 207
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 475
Ния е вече на 5 месеца и е страхотно,лъчезарно бебе!Но имаме малък проблем.....Страшно трудно заспива вечер.Близо час, а понякога и повече се върти, рита, мрънка, търка си очичките, абе въобще страшна мъка! TiredКакво ли не пробвам всеки път:подрусване на леглото, люлеене на ръце,люлеене в детско кошче....Е, накрая все пак се унася и заспива,но.... BlushАко имате някакви по-ефикасни идеи,моля споделете ги.

# 1
  • Мнения: 63
Ами да не те от4аивам ама и ние имахме такъв период и нищо не ни помага6е.Децата си променят 4есто режима поне мойте са така.Пробваи следобед да не спи много или след 6 да не спи.

# 2
  • Мнения: 2 271
До дете си е !Моята дъщеря я научих да заспива сама още на 2м.До сега не съм имала никакви проблеми!Спи 3-3/12ч(до към 5-5.30ч) следобеден сън,а след това в 21ч вече е в леглото до 9-9.30ч

# 3
  • Мнения: 59
 И аз от няколко дни имам такъв проблем. Слагам я в 9: 00ч в леглото и се почва едно мрънкане, едно викане а като отида при нея и започва да се смее.. Дано да е временно явление,че направо съм се видяла в чудо.

# 4
  • Мнения: 148
Ние също бяхме така в продължение на няколко месеца, не само че заспиваше трудно, но и се будеше много през нощта. Сега да чукна на дърво и там подобни " да не чуе дявола " е добре, заспива още докато си пие млякото и рядко се буди. Мисля, че детето само ще промени. Защо не пробваш да я оставиш сама да заспи.Може да я разсейваш.Малкия откакто го оставяме да спи сам в стаята спи много по- спокойно.

# 5
  • Мнения: 1 288
а ти под режим ли я слагаш да спи. може да не е достатъчно уморена и да не й се спи. аз преди си играех да приспивам кейти с часове. но после реших, щом не иска да спи- да става. чакам съвсем да заклюма и тогава я повеждам към леглото.

# 6
  • Мнения: 391
Такъв психологически проблем си съществува и дори  си има наименование - "съпротива срещу заспиване" - бебето не иска да се отделя от близките си  да не би да изпусне нещо интересно от заобикалящия го свят .Добре е да има някакъв ритуал ,който винаги спазвате преди сън -определени повтарящи се движения или да се поставя една и съща играчка до бебето. Аз започнах да правя следното -поставях до бебето съвсем малка играчка от бебешки плюш ,казвах винаги "Лека нощ " и излизах от стаята. Отначало плачеше ,но с времето свикна и  си заспиваше сама. В самото начало винаги се ослушвах и ако плачът ставаше неистов и имаше опасност бебето да изпадне в нервна криза се връщах ,за да я успокоя ,но не винаги . Само ако усетя ,че започва да се "къса"  от рев,защото в тези случаи бебето започва да плаче от гняв и вече даже е забравило защо плаче- на това му казват нервна криза . Не съм допускала да изпадне в такава ,но  ако само мрънкаше или просто си  плачеше / има различни видове рев при моята дъщеря,както и при всички други бебета  Simple Smile /- не се връщах в стаята ,защото в противен случай бебето може да приеме ,че завръщането в стаята е награда за неговия плач . Всичко това са все неща ,които съм чела по книгите ,които обаче,като взех предвид , дадоха  резултат - поне при мен .  Успех и на вас  Simple Smile 

# 7
  • Мнения: 3 069
И Вики заспива сам в креватчето, върти се заглежда се по играчки понякога и по половин час.Ако се размрънка му давам водичка и бибата и така си заспива.
Не мисля, че е толкова голям проблем.

# 8
  • Мнения: 2 039
И аз от няколко дни имам такъв проблем. Слагам я в 9: 00ч в леглото и се почва едно мрънкане, едно викане а като отида при нея и започва да се смее.. Дано да е временно явление,че направо съм се видяла в чудо.
Ау че познато Joy!Затова се отказах да му диктувам кога да си легне и започнах да го слагам към 10-10.30 ч.

# 9
  • Мнения: 214
Ние заспиваме много трудно  през деня. rotfImbo newsm10 Вечер  засрива много лесно защото има точен режим от 1м. При мен помагаше галене по челото, сега и пеенето на една и съща песен.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 599
Ох и малката е така от 2-3 седмици. Но аз се чудя дали не е от зъбите. Аз просто не й давам да спи от 16 часа нататък, но така е много гадно, особено като виждаш, че на детето му се спи.

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Ами какво да ти кажа- погледни часа и ще видиш кога е заспал сина ми и то с бутане в количката ooooh! Последно е спал в 16,30 и после към 20,00 часа удари дрямка за 20 минути! Crazy

# 12
  • Мнения: 5 362
Ния е вече на 5 месеца и е страхотно,лъчезарно бебе!Но имаме малък проблем.....Страшно трудно заспива вечер.Близо час, а понякога и повече се върти, рита, мрънка, търка си очичките, абе въобще страшна мъка! TiredКакво ли не пробвам всеки път:подрусване на леглото, люлеене на ръце,люлеене в детско кошче....Е, накрая все пак се унася и заспива,но.... BlushАко имате някакви по-ефикасни идеи,моля споделете ги.
Да не би да я слагаш рано в леглото?
Пробвай да се измори хубаво и я сложи малко по-късно от обичайното време да си легне.
Дано помогне моя съвет!

# 13
  • в джунглата
  • Мнения: 916
и дъщеря ме е на 5 мес и заспиването е цяло приключение и така е от както се е родила. навън заспива сама но вкъщи половин час търка очите и мрънка за да спи 15-20мин (само по толкова спи през деня)

# 14
  • Мнения: 5 026
И ние минахме през такъв период! Съчувствам ти-направо е ужасно изнервящо и за бебе и за теб. Ще премине,стискай зъби! И сега понякога имаме такива моменти,приспиваме се винаги на ръце.

Общи условия

Активация на акаунт