Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

varna;vladislavovo

Мили мами ,ако някои знае нещо пове4е за тази жлеза,моля да сподели.В4ера откриха на 2-месе4ната ми дъщеря,4е тази жлеза е уголемена и ни назна4иха антибиотик КЛАЦИД,от жлезата не диша нормално,много се дави и има едно хъркане.
Моля,ако има и други майки с такива де4ица-с тази диагноза да ми пишат.
Искам да питам за какво служи тази жлеза?
Казаха ми 4е е обратима-прибирането и до нормания и размер до годинката,така и 4е такива деца 4есто боледували.
Моля ви за информация,предварително БЛАГОДАРЯ!!!!!!  bouquet
Цитирай

Бургас

здравей,моят син също е с увеличен тимус.доколкото разбрах от лекарите тази жлеза се стопява до към 5 годишна възраст,тя отговаря за имунитета.казаха ми като стане на 5 да направим рентген ,за да видим дали е намаляла.не е нещо опасно,среща се доста често,но да ти кажа честно моя наистина е много кекаф.
Цитирай

София

Тимусът е жлеза, която е свързана с имунитета на организма и от раждането до пубертета намалява своите размери. Това става обикновенно до към 15 год. възраст, понякога и по-рано.  При някои новородени до около една годишна възраст жлезата е по-голяма и притиска трахеята, което води до промяна на звука при дишане - хъркане. Не е задължително детето да има проблеми с имунитета - чести боледувания. Вашата лекарка ще го наблюдава. Дано всичко бъде наред Very Happy
Цитирай

У дома, при моето семейство

Само спокойно, и при нас откриха такава уголемена жлеза на 7м възраст при снимка на ренген за бронхопневмония. На контролната снимка, след 10 дни жлезата беше намаляла, според лекарката. И на мен ми казаха че ще се разболява повече и ще има намален имунитет, но да чукам на дърво  сега сме на 2г и 7м, не боледува често, и не хърка изобщо. Обясниха че жлезата ще намалее постепенно до пубертета.
При вас как я откриха, и само заради нея ли пиете антибиотик?
Цитирай

Самоков

Дъщеря ми също имаше увеличена тимусна жлеза - открихме я, защото като стана на 40 дни, при дишане издаваше странен шум. Снимаха я на рентген и така установиха, че този шум при дишането е от тимуса. Лекарката ни каза, че самата снимка с рентгена има лечебен ефект - жлезата започва обратно развитие. Антибиотик не са ни изписвали. Към 1-годишна възраст шумът изчезна. Няма нищо страшно, това не е болест. Тимусната жлеза има отношение към имунитета - произвежда Т-лимфоцити. През пубертета закърнява. Личната ни лекарка ни обясни, че когато жлезата е твърде голяма и наистина пречи на дишането на детето, се прибягва до кортикостероиди за намаляването й, но не е препоръчително заради множеството им странични ефекти.
Цитирай

София

Аз да попитам само, доктор с каква специалност може да открие/провери/  увеличен Тимус?
Цитирай

Atlanta ,USA

Аз да попитам само, доктор с каква специалност може да открие/провери/  увеличен Тимус?
Знам ,че се открива на рентген . Rolling Eyes
Цитирай

София

Всички човешки същества имат тимус, но при децата той е по-голям.
При някои даже много голям. Тогава се появяват задух, кашлица, оток по лицето.
В 91 % от случаите това е невинно състояние, но трябва да се установи навреме.
Естествено - с рентген. Рентгенът даже и лекува - след това изследване жлезата намалява, което изобщо не е опасно. Ако тя е упорита и има прибавена инфекция, се дават кортизон и антибиотик за около 10 дни. След това всичко става ясно.
Но... ако жлезата упорствува, на вас ви трябва детски хирург. Тогава ние сме на ред за диагнозата.
Цитирай

Под гъбата

Синът ми имаше същият проблем като бебе. Сега е 12 годишен младеж. Тогава не са ни лекували с антибиотик а с таблетки които деляхме на части и давахме с лъжичка мляко. Не бих могла да си спомня как се казаваха че беше си отдавна но знам че правихме контролни снимки преди и след лечението.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.